جامعه به سرعت در حال پیشرفت است . همانند بسیاری از صنایع  ، دو صنعت  گردشگری و هتلداری نیز می بایست با جدیدترین فناوری های دیجیتال آشنا باشند و تکنولوژی کار آمدی را در خدماتشان  لحاظ کنند چه در زمان رزرو هتل و چه در خدماتی که در طول مدت اقامت به میهمان ارائه می شود. .

مدیران هتل ها برای موفقیت  در بازار باید از روند تکنولوژی مدرن پیروی کنند . در مقابل ، کسب و کارهای کوچک تر که قادر به دنبال کردن  این روند نیستند ، در معرض خطر خارج شدن  از این چرخه  اقتصادی هستند .

موارد تصویری بیشتر از موارد متنی تاثیر گذارند

نکته ای خوب برای ترویج یک هتل، استفاده از تصاویر به جای متون طولانی است . در سایت های رزرو هتل بهترین گزینه برای شرح خدمات استفاده از تصاویر است. برای مثال زمانی که میهمان برای رزرو هتل در تهران به وب سایت رزرو آنلاین هتل مراجعه می کند قطعا دیدن خدمات هتل و امکانات اتاق ها در تصاویر بسیار ملموس تر و کاربر پسند تر از خواندن شرح طولانی این موارد است. همچنین وب سایت نیز باید به طور دایم به روز رسانی شود و روی دستگاه های تلفن همراه قابل خواندن باشد .

علاوه بر موارد فوق ، لازم است جدیدترین نرخ ها مشخص باشند  تا هنگام ورود مشتریان و درخواست اتاق  موجب معذب شدن آن ها نشود . استفاده از سایت های رزرو آنلاین هتل که قسمت نظرات میهمانان جامع و کاملی دارند بسیار مثمر ثمر است . این مساله تضمین می کند که مهمانان  بلافاصله در مورد خدمات هتل از دیدگاه مسافران پیشین به صورت کامل مطلع می شوند.

علاوه بر این ، مطلوب است  به صورت مستمر به نظرات پاسخ داده شود و به بازخوردهای مثبت و منفی در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داده شود.

همچنین اگر مهمانان بالقوه تقاضایی خاص یا سوالی دارند ، بهتر است  هر چه زودتر ،  ترجیحا در حدود یک ساعت به آن ها پاسخ داده شود . به همین دلیل  هتلداران باید تا جای ممکن سوالات ، پیامها و رزرو ها را پیگیری کنند .

رزرو مستقیم و غیر مستقیم

رزرو آنلاین یک جنبه کاملا اساسی برای رونق کسب و کار هتل است که می تواند از طریق سیستم عامل های رزرواسیون  یا صفحه اصلی خود هتل انجام شود. امروزه کمتر کسی برای رزرو هتل به صورت حضوری اقدام می کند چرا که این کار ریسک پیدا نکردن مکان مناسب و مورد قبول و همچنین احتمال پرداخت هزینه های بالاتر را نیز به همراه دارد، مخصوصا در ایام پیک و شلوغی. برای مثال زمانی که در اعیاد مذهبی و تعطیلات این ایام قصد رزرو هتل در مشهد را دارید حتی بهتر آن است از چند هفته قبل اقدام به رزرو نمایید. موکول کردن رزرو هتل به روزهای پایانی و یا اقدام حضوری، شانس شما را برای داشتن یک سفر ایده آل به شدت پایین می آورد. در سایت های رزرو آنلاین هتل مهم است که مهمان در یک نگاه متوجه شود موجود بودن اتاق ، هزینه نهایی برای اتاق و امکان رزرو آنی شود .

به عنوان یک کسب و کار لازم است بین رزرواسیون از طریق سیستم عامل های رزرو و صفحه اصلی هتل تعادل برقرار شود . در سیستم عامل های رزرواسیون خطر و هزینه کمی  وجود دارد ،  محصول در سراسر جهان تبلیغ می شود و هزینه آن به سرعت قابل پرداخت است  .