دلنوشته برای تولد امام حسین کوتاه و زیبا

دلنوشته برای تولد امام حسین

امام حسین علیه السلام در فرهنگ ما مظهر شجاعت و حق طلبی هستند. شخصیتی که تا پای جان برای دفاع از حقیقت جنگید و به همین خاطر ایشان جایگاه ویژه ای بین مسلمانان دارند. روز میلاد ایشان نیز یکی از جشن های مهم به خصوص برای شیعیان است که آن را به یکدیگر نیز تبریک می گویند. ما در این مطلب از آلامتو بهترین دلنوشته برای تولد امام حسین کوتاه و زیبا و دلنوشته تبریک ولادت امام حسین را برای شما همراهان گردآوری و ارائه می کنیم.

دلنوشته کوتاه برای تولد امام حسین

با شادی در آسمان دل‌ها طلعت مهتاب جلوه شده است

ای یاران گل بریزید که تولد حضرت ارباب آمده است

ولادت رهبر و سَروَر کُلّ کائنات، امام حسین (ع) بر شیعیان راستین آن حضرت مبارک باد

///////////////

حسین (ع) یعنی تشنه ترین دریایی که ارادت دل های زخمی را به ساحل عافیت می رساند. شکفتن جوانه حسین (ع) در بوستان ایمان مبارک باد

///////////////

شعبان و شد و پیک عشق از راه آمد، عطر نفس بقیة الله آمد. با جلوه سجاد، ابوالفضل و حسین یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد. حلول ماه شعبان و فرخنده ایام اعیاد شعبانیه مبارک

///////////////

امروز روز میلاد آن عزیزی است که دل‌ها از صفای ثارالله صفا گرفته و گویا مرغ دل شیعیان نوای یا حسین یا حسین برداشته است. ولادت سلاله پاک بهانه خلقت مبارک.

///////////////

امام حسین (ع) می‌فرمایند: کسی که از راه نافرمانی خدا درصدد چیزی برآید، آنچه را امید دارد، زودتر از دست می‌دهد و آنچه را بیم دارد زودتر سر می‌رسد.

ولادت امام حسین مبارک‌ باد.

///////////////

ماه روی مصباح هدی در آسمان مدینه نمایان شد و زمینیان، آسمانیان، پیران و جوانان همه از نور چشم رسول، فرزند علی و فاطمه مدد می‌گیرند. ولادت امام سومین امام حسین (ع) مبارک.

///////////////

همچنین بخوانید: متن ادبی تبریک میلاد امام حسین

دلنوشته کوتاه برای تولد امام حسین

دلنوشته برای تولد امام حسین زیبا

عظمت روز سوم شعبان را باید به‌ عنوان پرتوی از عظمت حسین‌بن‌علی به‌حساب آورد و به‌شمار آورد؛ روز بزرگی است.

در این روز کسی متولد شد که سرنوشت اسلام، به او، به حرکت او، به قیام او، به فداکاری او، به اخلاص او بسته بود.

///////////////

اومده شاه تموم عالمین اشک شوق ما روان است از دو عین

ذکر کلّ عاشقا امشب اینه سیّدی ابی عبدالله الحسین

یا حسین ابن الزّهرا…

ولادت امام حسین (ع) مبارک باد

///////////////

روز ولادت حضرت امام حسین روزی عجیب است. حسین، تنها واژه‌‏ای است که وقتی زاده شد، برخاست؛ مثل عطر، وقتی که سرِ مظروف آن را جدا می‌‏کنند و سرریز می‌‏شود.

تکرار نام «حسین» بر نوارهای سبز دیوارهای مسجد، یادمان داد که او بیش از یک نفر بود. نام زیبای «حسین» را باید آن‏قدر نوشت، تا محراب و جانماز و نقش اسلیمی طاق‏‌نماهای زمین، به ناتمامِی آن حضرت اقرار کنند؛ یا حسین!

در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم

بدان امید دهم جان که خاک کوی تو باشم

به وقت صبح قیامت که سر ز خاک برآرم

به گفت‏‌وگوی تو خیزم به جست‏‌وجوی تو باشم

///////////////

می‏‌گویند:«پایان شب سیه سپید است» و ازاین‏ رو، خورشید تو دوبار، متولد شد؛ یکی در خانه فاطمه و دیگربار بر نیزه‏‌های شبزدگان.

روزی که عطر تو در ایوان ملائک پیچید، ملائک، تبریک‏‌گویِ پروردگارِ تو بودند، تا ذرات جهان، به سجود درآمدند و تو را ذکر گفتند؛ «یاحسین».

خداوند، تو را آفرید تا از رعدِ گریه‌‏های شبانه علی، بارانِ رحمت خود را بر زمین ببارد و به ازای هر قطره اشک علی، دریایی به نام حسین را هدیه کند.

میلادت مبارک یا ثارالله

///////////////

همچنین بخوانید: بهترین عکس استوری برای ولادت امام حسین

دلنوشته تبریک ولادت امام حسین

دلنوشته تبریک ولادت امام حسین

هیچ سجاده ‏ای باز نشد که نام تو را رمز عبور خود نکرد، یا حسین!

خاکِ تو، آبروی سجده من است و آب، با تولد تو، در فرهنگ لغات دلم، هم ‏خانواده حسین شد.

آن‏که تو را زیارت کند، هزار هزار درجه نزد خداوند به او عطا کنند؛ چراکه باران مهرِ تو، پوسته سخت دانه دل را می‏شکافد.

یا حسین! از قرن‏ های آن سوی تقویم، وقتی نوازشِ نور تو در رگ‏هایمان جاری می‏شود، چه تماشا دارد لذت گم شدن و غرق شدن در اسمت!

///////////////

یا حسین! عاشقانت می‌دانند که تنها با شور حسینی است که می‌توان شیرینی ایمان را چشید. / یا حسین! می‌آیی و در دیدار آفتابی تو، خلایق قد می‌کشند؛ اما بلندی مقام تو فراتر از پندار ماست.

میلاد تو، آغاز صبحی است که در آن، آفتاب به اشتیاق تماشایت پلک می‌گشاید تا اولین زائر هر روز تو باشد. ولادت امام حسین (ع) مبارک.

///////////////

قدوم نورسیده آفتاب را ملائک بی‌شمار، به تبریک آمده‌اند و بر بام خانه دختر خورشید، بال می‌افشانند. از بهشتِ دامان بتول، بهاری سرزده است و خانه علی و زهرا، امروز، خانه تمام شادی‌ها و دست‌افشانی‌هاست.

خدا، لبخند می‌زند این روز شگفت را و مرد تنهای نخلستان‌ها، به نسل سبز این کودک می‌اندیشد. به نور ممتدی که سینه به سینه، تا قیامت خواهد رفت؛ «وَلَو کَرِهَ الْکافِرُون».

ولادت امام حسین خجسته باد

///////////////

بوی بهار می‌‏آید از دامان دو فاطمه علیه السلام، بوی ریحانه هستی و گل یاس

حوریان، تمام شهر را آذین بسته ‏اند با گل مریم و عرش ‏نشینان همه به یُمن آمدنش، میهمان علی و فاطمه‌اند، فوج فوج ملائک می‏آیند و طواف می‏‌کنند گرد شمع وجودشان

ولادت امام حسین مبارک

///////////////

همچنین بخوانید: شعر و متن برای تبریک ولادت امام حسین

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع دلنوشته برای تولد امام حسین کوتاه و زیبا و دلنوشته تبریک ولادت امام حسین مورد پسند شما همراهان قرار گرفته باشد.


نظر خود را بیان کنید