بهترین جاهای دیدنی بانکوک

راهنمای سفر به تایلند؛

بانکوک به عنوان دروازه ورودی به جنوب شرقی آسیا شناخته شده است. این شهر، مناظر عجیب و غریبی دارد که حس و حال خوبی به بازدید کنندگان می‌دهد. اگرچه برخی از افراد از بانکوک برای بازدید از نقاط دور دست در تایلند و نیز لائوس، کامبوج ، برمه و حتی ویتنام استفاده می‌کنند اما در نزدیکی بانکوک نیز مناطق دیدنی زیادی وجودی دارد.

  1. باغ وحش بانکوک:

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,باغ وحش بانکوک

باغ وحش بانکوک که به عنوان دنیای کشف حیوانات یا سفری ورد (Safari World) ، در تایلند شناخته شده است ، یک باغ وحش ترکیب شده با پارک دریایی است که در تایلند بزرگترین و یکی از بزرگترین موارد در جهان است.

موارد برجسته در این باغ وحش شامل رانندگی در نواحی حیات وحش باز، باغ تمساح و باغ خوک خرطوم دار است. امکان بازدید روزانه فراهم است. این پارک بسیار بزرگ است و فعالیت‌های مختلفی در آن وجود دارد.

  1. کو لارن (Koh Larn):

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,2-koh-larn

این جزیره مرجانی، شش ساحل زیبا با فعالیت‌های ورزشی مختلف دارد که می‌توانید یکی از این موارد را به دلخواه انتخاب کنید. استفاده از قایق‌های ساخته شده از موز، اجاره جت اسکی، چتربازی، غواصی و حتی سفر با زیر دریایی به راحتی در این مکان یافت می‌شود. آب این جزیره آرام و آبی است و می‌توان ماهی‌های زیر آب را در آن مشاهده کرد. رستوران‌های مختلفی در نزدیکی ساحل وجود دارد.

  1. سیام باستان:

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,3-ancient_siam

سیام باستان ( موانگ بوران ) یکی از بزرگترین موزه‌ها در فضای باز است که دارای ویژگی‌های مختلفی از ساختار های نمادی تایلند است. موارد برجسته شامل کاخ بزرگ و باغ شخصیت‌های فستیوال موشک است.

همه آثار موجود در این موزه با موزه ملی برای وجود دقت بیشتر با یکدیگر هماهنگ شده است. صاحبان این موزه همچنین سعی کرده اند دقت جغرافیایی را نیز حفظ کنند. پارک تفریحی آن حدودا یک ساعت با مرکز بانکوک فاصله دارد.

  1. بازارهای شناور:

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,4-floating-markets

برای اینکه افراد بتوانند نحوه خرید در گذشته را به خوبی درک کنند می‌توانند سفر یک روزه به بازارهای شناور موجود در خارج شهر داشته باشند. اگرچه امروزه بازارهای شناور به عنوان جاذبه توریستی و مکان برگزاری جلسات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما هنوز هم با غذاهای خوشمزه‌ای پر شده اند.

یکی از محبوب‌ترین بازارهای شناور برای توریست‌های خارجی Damnoen Saduak است. بیشتر تایلندی‌ها بازدید از بازار شناور Amphawa را ترجیح می‌دهند.

  1. پارک ملی Khao Yai:

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,پارک ملی Khao Yai

این پارک ملی در حدود 175 کیلومتری شمال شرقی بانکوک واقع شده و یکی از جنگل‌های حفاظت شده محسوب می‌شود. در این پارک می‌توان اکوسیستم بسیار جذابی را پیدا کرد. پارک ملی Khao Yai نشان دهنده وضعیت این ناحیه قبل از ایجاد تاثیرات شهری و کشاورزی در آن است.

زمین این پارک شامل پنج منطقه زیست محیطی از جمله جنگل‌های همیشه سبز، جنگل‌های فصلی ، جنگل‌های تپه ای ، جنگل اصلاح شده و جنگل‌هایی با رشد ثانویه است. این پارک میزبان بیش از 400 گونه مختلف همچون 200 فیل است.

  1. Kanchanaburi:

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,6-kanchanaburi

اگرچه بیشتر افراد برای دیدن فرهنگ و سواحل موجود در تایلند به این ناحیه سفر می‌کنند اما این روستا به خاطر آثار تاریخی باقی مانده از جنگ جهانی دوم مشهور و شناخته شده است. این شهر در ابتدا توسط ژاپنی‌ها اشغال شد و محل کمپ‌‌های POW بود.

این روستا نقطه شروع برای سیستم‌های ریلی به میانمار است که توسط این افراد ساخته شد. مشهورترین پلی که بر روی رودخانه Kwai واقع شده نیز در این منطقه قرار دارد و در بیشتر فیلم‌ها و داستان‌ها به تصویر کشیده می‌شود. این روستا گسترده است اما دوچرخه و اسکوتر را می‌توانید در همه جای آن پیدا کنید.

  1. ایوتایا(Ayuthaya):

جاهای دیدنی بانکوک تایلند,7-ayuthaya

این سرمایه سیامی باستان یکی از مواردی است که افراد علاقه مند به تاریخ باید از آن بازدید کنند. در سال 1700 این جزیره تنها یک میلیون نفر جمعیت داشت و در محل تلاقی سه رودخانه قرار گرفته بود. اگرچه شهر به مدت 250 سال پایتخت نبوده است اما هنوز هم معابد کاربردی فراوانی دارد.

یکی از مکان‌های محبوب Wat Phra Mahathat است که در آن سر بودای ساخته شده از سنگ ماسه با ریشه‌های درخت Bodhi در هم پیچیده شده است.


نظر خود را بیان کنید