معجزات توسل به امام جواد برای ازدواج سریع

نحوه توسل به امام جواد برای ازدواج، ثرتمند شدن و … را در این مطلب از آلامتو بخوانید.

توسل به امام جواد

امام جواد علیه السلام همانطور که از نام ایشان برداشت می شود، شخصیتی بخشنده داشتند. به همین علت بسیاری از افراد برای رسیدن به حاجات و خواسته‌های خود به آن حضرت توسل می کنند. اما این توسل کردن آدابی دارد. در ادامه طریقه توسل و معجزات توسل به امام جواد برای ازدواج سریع، ثروتمند شدن و خانه دار شدن را ارائه می کنیم.

همچنین بخوانید: نماز امام جواد روز چهارشنبه برای رزق، حاجت و خانه دار شدن

معجزات توسل به امام جواد

طلا شدن خاک

اسماعیل بن عباس هاشمی ذکر کرده است: در روز عید به محضر امام جواد رفتم و از تنگدستی به ایشان شکایت نمودم. آ ن حضرت سجاده خود را بلند کرد و از خاک زیر ن برداشت و آن خاک به دست مبارک تبدیل به قطعه ای طلا شد. کم آن را به بازار بردم و شانزده مثقال بود.

خواندن شهادتین در سومین روز تولد

از حکیمه خاتون، خواهر امام رضا علیه السلام درباره روز ولادت امام جواد علیه السلام ذکر شده است: پس از آنکه نوزاد را در پارچه پاک پیچیدیم، امام رضا (ع) او را از ما گرفت و در گهواره گذاشت و به من سپرد که از گهوار دور نشوم! روز سوم ولادت که رسید، امام جواد علیه السلام چشم باز کردن و به آسمان نگریست و به راست و چپ نظر کرد و با زبان فصیح گفت: ” أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ و أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللهِ”. چون این حالت را دیدم به نزد امام رضا (ع) رفته و آنچه دیده بودم را برای ایشان عرض کردم. آن حضرت فرمودند: زین پس عجایب بسیاری، بیش از آنچه دیده بودی را مشاهده خواهی کرد.

شهادت عصا بر امامت

از یحیی بن اکثم به نقل از علمای دربارعباسی ذکر شده است: روزی به قصد زیارت قبر پیامبر اکرم (ص) رفته بودم که امام جواد (ع) را ملاقات کردم، در آنجا درباره مسائل مختلف مناظره کردیم و آن حضرت همه را پاسخ دادند. به ایشان گفتم سوالی دارم که از گفتن آن شرم دارم، امام فرمودند: بدون اینکه سوال کنی من پاسخ را به تو می دهم. تو می خواهی بپرسی امام چه کسی است؟

گفتن: بلی، به خدا قسم همین بود!

فرمودند: منم

گفتم: نشانه و حجتی برای اثبات دارید؟

آنجا بود که عصا در دست امام به سخن آمده و گفت:

” اّنه مولایی امام هذا الزمان و هو الحجة “همانا مولای من حجت خدا و امام این زمان است.

همچنین بخوانید: نماز حرز امام جواد برای ازدواج و دفع سحر و چشم زخم

توسل به امام جواد برای ازدواج سریع

توسل به امام جواد برای ازدواج سریع یکی از مجربترین روش‌ها است که به این ترتیب می باشد:

دو رکعت نماز به نیت مورد نظر به جا آورد، در اولین رکعت سوره حمد و سوره قدر و در دومین رکعت سوره حمد و سوره اخلاص خوانده شود.

پس از نماز تسبیحات حضرت فاطمه (س) را گفته و ذکر « لا حول و لا قوة الا بالله » را 1046 مرتبه تکرار کند و پس از آن صلوات فرستاده و استغفار کند و باز صلوات بفرستد؛

در پایان صیغه نذری را به این صورت بخواند: خدایا ! اگر (حاجت ازدواج یا هر حاجت دیگر) من ادا بشود، یک من ( سه کیلوگرم ) نان و یک کیلوگرم پنیر هدیه کنم به جایی که روضه حضرت جواد(ع) خوانده شود، در پایان باز هم صلوات بفرستد.

