پیش از برنامه ریزی برای سفر باید بدانیم که سفر رفتن چه مزایایی برای روح و کیفیت زندگی مان دارد. خیلی از افراد برایشان سؤال است که فایده سفر رفتن چیست؟ چرا باید اینهمه هزینه کنیم و به مکانی دور از شهر و خانه‌مان برویم؟ اصلا چرا باید دردسر و خطرات سفر را به جان بخریم؟

1- اجتماعی‌ می‌شوید: اولین و مهم‌ترین فایده سفر رفتن این است که شما را در شرایطی قرار می‌دهد که مجبور به معاشرت با اطرافیانتان می‌شوید.

2- خوش‌صحبت‌ می‌شوید: سفر کردن نه تنها شما را وادار به صحبت کردن می‌کند، که صحبت کردن شما را بهتر و راحت‌تر هم می‌کند.

3- منعطف می‌شوید: سفر رفتن شخصیت شما را قوی و منعطف می‌کند. شما یاد می‌گیرید با تأخیر پرواز چارتر هواپیما، غذای بد، محیط کثیف، آدم‌های متفاوت و … کنار بیایید و به اصطلاح لوس نباشید!

4- شاد می‌شوید: سفر رفتن بهتر از هر روانشناس و مشاوری راه و رسم شاد زندگی کردن را به شما می‌آموزد.

مدیریت هزینه های سفر را فراموش نکنید!

اگر به فکر برنامه ریزی هستید باید از برنامه ریزی برای وسیله ای که با آن قصد سفر را دارید بکنید. بسیاری علاقه مند اند که سفرهای نوروزی را با اتومبیل شخصی خود انجام دهند اما پیشنهاد ما استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و هواپیماست. علت آن هم لذت بیشتر از سفر و جلوگیری از خستگی های ناشی از رانندگی است.

اما چرا برای خرید آنلاین بلیط قطار و یا بلیط هواپیما باید هزینه زیادی را پرداخت کرد؟ یکی از روش هایی که برای مدیریت هزینه سفر به شما پیشنهاد می کنیم. خرید اینترنتی بلیط قطار برای مسافران ریلی و خرید بلیط هواپیما چارتر برای مسافران هوایی است. به این طریق می توانید از تخفیف بیشتری برخوردار شوید و هزینه هایتان را کاهش دهید. البته باید بدانید که بلیط خرید بلیط هواپیما چارتر تنها برای پروازهای داخلی است و اگر می خواهید بلیط ارزان هواپیما برای سفرهای خارجی تهیه کنید تنها باید از طریق آژانس های معتبر و دارای مجوز رسمی اقدام نمایید.

همچنین اگر مسافر ریلی هستید و یکی از مسیرهای زیر را برای سفرهای نوروزی انتخاب کرده اید.

1- قطار تهران مشهد

2- قطار تهران اصفهان

3- قطار تهران اهواز

4- قطار تهران شیراز

و … را دارید استفاده از خدمات فلایتیو را به شما پیشنهاد می کنیم.