elite1

قبل از انتخاب و خرید ویلا در شمال ، نکاتی وجود دارد که پیشنهاد میشود درباره آنها بپرسید و یا جستجو کنید . سوالاتی که هنگام خرید ویلا شمال باید از خود بپرسید این است که آیا سازه بر اساس بافت منطقه مورد نظر طراحی شده یا خیر ؟  آیا سازه از لحاظ معماری داخلی و خارجی توسط یک آرشیتکت و متخصص طراحی شده و یا به صورت سنتی  و یا از روی یک طرح و یا چند طرح ترکیبی که در محیط اینترنت به وفور یافت میشود کپی و ساخته شده ؟ در ادامه به این سوالات پاسخ داده شده است ، با ما همراه باشید .

در ایران دو منطقه ساحلی گسترده در شمال و جنوب داریم که به لحاظ آب و هوایی سواحل شمال کشور بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است ، گیلان با گستره وسیعی که دارد یکی از استانهای شمالی است که بخش بزرگی از سواحل دریای خزر را در بر میگیرد. حال اگر بخواهید بهترین نقطه همجوار با خط ساحلی دریای زیبای خزر را در  گیلان بهتر بشناسید در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 منطقه آزاد تجاري-صنعتي انزلي يکي از مناطق آزاد هفت‌گانه ايران در استان گيلان است که در راستاي اهداف اقتصادي ، در سال 1384 تأسيس شد. در دل منطقه آزاد انزلی، منطقه ساحلی زیباکنار قرار دارد که به جهت  جاذبه های گردشگری فراوان و رونق سرمایه گذاری و راههای دسترسی فراوان به مراکز خدماتی و تجاری بیش از پیش مورد توجه قرارگرفته است.

از هر سمتی که وارد استان گیلان شوید همیشه یک مسیر اصلی به زیباکنار وجود دارد به همین دلیل زیباکنار را شاهراه تجاری گیلان میدانند. چه از سمت جنوب وارد رشت شوید و از مسیر انزلی به زیباکنار بیایید و چه از سمت شرق از طریق نوار ساحلی چمخاله و کیاشهر که هر کدام خود مسیر های اصلی و قطب های گردشگری هستند . انزلی به دلیل پتانسیل بالای خود در جذب گردشگر و سرمایه گذاران اروپایی در سالهای اخیر بسیار ارزشمند شده است . به واسطه تجاری بودن منطقه در اسکله بزرگ انزلی همه روزه کشتی های زیادی( اعم از مسافری و باری ) رفت و آمد میکنند . زیباکنار به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد و اسکله انزلی و قرارگیری در شاهراه تجاری گیلان ، بیش از پیش در رشد اقتصادی تثبیت شده میباشد .

نکته دیگری که زیباکنار را برایخریدیک ویلای خوب ارزشمند میکند علاوه بر طبیعت زیبا و چهار فصل آن ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت است. فاصله فرودگاه تا منطقه ساحلی زیباکنار 30 کیلومتر است . حالا هر زمان مسیر هوایی را برای آمدن به شمال و یا بالعکس انتخاب کردید، میتوانید در مدت 15 دقیقه وارد ویلای خود در منطقه زیباکنار شوید . این یک امتیاز بزرگ نسبت به تمام مناطق شمال ایران است ، چرا که شما برای یک استراحت کوتاه مدت مجبور به رانندگی و طی مسافتهای طولانی در جاده ها و تحمل تنش های روحی و عصبی در زمان رفت و برگشت نیستید.

 اگر برایخرید ویلا شمال راه های دسترسی به مراکز اصلی خرید و خدماتی برای شما مهم است پس دقت کنید که اگر از هر جایی وارد استان گیلان شوید زیباکنار در یک قدمی شماست . با نگاهی اجمالی به نقشه این را درمیابید که شرق یا غرب ، از شمال یا جنوب هم فرقی نمیکند بدون عبور از مسیر های سخت و طولانی و خسته کننده به ویلای خود می رسید و حتی اگر قصد خرید و تفریح را دارید در کمتر از چند دقیقه می توانید به قطب تجاری گیلان یعنی منطقه آزاد تجاری انزلی بروید .

elite2

مهمترین نکات در بررسی ویلا شمال :

در وهله اول مهمترین نکته در بررسی ویلا شمال، دیدن تصاویر مراحل ساخت و چک کردن مجوز های قانونی ساخت و ساز ویلا و مجوزهای سازنده آن می باشد و پس از آن پیشنهاد میکنیم حتما تعدادی از پروژه های اجرایی قبلی مجموعه سازنده مورد نظرتان را پیگیر باشید. زمانیکه میخواهید برایخرید ویلا شمال ، مکانی که قرار است جزو امنترین و آرامش بخشترین محل های زندگی شما باشد، هزینه کنید باید از نقاط ضعف و قوت آن به خوبی آگاه باشید . اگر طراحی و اجرای یک ویلا بدون تفکر و اندیشه و بدون در نظر گرفتن جغرافیا و بافت منطقه صورت گیرد مطمئنا در آینده بسیار نزدیک نه تنها در سمت رشد ، حرکت نخواهد کرد ، بلکه آسیب و زحمات بسیاری را برای صاحبان ویلاها در بر خواهد داشت . برای اینکه از مراحل ساخت ویلا شمال اطلاعات درستی داشته باشیم پیشنهاد میشود برخی پارامترها با طرح سوالاتی از سازنده ویلا پرسیده شود تا سازنده مستندات آنرا در اختیار شما قرار دهد .

