معنی،خواص و فواید ختم ذکر لا اله الله الملک الحق المبین چیست + صوتی

ذکر لا اله الله الملک الحق المبین

ذکر مبارک لا اله الله الملک الحق المبین از چند بخش تشکیل شده است. بخش اول آن یعنی لا اله الله همان جمله نشانگر توحید مسلمانان است. این ذکر نشان می دهد که توحید و پرستش تنها مخصوص الله یا همان خدای متعالی است. در ادامه این مطلب می توانید معنی،خواص و فواید ختم ذکر لا اله الله الملک الحق المبین را مطالعه نمایید.


معنی ذکر لا اله الله الملک الحق المبین

لا اله الله نشان می دهد که توحید و پرستش تنها مخصوص الله یا همان خدای متعالی است. و هیچ معبودی جز خداوند وجود ندارد.  الملک یا المالک بخش دوم این ذکر است و همچنین یکی از صفات حضرت حق بوده و به معنای مالک و سلطان جمیع آسمانها و زمین است. الحق به معنی پایدار و استوار است به این معنا که تنها خداوند متعال است که ثابت و استوار است و تمامی موجودات در برابر او فانی هستند. المبین به معنای واضح و روشن است و در قرآن گاهی این کلمه برای توصیف خداوند و قرآن به کار برده شده است.

پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرماید: جبرئیل گفت: کاش انسان‌ها را که در محشر دو گروهند می‌دیدی: یک گویندگان و معتقدان به «لا إله إلّا اللّه» که با روی‌های درخشان محشور می‌شوند و ذکرشان کلمه طیّبه «و اللّه اکبر» است و دیگر مشرکین که با صورت‌های سیاه به محشر آمده و شیون کنان می‌گویند:‌ای وای بر ما، تباه شدیم و هلاک گشتیم؟!

نبیّ اسلام فرمودند: بها و قیمت بهشت «لا اله الا اللّه» است.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته با معنی، فواید و برکات آنها همراه با تصویر برای حاجت

معنی ذکر لا اله الله الملک الحق المبین 


خواص و فواید ذکر لا اله الله الملک الحق المبین

پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله ) فرمودند: خدای عزوجل به موسی بن عمران فرمود: ای موسی ! به راستی که اگر آسمانها و ساکنان آن که نزد من هستند و زمین های هفتگانه را در یک کفه گذاشته و **لا اله الا الله **را در کفه دیگری بگذارند، لا اله الا الله سنگین تر از آنها خواهد بود.

امیرالمؤمنین (علیه السلام ) فرمودند: هیچ بنده مسلمانی نیست که بگوید لا اله الا الله مگر این که بالا می رود و هر سقفی را می شکافد و به هیچ کدام از گناهان او برنمی خورد، مگر این که آن را پاک می کند تا این که به خوبیهایی همانند خود برسد و بایستد.

امام باقر (علیه السلام ) از پدرش ، از پدرانش روایت کرده که فرمودند: کسی که هر روز سی بار بگوید: لا اله الا الله الملک الحق المبین (هیچ خدایی نیست جز خدای یکتای فرمانروا که وجودش ثابت و روشن و آشکار است )، به بی نیازی رو آورده و به فقر پشت کرده و درِ بهشت را کوبیده است .

از امام رضا (علیه السلام ) روایت شده است که رسول گرامی خدا (صلی الله علیه وآله ) فرمودند: هر کس در هر روز صد بار بگوید لا اله الا الله الملک الحق المبین توانگری به او جلب می شود و فقر و مستمندی از او دفع می گردد و در دوزخ بر او بسته شده و در بهشت به رویش باز می گردد.

در کتاب کشف الغمه و امالی شیخ طوسی ، با سندهای معتبر روایت شده که حضرت رسول (صلی الله علیه وآله ) فرمود: هر کس هر روز صد مرتبه بگوید: لا اله الا الله الملک الحق المبین از فقر و وحشت قبر نجات می یابد و توانگری به او روی آورد.

همچنین بخوانید: متن و ختم سه روزه صلوات حضرت زهرا همراه با معنی و خواص آن

خواص و فواید ذکر لا اله الله الملک الحق المبین

امام صادق (علیه السلام ) فرمودند: کسی که وقت رفتن به رختخواب صد بار لا اله الا الله بگوید، خداوند خانه ای در بهشت برای او می سازد، و کسی که هنگام رفتن به رختخواب صد بار از خداوند آمرزش بخواهد، گناهان او می ریزد همان گونه که برگ درخت می ریزد.

وقتی که امام رضا (ع ) به نیشابور رسید، به هنگام حرکت به طرف ماءمون محدثان اطراف او را گرفته و گفتند: ای فرزند رسول خدا! از پیش ما می روی و حدیثی نمی فرمایی که از آن استفاده کنیم ! حضرت که در کجاوه نشسته بودند، سر را از کجاوه بیرون آورده و فرمودند: از پدرم موسی بن جعفر (ع ) شنیدم که فرمود از پدرم جعفر بن محمد (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم محمد بن علی (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم علی بن الحسین (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم حسین بن علی (ع ) شنیدم که فرمودند از پدرم امیر المؤ منین علی بن ابی طالب (ع ) شنیدم که فرمودند از رسول خدا (ص ) شنیدم که فرمودند شنیدم که جبرئیل می گفت : از خدای عزوجل شنیدم که فرمودند: لا اله الا الله پناهگاه من است ، کسی که وارد پناهگاه من شود از عذاب من ایمن است.


ذکر لا اله الله الملک الحق المبین صوتی


نظر خود را بیان کنید