توسل به امام جواد برای ثروتمند شدن


توسل به امام جواد برای ثروتمند شدن

برای توسل به امام جواد برای ثروتمند شدن نماز حاجت مخصوص ایشان که شامل دو نماز 2 رکعتی است، در کتب ادعیه و ذکر ارائه شده است. طریقه خواندن این نماز به شرح زیر است:

نحوه خواندن دو رکعت اول نماز توسل به امام جواد برای ثروتمند شدن

دو رکعت نماز به جا آورده که در رکعت اول یک مرتبه سوره حمد و دو مرتبه سوره فلق خوانده شود

در دومین رکعت پس از سوره حمد، سوره کافرون و آیة الکرسی و از آیه 285 سوره بقره تا پایان سوره خوانده شود

سپس سلام داده و در حالیکه نشسته اید، پس از نماز ده مرتبه ذکر: “سُبْحانَ اللهِ الاَبَدِ الاَبَدِ سُبْحانَ اللهِ الْواحِدِ الاَحَدِ سُبْحانَ اللهِ الفَرْدِ الصَّمَدِ سُبْحانَ اللهِ الّذی رَفَعَ الْسّماءَ بِغَیْرِ عَمَدٍ المُتَفَرِّدِ بِلا صاحِبَةٍ وَ لا وَلَدٍ” را تکرار کنید.

نحوه خواندن دو رکعت دوم نماز توسل به امام جواد برای ثروتمند شدن

در اولین رکعت پس از خواندن سوره حمد 3 مرتبه سوره تکاثر قرائت شود

در دومین رکعت پس از خواندن سوره حمد، 3 مرتبه سوره قدر و 3 مرتبه سوره زلزال قرائت شود

پس از پایان نماز به سجده رفته و 7 مرتبه این ذکر تکرار شود: “اللهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ التَّیْسیرَ فی کُلِّ عَسْیرٍ فَاِنَّ تَیْسیرَ الْعَسیرَ عَلَیْکَ یَسیرٌ”

سپس از سجده بلند شده و ده مرتبه آیات 36 و 37 سوره جاثیه خوانده شود: ” فَلِلَّهِ الْحَمْدُ رَبِّ السَّمَاوَاتِ وَرَبِّ الْأَرْضِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَلَهُ الْكِبْرِيَاء فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ”

همچنین بخوانید: متن کامل، خواص و معجزات دعای حرز امام جواد

توسل به امام جواد برای خانه دار شدن

در مورد توسل به امام جواد برای خانه دار شدن روایات بسیاری موجود است. برای توسل به ایشان خواندن نمازی توصیه شده است که به شرح زیر است:

نیت کرده 2 رکعت نماز توسل به امام جواد علیه السلام بخواند. اولین رکعت شامل سوره حمد و سوره قدر است و در دومین رکعت سوره حمد و سوره کوثر خوانده شود. هنگام قنوت سه مرتبه ذکر ” أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ” خوانده شود. در پایان نماز به حالت سجده رفته و با حال تضرع 9 مرتبه ذکر ” یا جواد الائمه ادرکنی” تکرار شود تا حاجت درخواست شود.


توسل به امام جواد برای شفای مریض

توسل به امام جواد برای شفای مریض توسط علمای دینی بسیار توصیه شده است. به این منظور به نیت شفای شخص بیمار دو رکعت نماز توسل به امام جواد به جا آورده و پس از آن 146 مرتبه ذکر “ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله” را تکرار کنید. سفارش شده است که این نماز پس از نماز عصر و تا دو ساعت پس از آن به جا آورده شود.


توسل به امام جواد با ذکر یا جواد الائمه

برای توسل به امام جواد با ذکر یا جواد الائمه، تنها کافی است که در طی مدت 10 روز، ذکر “یا جواد الائمه ادرکنی” را 14000 مرتبه تکرار کنید. برای آسانی کار می‌توانید روزانه 1400 مرتبه این ذکر را بگویید.

همچنین بخوانید: متن زیارت امام جواد با معنی

توسل به امام جواد در 9 روز

توسل به امام جواد در 9 روز در برخی منابع امده است. به این ترتیب که باید ذکر توصیه شده به مدت 9 روز و روزانه 14 مرتبه خوانده شود. این ختم برای رسیدن به حاجات از جمله ازدواج و فروش منزل مجرب می باشد:

“اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِحَقِ‏ وَلِيِّكَ‏ مُحَمَّدِ بْنِ‏ عَلِيٍ‏ إِلَّا جُدْتَ‏ بِهِ عَلَيَّ مِنْ فَضْلِكَ وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَى مَنْ وَسِعَكَ وَ وَسَّعْتَ عَلَيَّ رِزْقَكَ وَ أَغْنَيْتَنِي عَمَّنْ سِوَاكَ وَ جَعَلْتَ حَاجَتِي إِلَيْكَ وَ قَضَاهَا عَلَيْكَ إِنَّكَ لِمَا تَشَاءُ قَدِيرٌ”


سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع معجزات توسل به امام جواد برای ازدواج سریع، ثروتمند شدن و خانه دار شدن برای شما همراهان مفید بوده باشد و با توسل به ایشان از برکت بخشندگی امام جواد بهره مند گردید.


نظر خود را بیان کنید