ابزارهای سئو seoyab

در ادامه به بررسی سئو سایت می پردازیم که این ابزار ها همانند گوگل می تواند کمک شایانی در بهبود وضعیت سئو می نماید ، این ابزار ها در سال 2017 از جمله بهترین و برترین ابزار های بهینه سازی سایت مطرح گردیده است .

هیچ موردی به اندازه ی تغییر در الگوریتم گوگل برای صاحبان سایت ها و وبمستران نگران کننده نیست . در این صورت گوگل منتظر می ماند تا وبمستران شروع به مرتب نمودن اطلاعات و محتویات سایت خود نمایند و پس از آن گوگل تغییرات لازم را اعمال نماید .از جمله بزرگترین نتایج حاصل از تغییر الگوریتم های گوگل پس از اعمال اصلاحات لازم در سایت ها سبب نزدیکی بیشتر وب سایت کارفرما به نتایج جستجو شده می باشد در واقع نتایجی که توسط بازدید کننده جستجو می گردد به سایت هایی با محتوای کاملا” مرتبط متصل می گردند .

با تمام این موارد باز هم رازهای پنهانی دیگری وجود دارد که گوگل از آنها جهت تعیین نمودن سایت هایی که می بایست در موتور جستجو در موقعیت های مختلف نمایش داده شوند وجود دارد . با این حال ابزارهایی  که برخی از آنها به صورت رایگان و برخی از آنها در ازای خرید شارژی به صورت ماهانه وجود دارد که سبب می شود تا وبمستران سایت های خود را چنان بررسی نمایند که گوگل بررسی می نماید .

اکنون زمان یادگیری نحوه استراتژی جستجو می باشد .

ابزار هایی که در ادامه مطرح می گردد بسیار اهمیت دارد زیرا در استراتژی جستجو ، عناصری را به شما نمایش می دهد که برای گوگل بسیار اهمیت دارد . در این ابزارها مانند یک ربات گوگل که سایت شما را از حیث بهینه سازی سایت و یا سئو سایت مورد بررسی قرار می دهد کمک فراوانی می گردد . در ادامه به بررسی 10 ابزار که وب سایت شما را از نظر سئو مورد بررسی قرار می دهد مطرح می نماییم .

  1. Google Webmaster Tools
  2. Check My Links
  3. MOZ
  4. SEO Report Card
  5. Hubs Website Grader
  6. Woorank
  7. Screaming Frong SEO Spider
  8. Remove em
  9. Varvy SEO Overview Tool
  10. Founds SEO Audit Tool

1)ابزار وبمستر گوگل :

این ابزار که از ابزارهای رایگان سئو سایت محسوب می گردد . قطعا” یکی از بهترین ابزارها جهت نحوه ی مشاهده سایت توسط گوگل خود ابزار وبمستر گوگل می باشد ، ابزار وبمستر گوگل در مبحث سئو جدید ترین و به روز ترین تغییرات در سایت و نحوه مشاهده توسط گوگل را نمایش می دهد . به عنوان مثال یکی از زیر شاخه های مهم در این ابزار Fetch نمودن آدرس هایی است که گوگل مشاهده می نماید در این قسمت می توان به مشاهده و رفع عیب آدرس های صفحات پرداخت . جهت مشاهده این ابزار می توانید Google Web Master Tools را در مرورگر خود جستجو نمایید .

در ادامه :

به توضیح کامل ابزارها خواهیم پرداخت .

2) Check My Links :

جهت سئو می توان از این ابزار رایگان نیز استفاده نمود. از این ابزار جهت بررسی لینک های سایت که به صورت داخلی و یا خارجی مورد استفاده قرار گرفته اند مورد استفاده قرار می گیرند .در واقع تمام لینک هایی که داخل یک سایت وجود دارند را نمایش می دهد . در این قسمت وبمستران به راحتی می توانند تمام لینک های شکسته را بررسی نمایند و در صورت وجود به رفع آن بپردازند .

به عنوان مثال می توان سایت ویکی پدیا را در نظر گرفت که این سایت با دارا بودن حدود 711 پیوند که به صورت بزرگ و قدرتمند وجود دارند در عرض چند ثانیه تمام پیوند ها را هایلایت و نمایش می دهد . با استفاده از این ابزار تمام لینک هایی که مطلوب بوده به رنگ سبز و تمام آنهایی که شکسته است به رنگ قرمز نمایش داده می شود .

3) MOZ :

هزینه استفاده از این ابزار در 30 روز اول به صورت رایگان می باشد و پس از آن جهت استفاده از این ابزار در طی یک ماه بین 99 دلار تا 599 دلار هزینه آن می باشد .

از این ابزار که به صورت همه جانبه وجود دارد جهت افزایش رتبه متناسب با کسب و کار استفاده می گردد .از MOZ جهت اخذ گزارش گیری ، شناسایی فرصت های جستجو و در کل بهینه سازی سایت تلاش می نماید . از این ابزار جهت تست خزیدن و نحوه آن استفاده می گردد .

4) SEO Report Card :

هزینه استفاده از این ابزار در سئو سایت به صورت رایگان می باشد . جهت تجزیه و تحلیل وب سایت از این ابزار استفاده می گردد تا با استفاده از آن وب سایت را در کنار سایر وب سایت های رقبا بررسی می نماید . در این ابزار نیز می توان موارد زیر را بررسی نمود :

الف) آنالیز رتبه سایت : این ابزار یک تصویر مبنی بر جایگاه وب سایت در موقعیت موتورهای جستجو مختلف از قبیل yahooوbingوGoogle مشخص می نماید .

ب) ساخت لینک : اطلاعات کاملی مبنی بر تعداد سایت هایی که به سایت مورد نظر لینک داده اند را مورد بررسی قرار می دهد .

ج) و ….

5) Hubs Website Grader :

این ابزار نیز از جمله ابزار های رایگان در بهینه سازی سایت می باشد . Hub Spot در سال 2007 ابزاری را مبنی بر بهینه سازی سایت برای موتور جستجو معرفی نمود.

و تمامی ابزار ها نیز جهت سئو کاربرد دارد .