هنرنمایی بوکس

شاید تصور اینکه یک ورزش سخت و خشن را با هنر بیامیزیم کمی سخت باشد زیرا به نظر نمی رسد حاصل این دو بتواند اثری خارق العاده باشد ولی یک بوکسور هنرمند توانسته است این نظریه را برای همیشه رد کند.

“بارت ون پولان” اهل هلند نشان داده است که کشیدن نقاشی و ترکیب کردن آن با ورزش بوکس امکان پذیر است و می توان به حاصل کار نیز خوشبین بود. او برای کشیدن نقاشی های خود از تکنیک های بوکس استفاده می کند تا بهترین اثر را خلق نماید.

این بوکسور هر روز دستکش های ورزشی خود را به دست می کند و پس از غوطه ور کردن آن ها در رنگ شروع به مشت زنی به بوم نقاشی می کند البته لازم است این نکته را بگوییم که بوم نقاشی او به دور یک کیسه بوکس پیچیده شده است .

paintboxer2

او می گوید که زمان ورزش حس انسان های اولیه را بدست می آورد زیرا که بوکس در اصل ورزش این افراد بوده است. همین ایده باعث شده تا او حس انسان های اولیه خود را در قالب رنگ و بوم و با نقاشی هایی که تنها رنگ ها در آن پراکنده شده اند پیاده کند.

این ورزشکار که خود شاگرد یکی از بزرگترین مشت زنان تاریخ یعنی “جوفریزر” بوده است یک گالری از نقاشی های بوکسی خود را به نمایش گذاشت که چند نمونه کار او به قیمت های بیش از 1000 دلار به فروش رسید.

paintboxer3

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید