سایت تخصصی مقالات فارسی

قصد داریم با افتخار اعلام کنیم، سایت Downloadarticle.ir، تنها سایت تخصصی در زمینه مقالات علمی برای فارسی زبانان می باشد. تاکنون مقالات زیادی با موضوعات مختلف در این سایت منتشر شده است. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که لازم می دانید سطح علم و دانش خود را بالا ببرید، با توضیحات و عناوین در این سایت می توانید اطلاعات خوبی در زمینه پژوهشی خود بدست آورید.

موضوعات زیادی در این سایت وجود دارد و هر روز، تعداد آنها بیشتر می شود. علاقه مندان به اقتصاد، حسابداری، تاریخ ایران و جهان، فرهنگ های مختلف، انواع هنر و ورزش، کامپیوتر و حسابداری، روانشناسی و مدیریت، جغرافیا و سیاست و موضوعات دیگری که حوصله و وقت ما خارج است می توانند از این مقالات استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که اگر شما مقاله ای در سطح مدرسه، دانشگاه، همایش و کنفرانس و مجلات در اختیار دارید، می توانید با ارسال آن، مقاله را با نام خود در بخش مقالات رایگان در اختیار دیگران قرار دهید.

نحوه ارتباط فرستنده و گیرنده پیام و نوع ارتباط آن ها با استفاده از رسانه های نوشتاری از جمله مطبوعات و حتی رسانه های دیداری و شنیداری ای که به بخش پیام های نوشتاری می پردازند از جمله اینترنت یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین اصول در راستای طبقه بندی نوع اطلاعات و در نتیجه نوع مقاله ها بوده است.

با طبقه بندی مقالات به انواع گوناگون، هر کدام نیز زبان و مخاطب خاص خود را یافته اند. بنابراین، مقالات را می توان بر اساس هدف، موضوع، زبان چگونگی ارسال (نوع مقالات) و مخاطب به انواع گوناگونی طبقه بندی کرد.

انواع مقاله

مقالات بر حسب نحوه ارائه و بنابراین محتوا و صورت به دو دسته پژوهشی – تخصصی که با زبان تخصصی به مخاطبان به ویژه مخاطبان متخصص ازائه می گردند و عمومی – اجتماعی که معمولاً با زبان نسبتاً عامی به مخاطبان به ویژه مخاطبان عادی ارائه می گردند، تقسیم می شوند.

مقاله های پژوهشی – تخصصی از قسمت های خاصی که معمولاً عنوان مجزایی را نیز به خود اختصاص می دهند تشکیل می شوند و مبتنی بر رعایت اصول ویژه ای هستند که معمولاً رعایت این اصول تحت نظارت هیأت تحریریه و داوران ویژه ای تضمین می گردد.

اما، مقالات عمومی – اجتماعی ممکن است شامل این اصول نشوند و شکل گیری یا رعایت دقیق عنوان های بخش های گوناگون مقاله در آن ها ضرورتی ندارد.

این مقالات معمولاً درباره امور اجتماعی و مسأله هایی که به صورت روزمره در اجتماع یافت می شوند به صورت استدلالی یا انتقادی به رشته تحریر در می آیند و ممکن است حاصل پژوهش باشند، اما این پژوهش لزوماً یک پژوهش نظام مند نیست و صرفاً در پاسخ به مسأله یا پرسش ایجاد شده مطرح می گردند و اگر بخواهیم به زبان پژوهشی صحبت کنیم، پاسخ های ارائه شده در این نوع مقاله ها می توانند همان فرضیه هایی باشند که پژوهشگر فرضیه آزما در آغاز کارش مد نظر قرار می دهد.

در این نوع مقالات، وضع عموم مردم، روابط آن با همدیگر، مشکلات زندگی، مسأله ها و مشکلات اجتماعی، تشابه ها و تضاد ها، عدالت و تبعیض، آموزش و پرورش، شرایط سیاسی، رجحان های سیاسی و نظایر این ها مد نظر قرار می گیرد.

همان گونه که گفته شد، در این نوع مقاله ها نیز پژوهش صورت می گیرد و بنابراین برای جمع آوری داده ها از ابزارهای با صراحت اندکی نظیر مشاهده بی ساخت یا مصاحبه باز یا نیمه باز نیز سود برده می شود.