تانک های لوکس و گرانقیمت دنیا + عکس

با 5 تانک گرانقیمت دنیا آشنا شوید

شرکت اسلحه سازی ” اورال واگون زاوود” روسیه اعلام کرد، قیمت تانک جدید تی-14 آرماتا پس از تولید 3.7 میلیون دلار خواهد بود.

بدین ترتیب تانک تی 14 آرماتا روسیه جزء گران ترین تانک های جهان نیست، پس سؤال اینجاست که خریداران احتمالی این تانک، با خرید آن چه چیزی را به دست خواهند آورد؟

به نوشته روسیا الیوم، تانک تی 14 آرماتا دارای برجک بدون سرنشین است و این برجک از راه دور کنترل می شود، لذا جان خدمه حتی در صورت انفجار مهمات موجود در تانک حفظ می شود. این تانک روسی همچنین مجهز به سیستم تعمیر و توپ 125 میلیمتری است.

مجله آلمانی اشترن چندی پیش نوشته بود: هیچ گلوله ای در جهان قادر به شکافتن بدنه زرهی تانک تی 14 آرماتا نیست و توپ این تانک می تواند موشک های ضد تانک و حتی بالگردها را منهدم کند. بدین ترتیب با توجه به قیمت این تانک پس از تولید انبوه، تقریبا هیچ یک از تانک های گران و مشهور دنیا، در بعد اقتصادی قدرت رقابت با آن را نخواهند داشت.

گران ترین تانکها کدامند؟

1- تانک فرانسوی لِکلِرک که تولید آن سال 1992 آغاز شد، گرانترین تانک جهان است و قیمت آن 10 میلیون دلار است. تانک لکلرک دارای ساختار کلاسیک و مجهز به توپ 120 میلیمتری است و شاید گران بودنش باعث کاهش تقاضای آن در بازارهای جهانی شده است. فقط 700 تانک لکلرک تولید شد و خط تولید آن هم اکنون متوقف شده است.

گرانترین تانک جهان

تانک فرانسوی لکلرک

2- تانک بلک پانتر ساخت کره جنوبی 8.8 میلیون دلار قیمت دارد و تولید آن تقریباً دو سال پیش آغاز شد و از سال 2014 در اختیار ارتش این کشور قرار گرفت. یکی از مزایای این تانک شلیک یک گلوله در هر سه ثانیه است.

گرانترین تانک جهان

تانک بلک پانتر ساخت کره جنوبی

3- تانک آمریکائی آبرامز نیز 8.6 میلیون دلار قیمت دارد.

گرانترین تانک جهان

تانک آبرامز آمریکا

4- اما تانک انگلیسی چلنجر با قیمت 6.5 میلیون هزار دلار رتبه چهارم جهان را در گرانی دارد. ساخت این تانک 2 سال پیش آغاز شد و پیش بینی می شود که ارتش انگیس تا سال 2035 از این تانک ها استفاده کند و شرکت بی اِی ای سیستمز ماه مه گذشته اعلام کرد که به علت عدم تقاضای دولت، تولید این نوع تانک را متوقف کرده است.

گرانترین تانک جهان

تانک چلنجر

5- تانک آلمانی لئوپارد 2 هم رتبه پنجم جهان را در گرانی دارد و هم اکنون به قیمت 5.7 میلیون دلار فروخته می شود. تانک های ساخت آلمان بخشی از زاردخانه های تسلیحاتی بسیاری از کشورهای اروپائی را تشکیل می دهند. خدمه تانک لئوپارد 2 در بخش جلوئی تانک مستقر هستند و توپ 120 میلیمتری اصلی ترین تجهیزات تسلیحاتی این تانک است.

گرانترین تانک جهان

تانک لئوپارد آلمان

نظر خود را بیان کنید