ایتالیا سرشار است از دیدنی هایی که همه ما آرزوی دیدنشان را خواهیم داشت در این مطلب شما را با 8 کلیسای جذاب در رم آشنا میکنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از توریست ها ؛ رم شهر ابدی و همیشگی کاتولیک و خانه پاپ است. اما با این حال مسافران لازم نیست که یک کاتولیک باشند تا هنر افسانه‌ای و معماری این کلیساهای چند صد ساله را تحسین کنند. حضور دسته‌جمعی در یکی از این کلیساها در رم می‌تواند هم یک تجربه فرهنگی برای غیر کاتولیک‌ها و نیز یک تجربه مذهبی برای کاتولیک ها باشد.

  1. کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

از تمام کلیساها در رم، کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو حاصل کار بهترین نمونه از آثار هنرمندان دوره رنسانس، از جمله رافائل، برنینی و کاراواجو است. این کلیسا در 1099 برای مبارزه با اعتقادات خرافی مردم درآن زمان ساخته شد. این کلیسا دارای چندین زیر کلیسای کوچک است که همه آنها حاصل کار هنرمندان برجسته آن زمان است.

  1. سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور

سانتا ماریا در تراست اور یکی از قدیمی ترین کلیساها در رم است، بسیاری از مورخان اعتقاد دارند که برای اولین بار در سال 350 میلادی ساخته شده است. این کلیسا موزاییک‌های چشمگیر از قرن 12 و 13 را به یادگار دارد. این کلیسا در طول این سال‌ها بزرگ‌تر وگسترده‌تر شده است. این کلیسا در زمانی که رم در سال 410 نابود شد از بین رفت و دوباره بازسازی شد. یک افسانه در ارتباط با کلیسا وجود دارد که روزی که مسیح متولد شد روغنی از زمین جریان یافت و بعدها این کلیسا در آن محل ساخته شد.

  1. سانتا ماریا اسپور امینروا

6 Santa Maria Sopra Minerva

سانتا ماریا اسپورا مینروا، یک کلیسا است که توسط جمهوری دومینیکن اداره می‌شد و در سال 1370 میلادی ساخته شده است. این کلیسا در نزدیکی معبد پانتئون واقع شده است . به عنوان یک کلیسای کوچک گفته می شود که تنها باقی مانده از یک کلیسای گوتیک اصلی در رم است. این کلیسا دارای مجسمه‌های میکل آنژ و همچنین نقاشی‌های دیواری قابل توجه قرن 15 است.

  1. پانتئون

5 Pantheon

پانتئون یکی از معدود سازه‌های مذهبی در رم است که به عنوان یک کلیسای کاتولیک شروع به کار نکرد. این بنا با نفوذ ترین کلیسا در روم باستان در مقابل معبد خدایان مشرکان رم بود، پانتئون برای معماری خاص آن شناخته شده است ، به خصوص گنبد که توسط طاق پشتیبانی می‌شود. دو شاه و رافائل هنرمند دوره رنسانس در اینجا به خاک سپرده شده‌اند.

  1. کلیسای سان کلمنته

4 basilica_of_san_clemente

کلیسای سان کلمنته فقط چند بلوک دور از تماشاخانه کولوسئوم واقع شده است، کلیسای حاضر از بیش از چهار لایه از ساختمان ها از جمله کلیساهای دیگر ساخته شده است، این کلیسا برای نقاشی‌های دیواری و موزاییک‌های افسانه‌ای خود شناخته می‌شود.

  1. سان جیووانی در لاتران

3 San Giovanni in Laterano

سان جیووانی در لاتران (سنت جان لاتران) یکی از چهار قصر سلطنتی بزرگ در رم است. اعتقاد بر این است که اولین کلیسای کاتولیک ساخته شده در رم باشد. قسمت بیرونی آن نسبت به کلیساهای دیگر زیبا به نظر نمی‌رسد اما در داخل با دکوراسیون دیوار، ستون ها، موزاییک و نقاشی و حتی شمعدان‌های چشم‌نواز و تصاویر از پیامبران بسیار عالی مزین شده است.

  1. کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره

2 Basilica di Santa Maria Maggiore

کلیسای دی سانتا ماریا مگیوره (سنت ماری بزرگ) به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای کاتولیک در رم درنظر گرفته شده است که به آن گوهر تاج می گویند. این کلیسا دارای آرایه ای از آثار مصنوعات و هنر است که نشان دهنده تمدن هنر مسیحی رم است. زائران از سراسر جهان برای ادای احترام به کلیسا به اینجا می آیند، کلیسا دارای پنجره و شیشه‌های رنگ آمیزی شده، ستون‌ها و نقاشی دیواری بسیار زیبا و دارای سابقه دینی است.

  1. کلیسای سنت پیتر

1 st_peters_basilica

کلیسای سنت پیتر شاید قدیمی‌ترین کلیسای کاتولیک در رم نباشد اما قطعا معروف‌ترین آن‌هاست و حتی شاید در تمام جهان است. اعتقاد بر این است که این کلیسا در محلی که در آن پاپ اول سنت پیتر به صلیب کشیده شده ساخته شده است. ساخت کلیسای حاضر بیش از 150 سال طول کشید، اما انتظار ارزش آن را داشت. آثار هنرمندان معروف رنسانس مانند میکل آنژ در آن به کار رفته است، اوهمچنین گنبد را نیز طراحی کرده است.


نظر خود را بیان کنید