نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب می تواند تاثیر به سزایی در قبولی شما در بار اول در آزمون آیین نامه اصلی و آزمون آیین نامه مقدماتی داشته باشد .

آیا تابحال به این فکر کرده اید که قبل از آزمون خود با نمونه سوالات آن آزمون آشنا شوید و سعی کرده باشید نمونه سوالات آن آزمون را حل کنید .

در هر آزمونی حل نمونه سوالات آن می تواند شما را به آمادگی بالایی برای آن آزمون برساند .

این موضوع برای آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی نیز صادق است . تاثیر حل نمونه سوالات راهنمایی و رانندگی و دانلود نمونه سوالات آیین نامه pdf و خواندن آن قبل از آزمون آیین نامه بسیار بیشتر از آن چیزی هست که فکر می کنید .

بگذارید کمی دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم .

هر آزمون آیین نامه شامل ۳۰ سوال آیین نامه است این سوالات آیین نامه رانندگی سوالات عجیبی نیست و سوالاتی نیست که قبلا هرگز تکرار نشده است . دقت کردید ! یکبار دیگر تکرار می کنم این سوالات آیین نامه سوالاتی نیستند که قبلا هرگز تکرار نشده اند !

طبق تجربه ی چندین ساله ای که در حوزه آموزش و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی داریم به این نتیجه رسیدیم اگر با نمونه سوالات آیین نامه قبل از آزمون آیین نامه رانندگی آشنا شوید و سعی کنید خودتان نمونه سوالات آیین نامه را حل کنیم و نقاط ضعف خود را کشف کنید می توانید به آسانی در امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی قبول شوید .

ما در سایت دکتر رانندگی دو بسته pdf با نام های بسته صورتی دکتر رانندگی و بسته بنفش دکتر رانندگی آماده کرده ایم .

بسته صورتی دکتر رانندگی شامل نمونه سوالات آیین نامه آزمون آیین نامه اصلی است بسته بنفش دکتر رانندگی شامل نمونه سوالات آیین نامه آزمون مقدماتی می باشد .

در بسته صورتی دکتر رانندگی نمونه سوالات فنی آیین نامه به همراه سوالات آیین نامه اصلی رانندگی را در قالب یک فایل pdf برای شما متقاضیان و هنرآموزان گواهینامه رانندگی گردآوری کرده ایم .

چند نمونه سوال آیین نامه مهم را در ادامه با هم بررسی می کنیم :

۱- مفهوم تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر چیست ؟

الف) بن بست

ب) تقاطع

ج) سه راهی

د) کوچه

جواب درست گزینه الف

۲- مفهوم تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر چیست ؟

الف) بریدگی

ب) به راست برانید

ج) دو برگردان

د) فقط گردش به راست مجاز است

۳- در شرایط یخبندان مسافت توقف ممکن است چند برابر افزایش یابد ؟

الف) ۱۰ برابر

ب) ۲ برابر

ج) ۵ برابر

د) ۳ برابر

جواب درست گزینه الف

۴- در جاده های اصلی جداکثر میزان سرعت مجاز در روز …… کیلومتر در ساعت و در شب …… کیلومتر در ساعت می باشد .

الف) ۸۰ روز – ۹۵ شب

ب) ۸۵ روز – ۷۵ شب

ج) ۹۰ روز – ۸۰ شب

د) ۹۵ روز – ۸۵ شب

جواب درست گزینه د

برای آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی بیشتر و همین طور آموزش آيین نامه رانندگی به سایت دکتر رانندگی مراجعه نمایید .

منبع :

http://drdriving.ir