گمانه‌زنی‌ها در مورد وقت سفارت انگلیس و اخذ ویزای این کشور آنقدر گسترده است، که در اکثر موارد تبعیت از اطلاعات مندرج در فضای مجازی و پایگاه‌های خبری، ممکن است مراحل اخذ ویزا را برای متقاضیان آن سخت کنند. این در حالی‌ست که شاید در بدو امر و تحقیق در مورد ویزای انگلیس، مراحل اخذ آن، چندان دشوار به نظر نرسند؛ اما توضیحات تکمیلی که در مورد روند اخذ ویزا مطرح می‌شوند، متقاضیان را به هول و هراس وا می‌دارند.

وقت سفارت انگلیس

به عنوان مثال این توضیحات را از زبان اسکای ویزا که یکی از مراجع اصلی کسب اطلاعات در باب ویزای انگلیس است، با هم می‌خوانیم:

  1. تأکید می‌شود که اگر اطلاعات کمی در مورد ویزاهای انگلیس دارید، حتما از مشورت وکلای ویزا در ایران استفاده کنید.
  2. مستر کارت، ویزا کارت و پی پال، تنها راه‌های واریز وجه درخواست وقت سفارت هستند؛ پیش از اخذ وقت الزامات آن را آماده کنید.
  3. انگلستان از آن دست کشورهایی‌ست که برای صدور ویزا با متقاضی مصاحبه نمی‌کند و تنها به بررسی مدارک بسنده می‌کند؛ پس تمامی مراحل اخذ وقت و تکمیل مدارک مربوط به آن زیر ذره‌بین هستند و در صدور و یا عدم صدور ویزا تأثیر مستقیم دارند. لذا از هر گونه اقدامی که از دورنمای آن اطلاع ندارید، بپرهیزید.
  4. متقاضی باید تنها یک‌بار به صورت حضوری برای چهره‌نگاری، انگشت‌نگاری و تحویل مدارک کلی به سفارت انگلستان مراجعه کند. هرگونه تأخیر، بی‌نظمی و یا کارشکنی در روز مراجعه، می‌تواند به ضرر متقاضی تمام شود.

به بند دوم این توضیحات توجه کنید! همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، پرداخت هزینه‌های وقت سفارت انگلیس که باید به صورت آنلاین انجام شود، تنها از طرق فوق قابل انجام است؛ این بدان معنی‌ست که متقاضیان ویزا، باید به یک حساب بانکی بین‌المللی دسترسی داشته باشند و یا از راه‌های پرهزینه‌ای در داخل کشور، اقدام به افتتاح این هزینه‌ها کنند.

وقت سفارت انگلیس

اما راه آسان‌تری که برای پرداخت هزینه‌های وقت سفارت انگلیس اندیشیده شده است، مراجعه به یکی از کارگزارن ویزاست؛ به این معنی که متقاضیان ویزا به یکی از این کارگزاران مراجعه کرده و کلیه مراحل تکمیل فرم و اخذ وقت را به آن‌ها می‌سپارند. تقریباً تمامی این مراکز، برای پرداخت هزینه‌های ویزا، به حساب‌های بین‌المللی دسترسی دارند و پس از تکمیل فرآیند اخذ وقت و بارگذاری مدارک در سامانه آنلاین سفارت انگلیس، اقدام به پرداخت می‌کنند.

از سوی دیگر، مراجعه به این مراکز و استفاده از تجربه کارشناسان ویزا، می‌تواند بستر مناسبی را برای رفع شبهه‌های احتمالی فراهم کند تا متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ ویزا از قدرت مدارک خود مطلع شوند!


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید