تابلو سازی بهزاد تولیدکننده صنعتی انواع تابلو تبلیغاتی:

تابلوسازی دیگر یک حرفه نیست! برای سفارش تابلو به کارخانه های تابلو سازی مراجعه کنید.

زمانی در ایران تابلوسازی به صورت حرفه ای وجود نداشت.اطلاعات مغازه‌ها توسط خوشنویسان بر روی شیشه، مقوا، چوب، کاغذ یا پارچه نوشته می‌شد. به این کار تابلونویسی می‌گفتند. تا دهه پنجاه که ساخت تابلو نئون، به بازار آمد و تابلونویسی تبدیل به تابلوسازی شد. تابلوهای نئون به دلیل شیشه‌ای بودن، می‌شکستند و به همین دلیل تابلو نئون پلاستیکی به تابلوسازی راه پیدا نمود.

تابلوساز

پس‌ازآن به دلیل عمر کم تابلو نئون، تابلوهای حروف برجسته به ایران راه پیدا نمود. این تابلوها طرفداران بسیاری پیدا نمود. در  آن زمان تابلوسازی با دست انجام می‌شد و کار بسیار دشواری بود. از زمانی که دستگاه‌های تابلوسازی به ایران راه پیدا کردند، تابلوسازی دیگر به‌عنوان یک حرفه شناخته نمی‌شد.

تابلوسازی صنعتی تلفیقی از هنر و صنعت

همان‌طور که گفتیم، به‌تدریج که دستگاه‌های مربوط به تابلوسازی به ایران وارد شد، کیفیت کار بالا رفت. تابلوسازان باتجربه پس از خرید دستگاه‌های تابلوسازی، این حرفه را به صنعت تابلوسازی تبدیل نمودند و آن را حرفه‌ای ادامه دادند.

تابلوساز

دراین‌بین تابلوسازانی مانند تابلو بهزاد، بهترین تابلوسازی شیراز، در شهرک صنعتی، کارخانه‌ای تأسیس نمود. این کارخانه مجهز به انواع دستگاه‌های پیشرفته CNC، لیزر، خم و برش، رنگ و … شد. به این طریق تابلوسازی صنعتی را در ایران گسترش داد و به خارج از مرزهای ایران (چند کشور همسایه) نیز خدمت‌رسانی نمود. در حال حاضر آوازه تابلو بهزاد، نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه نیز پیچیده است. این تابلوسازی هنر صنعتگران ایرانی را در کشورهای همسایه نیز به معرض نمایش گذاشته است.

مقایسه تابلوسازی صنعتی یا کارگاهی

در حال حاضر تعداد محدودی از تابلوسازان توان خرید این دستگاه‌های سنگین و گران‌قیمت را دارند و این شغل را به‌صورت صنعتی و باکیفیت بالا انجام می‌دهند. تابلوسازان سنتی قادر به پرداخت بهای گزاف این دستگاه‌ها نیستند، ضمن حجم زیاد و وزن سنگین دستگاه‌ها، در محیط کم وسعت کارگاه نمی‌گنجد.بماند که سروصدای ایجاد شده نیز محیط کارخانه را می‌طلبد.

تابلوسازی بهزاد ضمن دریافت سفارش از مشتریان، در سراسر کشور، سفارش ساخت حروف تابلوها را نیز از همکاران می‌پذیرد و به این طریق به آن‌ها یاری می‌رساند. هنوز هم هستند تابلوسازانی که با دست‌هایشان خم و برش حروف را انجام می‌دهند. این مسلم است که یک تابلوساز سنتی نمی‌تواند به‌صورت دست‌ساز، مانند ماشین و دستگاه‌های سنگین عمل کند و متأسفانه در این موارد، تابلو مستحکم نخواهد بود. درحالی‌که ایمنی از عوامل بسیار مهم در تابلوسازی است. در حقیقت این تابلوهای سنتی توجیه اقتصادی برای سفارش‌دهندگان ندارند.

پرطرفدارترین انواع تابلو در ایران

زمانی تابلو نئون، پرطرفدارترین تابلوی کشور بود. پس از ورود تابلو چلنیوم به ایران، تابلو نئون جای خود را به تابلو حروف برجسته چلنیوم داد و تا به امروز نیز این روند ادامه دارد. تابلوهای حروف برجسته روزبه‌روز متنوع‌تر می‌شوند و یکی از پرطرفدارترین انواع تابلوی مغازه و تابلو شرکت هستند. مشتریان به دلیل تنوع تابلوها گاهی سردرگم می‌شوند که در این مواقع نیاز به مشورت دارند. تابلو بهزاد با بیش از چهل سال تجربه مفید در تابلوسازی، پیشنهادات و نمونه طرح تابلو مغازه متناسب با درخواست مشتری ارائه می‌دهند تا آن‌ها بتوانند بهترین تابلو مغازه را سفارش بدهند.

