با وجود استفاد بیشمار از ایمیل و شبکه های اجتماعی همچنان امن ترین ،سریع ترین و مطمئن ترین روش ارتباطی بین سازمانها استفاده از فکس میباشد . در این مقاله سعی داریم مزایا بین فکس سرور را با سیستم های سنتی فکس برسی نماییم .

فکس

فکس یا دورنگار دستگاهی است که تصویری از یک مدرک را به یک دستگاه دیگر ارسال میکند . این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه های فکسِ دیگر را هم چاپ می کند . دستگاه فکس در سال 1902 در آلمان اختراع شد. تا سال ها از فکس عمدتاً در روزنامه ها برای دریافت سریع تصویر از سراسر جهان استفاده می شد. فکس های اداری به شکل امروزی  از اوایل 1980 رایج شد. همچنین می توان مدار الکترونیکی کوچکی (فکس مودم ) را به کامپیوتر شخصی اضافه کرد که به کامپیوتر امکان دهد به صورت دستگاه فکس عمل کند. به این صورت می توان متن و تصویرهای موجود در کامپیوتر را به دستگاه فکسِ دیگری فرستاد یا متن و مدارکی را که روی صفحه نمایش کامپیوتر ظاهر می شود دریافت و در حافظه کامپیوتر ذخیره کرد یا آن را به کمک چاپگر کامپیوتر چاپ کرد.

فکس سرور

فکس سرور fax server  یا (سرور فکس ) به سیستمی گفته میشود که در محیط شبکه سازمان و یا شرکت شما به صورت Client- Server راه اندازی گردیده و کلیه پرسنل سازمان یا شرکت امکان ارسال و دریافت فکس تحت شبکه ( اینترنت و اینترانت ) را دارند  این سیستم از پروتکلهای  Sip و  T.38 استفاده می کند . که انحصارا” به این تکنولوژی FOIP یا همان FAX OVER IP گفته میشود .

فکس سرور کلیه ارتباطات فکس یک شرکت یا سازمان را به صورت سازماندهی شده از طریق سیستم سخت افزار خود انجام می دهد در نتیجه در مصرف کاغذ صرفه جویی قابل توجهی انجام شده و جوهر کاملا حذف انجام می شود .

استفاده از این راهکار کلیه مکاتبات تحت فکس را به صورت مرکزی مدیریت و سازماندهی می کند همجنین شرکت های دارای پراکندگی شعبه می توانند با استفاده از هر نوع بستر شبکه ( اینترنت – اینترانت ) فکس های خود را به صورت داخلی بدون استفاده از خط تلفن و هزینه ارسال نمایند .

فکس پاناسونیک

شرکت ژاپنی پاناسونیک از دير باز از پيشگامان توليد ماشين‌هاي اداري به خصوص فکس و پرينتر است. فکس پاناسونيک در انواع کاربنی ، لیزری و کاغذ رول يکي از توليدات مناسب و پر فروش اين شرکت است که داراي توانايي هاي مناسب ارتباطي است و به جرئت مي‌توان گفت که بيشتر نياز های شرکت و دفاتر اداري با تيراژ کم تا زیاد را به خوبي رفع مي‌نمايد. وجود درگاه های ارتباطی زیاد و استفاده همزمان به عنوان تلفن رومیزی و فکس از  قابليت های بیشمار اين دستگاه ها میباشد.  امروزه کاربران برای ارسال اطلاعات بر روی کاغذ از دستگاه های فکس آنالوگ استفاده می‌کنند. دستگاه های فکس مدل‌ها و برند های مختلفی دارند و پاناسونیک یکی از شرکت‌های قوی در تولید دستگاه فکس میباشد .

فکس سرور یا فکس پاناسونیک

با توجه به توضیحات بالا میتوان دریافت که بهترین امکان استفاده از فکس سرور استفاده آن در شبکه به صورت گروهی و اتوماسیون میباشد . لذا با توجه به اینکه بسیاری از تولیدات جدید شرکت پاناسونیک  امکان استفاده در شبکه و به اشتراک گزاری در شبکه را دارا میباشند.  میتوان دریافت که با توجه به قیمت بالای فکس سرورها خرید فکس پاناسونیک مرقون به صرفه میباشد . همچنین میتوان به امکان نصب انواع فکسهای پاناسونیک بر روی تلفن سانترال اشاره نمود که شما میتوانید از تمامی خطوط شرکت فکس خود را دریافت نمایید .

شرکت ایده آل گستر

شرکت ایده آل گستر مرکز مجاز محصولات مخابراتی و اداری پاناسونیک از سال 1382 به عنوان نماینده پاناسونیک در ایران مفتخر میباشد انواع محصولات مخابراتی را اعم از تلفن های سانترال ، تلفن بیسیم ، و تجهیزات جانبی آن را تهیه و تقدیم مشتریان گرامی نماید . کارشناسان ما همه روزه با لبخند آماده تماس شما هوطنان گرامی میباشند . با ما در تماس باشید .

تلفن : 02181010

وب سایت : www.idehal.org