تصویب اضافه شدن روز پسر در تقویم کشور 

بلخره روز پسر در تقویم رسمی کشور روزی را به خود اختصاص داد و به اصطلاح روز پسر رسمی شد.

تصویب اضافه شدن روز پسر در تقویم کشور

در تقویم رسمی کشور مناسبت‌های مختلفی برای گرامیداشت افراد یا مشاغل وجود دارد از جمله روز مادر، روز پدر، روز دختر و … برای برخی از افراد این دغدغه وجود داشت که جای روز پسر در تقویم رسمی کشور خالیست و این موضوع مسئولین مربوط را بر آن داشت تا روزی را نیز به این گروه از افراد جامعه و خانواده اختصاص داده تا فرصتی باشد برای قدردانی و گرامیداشت آنها. در این مطلب از آلامتو به موضوع تصویب اضافه شدن روز پسر در تقویم رسمی کشور می‌پردازیم.

روز پسر رسمی شد

طی هشتصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور تصمیم بر آن شد که روز پسر رسمی شده و به تقویم کشور اضافه گردد. این جلسه در سه شنبه 28 شهریور به ریاست محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با دبیری امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی در اتاق کنفرانس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت شورای فرهنگی عمومی در استان ها و سرپرسی آنها تحت نظارت نماینده ولی فقیه اشاره کرد و افزود: در جلسات دولت به این موضوع پرداخته شده است که این شوراها باید توسط استانداری های سرپرسی و اداره شوند، اما با مخالف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم بر آن شد که تحت سرپرسی نماینده ولی فقیه باشد.

روز پسر رسمی شد

روز پسر چه روزی است؟

از آنجاییکه میلاد حضرت معصومه (س) به عنوان روز دختر برای سال های زیادی است که گرامیداشته می شود، اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در نشست اخیری که داشتند پیشنهاد دادند که روز 10 رجب که مصادف با میلاد با سعادت امام جواد علیه السلام است را به عنوان روز پسر تصویب شده و تقویم عمومی کشور افزوده خواهد شد.

سخن آخر

همانطور که در این متن مطالعه کردید روز پسر رسمی شد و در نهایت پس از سالیان زیاد از گذشت وارد شدن روز دختر به تقویم، تصویب اضافه شدن روز پسر به تقویم را نیز شاهد بود.


نظر خود را بیان کنید