new-parents

حقه‌ها و ترفندهایی که شما را طی شب‌های طولانی بی‌خوابی یاری خواهد کرد.

مطمئنیم که تا به حال حتما انواع کتاب و وبلاگ‌های آموزش نگهداری از کودک را امتحان کرده‌اید ،اما هنوز بسیاری از نکات هستند که هنوز نمی‌دانید. در اینجا 15 ترفند بچه‌داری که می تواند به شما کمک کنند را گردآوری کرده‌ایم. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین حقه پدر و مادر خوب بودن اینست که به خودتان و کاری که در حال انجام آن هستید مطمئن باشید. خلاصه تمام نکته‌ها همین است.

 1. لکه‌گیری خانگی

2 واحد مایع ظرفشویی را با 1 واحد پراکسید هیدروژن ترکیب کنید تا شگفت‌انگیزترین لکه‌روب در تمام اعصار را تولید کنید. این ترکیب جادویی لکه فضولات را از لباس‌ها و لکه آلودگی‌ها را از فرش پاک می‌کند. همچنین انواع آبمیوه‌ها و خوردنی‌ها را. حیطه تخصص این ترکیب بی‌پایان است. فقط به جلو بروید همه لکه‌ها را تمیز کنید!

 1. شرشرهای شبانه خداحافظ !

به جای خرید هر روزه پوشک بچه این دفعه یک بسته سایز بزرگ پوشک بخرید. می‌دانید که بچه‌ها تمام شب در حال دفع کردن هستند. خرید بسته‌های پوشک سایز بزرگ ارزان‌تر و به صرفه‌تر برای شما خواهد بود. مخصوصا که شما به طور مداوم به آنها احتیاج خواهید داشت.

 1. وعده‌های غذایی آماده

میوه‌های فریزری یا مواد غذایی یخ زده که در یخچال ذخیره کرده‌اید می‌توانند در مواقع بی حوصلگی یا کمبود وقت به عنوان یک وعده غذایی فوری استفاده شوند.

 1. کسی حوله گرم نمی‌خواهد؟

برای کودکان تازه متولد شده می‌توانید حوله حمامشان را به وسیله یک دستگاه گرمایشی قبل از تمام شدن حمامشان گرم کنید تا از دست جیغ‌های بعد از دوش در امان باشید!

 1. گرم و نرم

با استفاده از وسایل گرمایشی تشک تخت را قبل از آوردن نوزاد به تخت گرم کنید تا از تفاوت دمای آغوش شما و تخت از خواب بیدار نشوند. فقط مطمئن باشید که وسیله گرمایشی در تخت جا نماند!

 1. بطری قبل از خواب

یکی از دوستان من که در دوران شیردهی بود همیشه قبل از خواب یک بطری شیر برای شب نوزادش آماده می‌گذاشت. با این حقه می‌توانست شب را پرآرامش‌تر طی کند و مراحل آمادگی برای شیردهی را دور بزند بنابراین می‌توانست بیشتر و بهتر بخوابد.

 1. وقت خریدن یک ماشین بزرگتر رسیده است ؟

احتمالا هیچ وقت فکر نمی‌کردید چنین روزی برسد .با یک ماشین بزرگتر می‌توانید بچه‌ها را به بازی گروهی بکشانید و همه خاروبارتان را هم یک‌باره به خانه ببرید .

 1. دیگر خبری از گم شدن جوراب‌ها نیست

شستن جوراب نوزاد در داخل یک کیسه توری کمک می‌کند از غیب شدن مرموز و شبح مانند آنها جلوگیری کنیم .

وقتی ببینید چقدر جوراب نوزاد در دور و اطراف شما سرگردان است , هرگز از انجام این ترفند پشیمان نمی‌شوید.

 1. قدرت حمام کردن

حتما تجربه این را دارید: زمانی که قصد دارید حمام کنید, درست لحظه‌ای که قدم در حمام نهادید نوزادتان شروع به جیغ زدن می‌کند؟

صدای سشوار به عنوان یک وایت نویز برای تسکین جیغ نوزاد در حالی که شما مویتان را شامپو می‌زنید, عمل می‌کند. حمام موفقیت‌آمیزی داشته باشید .

 1. نویز سفید

نویز سفید برای نوزادان مثل سحر و جادوست. شما می‌توانید از برخی اپلیکیشن‌های عالی از فروشگاه اپل و گوگل استفاده کنید. یک رادیو ساده و قدیمی هم به بهترین شکل کار می‌کند.

 1. هوش خیاطی

با دستکش‌های کاموایی گمشده خدافظی کنید! چند روز پیش خانمی در فروشگاه صنایع دستی به من گفت که یک کش پلاستیکی به دستکش بچه‌ بدوزم و آن را از آستین کتش رد کنم. و حدس بزنید چه شد؟ کار می‌کند!

 1. قیچی همراه

من داخل کیفم یک قیچی حمل می‌کنم تا غذای کودکم را برایش خرد کنم. از حمل کردن چاقو امن‌تر است و وقتی مشغول باشید استفاده از آن سریع و آسان‌تر هم هست. قیچی غذایی،از آن استفاده کن و لذت ببر.

 1. دستیار کفش

یک عکس برگردان را از وسط نصف کنید و نصف آن را در یک لنگه کفش کودکتان و نصف دیگر را در لنگه دیگر بچسپانید. به این ترتیب کودکتان می‌تواند برچسب‌ها را با هم مطابقت دهد و کفش‌ها را درست بپوشد. من جدیدا شروع به انجام این کار کردم و خیلی خوب کار می‌کند !

 1. تیلنول(Tylenol)، برای پیروزی

من در طول شب‌های وحشتناک دندان در آوردن به نوزادانم قبل از خواب چند تیلنول می‌دهم. سپس بعد از ۴ ساعت ( وقتی اثر تیلنول از بین رفت) یواشکی وارد اتاق می‌شوم و به آنها کمی ایبوپروفن می‌دهم تا درد آنها را در باقی ساعات شبانه کاهش دهد. یکی از دوستان من به جای ایبوپروفن از Orajel استفاده می‌کند ,نتیجه ها یکی است ؛ خواب آرام .

 1. نوار چسب را فراموش نکنید

وقتی مسافرت می‌کنید روکش پریز برق اضافی یا (نوار چسب) باخود همراه داشته باشید. من به شما قول می‌دهم, همین که کودک را در هتل روی زمین گذاشتید مستقیم به سمت پریز برق خواهد رفت.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید