بهترین لایه بردارها برای انواع پوست‌

چه نوع لایه‌برداری برای چه پوستی؟

بهترین لایه بردارها برای انواع پوست‌

لایه برداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های روتین مراقبت از پوست برای برداشتن پوست قدیمی و ایجاد راهی برای پوست جدید است، اما نوع لایه برداری  تا حد زیادی به مدل پوست شما بستگی دارد.

چه پوست‌تان خشک، چرب، نرمال، حساس و یا چیزی در این میان باشد، ما در اینجا بهترین نوع لایه بردار برای پوست‌تان را مشخص کرده‌ایم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهید درخشید.


لایه بردار برای پوست های چرب

یکی از بزرگترین اشتباهات افراد با پوست چرب و مستعد آکنه، لایه برداری بیش از حد است. کلید موفقیت حفظ تعادل است  نه اینکه تلاش کنید پوست خود را به طور کامل از چربی‌های طبیعی و مفید محروم کنید.

اسکراب‌های لایه بردار فیزیکی می‌توانند جوش‌ها و لک‌ها را تحریک کنند، به همین دلیل است که افراد با پوست مستعد آکنه باید یک لایه بردار شیمیایی مناسب، مانند اسید پاپایا استفاده کنند. اسیدهای مشتق شده از میوه ها، طبیعی و غیرساینده هستند و همچنین با روشن و باز کردن پوست، به آن سود می‌رسانند.


لایه بردار برای پوست های نرمال

پوست‌های متعادل می‌توانند از بیشتر محصولات و ابزار لایه برداری استفاده کنند اما ما به تازگی به مدل‌های پودری که هم به صورت شیمیایی و هم به صورت فیزیکی پوست را به آرامی و بدون استفاده از ذرات ساینده لایه برداری می‌کنند علاقه‌مند شده‌ایم.

وقتی این پودرها با مقدار کمی آب ترکیب می‌شوند، یک فوم غلیظ ایجاد می‌کنند که احساس نمی‌کنید در حال لایه برداری هستید اما پوست را صاف و نرم کرده و آن ‌را عمیقا تمیز می‌کنند.

لایه بردار برای پوست های خشک

پوست خشک می‌تواند از لایه برداری فیزیکی بسیار ملایم که هر چند گاهی وقتی چهره‌تان تیره و پوسته پوسته بنظر می‌رسد، سود ببرد. نه اینکه لایه برداری را یک بخش از روتین روزانه‌تان قرار دهید.

همچنین می‌توانید از ماسک های لایه بردار ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای برای یک لایه برداری سریع استفاده کنید.

معمولا این ماسک‌ها شامل شکر قهوه‌ای، یک ضد عفونی کننده‌ی طبیعی و توت فرنگی وحشی هستند که سلول‌های مرده‌ی پوست را حل و پوست را به جای بیشتر خشک کردن، تغذیه می‌کند.


لایه بردار برای پوست های حساس

بهترین راه برای لایه برداری پوست حساس این است که با دقت بسیار انجام شود.

ذرات اسکراب و اسید‌های میوه‌ی قوی هردو می‌توانند قرمزی و سوزش به همراه داشته باشند. بنابراین بهترین انتخاب شما می‌تواند این باشد که به جای استفاده از یک محصول دارویی، از یک وسیله استفاده کنید. مانند اسفنج‌های پفی  که برای پوست‌های ظریف ایده آل هستند.

این لیف‌ها از الیاف نرم و غنی از رطوبت ساخته شده‌اند که بسیار ملایم هستند و حتی می‌توانند در پوست حساس اطراف چشم نیز استفاده شوند. آنها می‌توانند به تنهایی و یا با پاک کننده‌ی مورد علاقه‌تان استفاده شوند تا یک لایه برداری فوق العاده مؤثر و بدون خطر التهاب، داشته باشید.


بهترین لایه بردارها برای پوست صورت

لایه بردار های طبیعی پوست صورت

برای پوستتان از بهترین لایه بردارهای طبیعی استفاده کنید و طراوت و جوانی را به خودتان هدیه دهید.

در لایه برداری پوست، سلول های مرده و قدیمی پوست از بین می روند و این عمل باعث می شود که پوست شما صاف تر و شفاف تر شود. لایه برداری پوست به روش های مختلفی صورت می گیرد، از جمله روش های مکانیکی، شیمیایی یا با مواد طبیعی

اگر می خواهید پوستی زیباتر داشته باشید حتما مرحله لایه برداری پوست را از یاد نبرید. حتما نیاز نیست این کار برای شما پرهزینه باشد، شما می توانید با این چند روش خانگی و با استفاده از مواد طبیعی برای پاکسازی پوست و انجام لایه برداری از پوستتان اقدام کنید، با این روش شاید فقط یکبار در سال نیاز داشته باشید که برای میکرودرم صورت به پزشک مراجعه کنید.

1. لایه بردار جوش شیرین:

جوش شیرین به راحتی در دسترس است و در بسیاری از آشپزخانه ها می توان آن را یافت. علاوه بر اینکه این ماده برای کنترل بو بسیار مفید است، می تواند همانند یک اسکراب مفید برای صورت و بدن عمل کند.

این پودر می تواند سلول های مرده پوست را لایه برداری کند و پوستی صیقلی در زیر آن به نمایش بگذارد. این پودر می تواند یک لایه بردار خانگی مفید باشد که در انواع ماسک صورت می توانید آن را استفاده کنید.

2. لایه بردار شکر: 

یکی از قوی ترین لایه بردارهای طبیعی شکر است. اما شکر چون کمی سفت و سخت به نظر می رسد شاید بهتر باشد آن را برای صورت استفاده نکنید اما برای لایه برداری پوست دست و پا بهترین عملکرد را خواهد داشت. با ترکیب شکر، روغن انگور یا روغن نارگیل می توانید یک شوینده مفید برای دستانتان تهیه کنید که هم پوستی نرم داشته باشید هم از شر پوست مرده  خلاص شوید.

3. لایه بردار آرد جو:

آرد جو یک لایه بردار قوی و ارزان است. این ماده نه تنها می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرد بلکه برای پوست نیز بسیار مغذی است و همانند یک ضد التهاب برای پوست عمل می کند. ماسک صورت آرد جو می تواند برای پوست های حساس مفید باشد و آنها را نرم، صاف و مرطوب کند.

4. لایه بردار آب لیمو:

آب لیمو به خوبی منافذ روی پوست را تمیز کرده و پوست را روشن می کند. برای بهتر عمل کردن این مایع روی پوست بخصوص پوست دست و پا می توانید آن را با شکر ترکیب کنید.

با استفاده از این لایه بردار های طبیعی و کم هزینه پوستی سالم و شفاف خواهید داشت.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید