بهترین برس برای موهای فر و اهمیت استفاده از آن چیست؟

نکات مهم انتخاب بهترین برس مو برای موی فر

بهترین برس برای موهای فر

موی فر یکی از زیباترین انواع موی طبیعی است، اما شانه زدن آن دشوار است. در ادامه بهترین برس موی فر را برای آسانتر شانه زدن آن معرفی می‌کنیم.

بهترین برس برای موهای فر و اهمیت استفاده از آن 

مانند دانه‌های برف یا اثر انگشت، هر مدل موی فر منحصر به فرد است. پیدا کردن برس مناسب برای موهای فر کاری است که گفتن آن آسان‌تر از انجامش است.

نکات مهم انتخاب بهترین برس مو برای موی فر

اگر تا به حال سعی کرده اید موی فر خشک را شانه کنید یا برس بزنید، می‌دانید که در نهایت با حالت وز شده مواجه خواهید شد. بهترین گزینه برای حفظ شکل این است که از یک شانه با دندانه پهن در هنگام حمام کردن استفاده کنید. افرادی که موی فر دارند ممکن است ترجیح دهند هنگام حمام از یک شانه محکم و دندانه پهن استفاده کنند. این می‌تواند به جلوگیری از موخوره و شکستگی ناشی از شانه کردن موهای فر خشک کمک کند. موهای فر زمانی که خیس نیست منجر به شکستگی و ایجاد موخوره.

برای انتخاب بهترین برس موی فر به دنبال ویژگی‌های زیر باشید:

  • تراکم برس

تراکم موها یا دندانه‌های برس مهم است و باید متناسب با نوع موی شما باشد. برای حالت دادن یا سشوار کردن موهای فر، معمولاً تراکم کمی می خواهید، بنابراین برس شما باید به اندازه کافی قوی باشد که بدون خم شدن یا شکستن از بین موهای شما عبور کند. وقتی نوبت به باز کردن گره‌ها می‌رسد، مطمئن شوید که موهای شما به اندازه کافی از هم فاصله دارند تا از شکستگی در حین استفاده جلوگیری کنید.

  • وزن

هرچه برس سنگین‌تر باشد، برای استفاده از آن به انرژی بیشتری نیاز دارد. برس‌های سبک وزن، باز کردن گره‌ها و حالت دادن سریع را آسان تر می کند. با این حال، مراقب باشید که برسی را انتخاب نکنید که خیلی نازک و شکننده باشد.

  • اندازه

یک برس با اندازه کوچکتر برای کسانی که فرهای زیاد و محکم دارند بهترین نتیجه را دارد. همچنین به برس زدن موها در قسمت‌هایی کمک می‌کند، که ممکن است کمی طول بکشد، اما ارزش تلاش را دارد. یک برس بزرگتر یا شانه بلندتر برای موهای ظریف تا متوسط ​​با فرهای شلتر ایده آل است. اما، مثل همیشه، چند برس را تست کنید و ببینید کدام یک به موهای شما می آید.

همچنین بخوانید: آیا مصرف قرص زینک در درمان ریزش مو موثر است؟

انتخاب بهترین برس موی فر بر اساس نوع آن

1. برس چوبی بهترین برس موی فربرس گرد انتخاب مناسب برای موی فر

اهمیت استفاده از برس مناسب موی فر چیزی است که نباید ندیده گرفته شود. برس‌های چوبی روی موهای خشک و آسیب دیده ملایم هستند، بنابراین ناراحتی زیادی ایجاد نمی‌کنند. آنها یک انتخاب عالی برای موهای فر هستند زیرا دندانه‌های چوبی با فاصله زیاد به عبور از فرها بدون کشیدن کمک می‌کند. برس‌های چوبی موها را به خوبی باز می کند. یکی از بهترین ویژگی‌های این برس عدم ایجاد الکتریسته ساکن در مو است و اینکه فرهای زیبای مو شما را از هم باز و جدا نمی‌کند.

2. برس گرد انتخاب مناسب برای موی فربرس تونل‌دار یا منحنی برای موی فر

برس‌های گرد انتخاب خوبی برای سشوار کردن مو و حالت دادن به موی فر شل هستند. آنها کاملاً دایره‌ای هستند، که باعث می‌شود سشوار کشیدن موی فر در زیر آن آسان‌تر شود و در نتیجه موهای شما حالت بهتری بگیرد. برس‌های گرد قطرهای متفاوتی دارند و هر چه قطر آن کمتر باشد، مو فر بیشتری خواهد داشت. اهمیت استفاده از برس گرد برای موهای فر در این است که حالتی با حجم اصلی و کمی فر به شما می‌دهد. هرچقدر برس شما کوچکتر باشد فرها محکم‌تر می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین ماسک مو خانگی برای موهای خشک و وز، فر و آسیب دیده

3. برس تونل‌دار یا منحنی برای موی فراهمیت استفاده از برس حرارتی برای مو فر

برس‌های منحنی یا تونل دار به صورت ارگونومیک طراحی شده‌اند تا با شکل سر انسان مطابقت داشته باشند. به نظر می‌رسد روی همه انواع مو به خوبی کار می کند. این برس مناسب موی فر استکه دائما در هم گره می‌خورند. برس تونل دار دارای دریچه هایی هستند که باعث می‌شود سریع موهای خود را خشک کنید. از آنجایی که زمان کمتری را صرف سشوار موی فر با هوای گرم می‌کنید، این کار همچنین به جلوگیری از آسیب مو توسط گرما کمک می‌کند! به علاوه شانه کردن و سشوار همزمان با برس تونل دار در حجم‌دهی مو موثر است.

همچنین بخوانید: آلوورا برای موهای فر و خشک، چرب و آسیب دیده چه خاصیتی دارد؟

4. اهمیت استفاده از برس حرارتی برای مو فر

برس بالش‌دار از بهترین برس‌های موی فر

برس‌های حرارتی، برس‌های گرد ساخته شده از موادی مانند سرامیک، تورمالین یا تیتانیوم هستند که گرما را هدایت می‌کنند. این می‌تواند سرعت خشک شدن را افزایش دهد. این برس‌ها معمولاً توسط آرایشگرها یا افراد با مهارت استفاده می‌شود. این برس‌ها نیز در اندازه‌های متفاوت هستند و می‌توانند فر درشت یا ریزتر به شما بدهند.

همچنین بخوانید: مدل موی خامه ای دخترانه و پسرانه ساده و جدید، کوتاه و بلند و فر

5. برس بالش‌دار از بهترین برس‌های موی فربرس بالش دار

این برس‌ها دارای سوزن‌های پلاستیکی یا فلزی با نوک گرد هستند که گره روی موی فر را از بین می‌برد. اهمیت استفاده از برس بالش دار در تضمین سلامت مو و جلوگیری از شکستن آنهاست. این برس‌ها برای موهای خشک یا مرطوب عالی هستند. برس بالش‌دار انتخاب خوبی برای موی فر ما موج‌های شل و ظریف‌تر است.

سخن آخر

در این متن به معرفی بهترین برس موی فر و اهمیت آن برای فرهای شل یا سفت پرداختیم. شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود اقدام به و نوع فر مو اقدام به انتخاب گزینه مناسب خود کنید. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه دارید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


نظر خود را بیان کنید