بررسی مراحل ساخت ویلا شمال :

  • آیا برای ویلا که در منطقه آبگیر و مرطوب شمال است پی ریزی مناسبی انجام شده و آیا فونداسیون مناسبی دارد ؟
  • آیا در اسکلت بندی سازه از ستون های بتنی با بتن مسلح استفاده شده ؟
  • آیا عایق بندی سقف ، کف و دیوارها مطمئن هستند ؟
  • آیا ویلا طبق استاندارد ها و مقاوم در برابر زلزله ساخته شده است ؟
  • قطر دیوار ها چقدر است و از چه مصالحی استفاده شده ؟
  • سمت و جهت ویلا با توجه به موقعیت در منطقه چگونه است ؟

این حق طبیعی شماست که از مراحل ساخت اطلاع یابید چون میزان هزینه پرداختی کم یا زیاد در الویت نیست بلکه این مهم است که آیا ویلای مورد نظر ارزش پولی را که میپردازید ، دارد یا خیر ؟!!!

شاید در وهله اول برای شما نما یا دکور داخلی ویلا مهم باشد و صد البته که در الویت است اما مراحل ساخت از تسطیح زمین و پی و فونداسیون تا عایق بندی و در نهایت نازک کاری همه و همه در کنار هم اگر به صورت استاندارد انجام شود برای شما هم آرامش و هم یک سرمایه گذاری مطمئن خواهد بود . در نظر داشته باشید،یک سازنده حرفه ای از مراحل کاری خود مستنداتی درست و واقعی در دست دارد و هیچ گاه از ارائه آن به مشتری که قصد خرید دارد خوداری نمیکند ، چون در نهایت کیفیت ساخت خود سازنده مشهود و قابل اندازه گیری میباشد. اگر مجموعه ای بخواهد اقدام به ساخت و فروش ویلا شمال کند ابتدا باید از طریق سازمان متولی صدور پروانه ساخت در آن منطقه اقدام کند .

نکته بسیار مهم دیگر امنیت است ، تمام موارد بالا بدون امنیت هرگز منجر به تولید آرامش برای ما نخواهد شد . به همین علت همواره خرید ویلا در مجموعه های شهرکی به دلیل تمهیدات امنیتی در نظر گرفته شده برای شهرک های ویلایی ارجح و بهتر است ، چرا که امنیت ویلا چه در زمان های عدم حضور صاحب آن و چه در زمان حضور در آن بسیار مهم است ، به همین علت ویلاهای شهرکی از لحاظ ارزش ثابت سرمایه  گذاری ،گزینه ی بهتری نسبت به ویلاهای تک ساخت هستند.

یکی از مجموعه های ویلایی ارزشمند در منطقه زیباکنار ، دهکده ساحلی الیت می باشد ، این شهرک ویلایی با نزدیکی به ساحل زیبای خزر و دید ویلا های رو به دریا توانسته ، علاوه بر دسترسی به مناطق تفریحی و گردشگری و راههای جاده ای و هوایی و آبی برای مسافرت ها و جابه جایی ها ، محیطی آرام و چشم نواز را طراحی و اجرا نماید.

 elite3

آشنایی با سبک های معماری ویلاها در دهکده ساحلی الیت:

استفاده از سبک های معماری نئوکلاسیک  Neoclassicalو گوتیگ ریوایوال   Gothic Revivalو نمای رومی ، طراحی کاربردگرایه در فضای داخلی ویلاها ، وجود ورودي اختصاصي از اتوبان حسن رود – زيباکنار به همراه نگهباني 24 ساعته و دوربين های مداربسته و ساختمانهاي هوشمند با قابليت کنترل از راه دور و طراحی مشاعاتي همچون يک درياچه مصنوعي و جزيره به همراه مجتمع تجارى اليت ( با امكاناتى نظير فود كورت به همراه فضاي روباز و روف گاردن با ويو درياچه، كافى شاپ، هايپر ماركت، فروشگاه صنايع دستي، پارک کودک، زمين تنيس و کلوپ دريايي اختصاصي) تنها بخشی از امکاناتی است که در راستای طراحی و ساخت محیطی آرام و امن در دهکده ساحلی الیت توسط آرشیتکت ها و متخصصین ماهر به کار گرفته شده اند .

علاقمندان به خرید ویلا شمالمیتوانند با ورود به سایت دهکده ساحلی الیت علاوه بر اطلاع از آخرین اطلاعات ساخت و ساز و بررسی مجوزها و آشنایی با تیپ بندی ویلاها ، با ثبت اطلاعات خود در بخش دریافت مشاوره خرید اطلاعات بیشتری درباره این مجموعه دریافت نمایند .