طبق تجربه تابلو بهزاد، پرطرفدارترین تابلوهای حال حاضر را تابلو کامپوزیت و تابلو چوبی ترمووود به خود اختصاص داده‌اند. این تابلوها به دلیل خصوصیات منحصربه‌فرد خود، نظر بسیاری از مشتریان را جلب نموده‌اند. در ادامه قصد داریم از تجربیات تابلو بهزاد استفاده نموده و اطلاعاتی در مورد این دو تابلوی بادوام و زیبا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تابلو سازی بهزاد قدیمی ترین مجری تابلو سازی کامپوزیت

تابلوسازی کامپوزیت همان‌طور که از نامش پیداست، ماده اصلی تشکیل دهنده آن، کامپوزیت است. کامپوزیت لایه‌هایی از دو ورق از جنس آلومینیم است که بین آن‌ها اتیلن قرار دارد. لایه‌های این آلیاژ، با چسب به هم چسبانده می‌شوند.

اگر تابلو کامپوزیت در داخل محوطه استفاده شود، لایه خارجی آن با پلی‌استر محافظت می‌شود.

 اگر تابلو مغازه کامپوزیت در فضای باز قرار بگیرد، روی لایه خارجی آن، پوشش رزینی (PVDF) کشیده می‌شود.این پوشش بسیار مقاوم در برابر عوامل جوی است.

ورق‌های کامپوزیت سبک (هر یک مترمربع پنج کیلوگرم) هستند. به همین دلیل حمل آن‌ها به‌راحتی صورت می‌گیرد.

در اجرا و نصب تابلو کامپوزیت، مهم‌ترین عامل، عایق‌بندی درز‌های آن است؛ زیرا رعایت این مهم، موجب دوام بیشتر در تابلو می‌شود.

تابلوساز

هنگام برش ورق کامپوزیت، به‌هیچ‌وجه نباید برش‌های اضافی به آن زده شود. برش‌های غیرضروری، عایق‌بندی تابلو را سخت‌تر می‌کند.

مزایای تابلو کامپوزیت:

 • برای نمای داخلی و سطوح مسقف مورداستفاده است.
 • آلیاژی کم‌وزن و بسیار مقاوم است.
 • تابلوسازی کامپوزیت به مدرن شدن نمای ساختمان‌ها، کمک می‌کند.
 • برای زیرسازی‌های مدرن، پذیرای اتصالات مختلف است و در این زمینه انعطاف‌پذیر می‌باشد.
 • انواع حروف برجسته، با هر متریالی بر روی آن قابل‌نصب است.
 • با هر نمایی در ساختمان سازگاری دارد.

تابلوساز

تابلو مغازه چوبی یا تابلو ترمووود

تابلو ترمووود از چوب ترمووود (Termowood) به معنای چوب حرارت دیده ساخته می‌شود. این چوب برای ساخت تابلو مغازه چوبی، نمای چوبی و حتی ساخت کابینت استفاده می‌شود. چوب ترمووود، از درخت کاج است. فرآیند این چوب، پس‌ازآنکه به اندازه‌های لازم برش داده ‌شد، بر روی آن انجام می‌شود. این کار تحت فرآیند سوختن و بدون استفاده از مواد شیمیایی در دو مرحله انجام می‌شود.

به دلیل اینکه تابلوها اکثراً در معرض عوامل جوی قرار دارند، باید استحکام داشته باشند. چوب درخت کاج به‌صورت طبیعی مقاومت بالایی دارد. ولی فرآیند حرارت دادن در دو مرحله، باعث استحکام بیشتر آن می‌شود. پس از طی کردن این مراحل، از بین رفتن چوب به‌وسیله رطوبت، خشکی هوا یا توسط حشرات و جوندگان امری محال است.

تابلو بهزاد در این زمینه نیز پا را فراتر از همکاران خود در ایران گذاشته است. شرکت AMD WOOD واردکننده اصلی بهترین ترمووودهای فنلاندی در ایران، شریک تجاری تابلو بهزاد می‌باشد.

مزایای تابلو ترمووود

 • زیبایی فوق‌العاده چوب به‌عنوان نمای تابلو و تأثیر مثبت آن بر سلامت.
 • فاقد هر نوع ماده شیمیایی مضر برای انسان است.
 • رنگ تابلو چوبی به دلیل طبیعی بودن آن، همواره ثابت می‌ماند.
 • فاقد رزین است و ابعادش هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند.
 • به دلیل هماهنگی چوب با هر نوع متریالی، حروفی که روی زمینه تابلو قرار می‌گیرد، از هر جنسی می‌تواند انتخاب شود.
 • فرم هندسی تابلو مغازه چوبی هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند.
 • در برابر پوسیدگی و دیگر عوامل محیطی دارای مقاومت بالایی است.
 • چوب طبیعی ترمووود، عایق حرارتی است.