مجله آلامتو

cat

محققان ارتش آمریکا ربات چهار پای WildCat را توسعه داده‌اند که می تواند در عملیات نظامی و امدادی مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جدیدترین ویدئوی منتشر شده توسط محققان موسسه بوستون دینامیک، مراحل آزمایش حرکت و دویدن این ربات چهار پا بر روی زمین مسطح نشان داده می‌شود.

ربات WildCat سرعتی بالغ بر 25 کیلومتر در ساعت داشته و به گفته محققان، از توانایی دویدن سریع روی همه سطوح از جمله زمین‌های ناهموار برخوردار است.

این ربات چهار پا نسخه جدیدی از تولیدات قبلی این موسسه به نام ربات چیتا (Cheetah) است که موفق به ثبت رکورد سرعت 45.5 کیلومتر در ساعت روی تردمیل شده است.

ربات WildCat (گربه وحشی)‌ بخش از برنامه M3 آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) است که با هدف برطرف کردن محدودیت ربات های زمینی در حال پیگیری است.

موسسه بوستون دینامیک همچنین ربات قاطر چهار پای بدون سر به نام LS3 را طراحی کرده است که از قابلیت حمل 181کیلوگرم تجهیزات سربازان در مسافت 32 کیلومتری بدون نیاز به سوخت گیری برخوردار است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

۱ دیدگاه

  1. safar moha در

    فکر کنم این هم از ایده های پت مت باشه پاهاشو با ملاقه درست کردن فکر کنم بدنشم از کلکسیون مامان اوباما برداشتن انکاری نی نی لا لای او با ما ست

نظر خود را بیان کنید