ردیاب خودرو

ردیاب خودرو یک ابزار بسیار کاربردی می باشد که می توان این مسئله را از دو منظر مورد بررسی قرار داد. در واقع مزیت های این ابزار از دو دیدگاه باید مورد بررسی قرار گیرند. دیدگاه اول که نظری مثبت به این ابزار می باشد، برای کاربرد ردیاب خودرو یا ردیاب ماشین در جاده ها و مسیرهای گمراه کننده می باشد که افراد در زمان رانندگی برای اولین بار در یک مسیر نا آشنا، به راحتی می توانند از طریق ردیاب خودرو، رانندگی خود را با آرامش و آسایش بیشتری انجام دهند و از این ابزار برای یافتن بهترین مسیر کمک بگیرند. اما مسئله دوم در زمان سرقت خودرو یا وسیله نقلیه مطرح می شود که به راحتی می توان وسیله نقلیه مسروقه را از طریق ردیاب آن پیدا کرد.

ردیاب خودرو

تاریخچه ردیاب خودرو

ردیابی کردن یا در واقع جستجو کردن یک ابزار، وسیله یا حتی ردیاب شخصی و ردیاب افراد از زمان پیدایش علوم جغرافیایی و فناوری های GPS مطرح شده است. انسان توانست یک ابزار را به شکل ماه در فضا به صورت معلق ارسال نماید و نام آن را ماهواره گذاشت. سپس از طریق همان ماهواره تصاویر ماهواره ای فراهم نمود و به زمین ارسال کرد. این فناوری منجر به پیدایش علوم دیگری برای مطالعه دقیق تر و کاربردی تر زمین و امکانات مضاعف دیگری شد. در نظر بگیرید امروزه با استفاده از امواج ماهواره ای GPS به راحتی می توان خودرو یا افراد را ردیابی نمود و تا حد بسیار زیادی در زندگی افراد آرامش اعطا شده است.

ردیاب خودرو

امکانات ردیاب خودرو

ردیاب ماشین از امکانات بسیار جالبی برخوردار است که در این قسمت به صورت لیست وار به بررسی این امکانات می پردازیم. اکثر این امکانات به صورت روزمره در حال گسترش و پیشرفت می باشند که در حال حاضر می توان از این تکنولوژی و فناوری انتظارات زیر را داشت:

  • امکان رانندگی راحت تر در بزرگراه ها: شاید جالب باشد که خیلی از شرکت های خودرو سازی برای ایجاد آرامش بیشتر برای مشتریان خود از امکانات رانندگی توسط GPS یا توسط ردیاب خودرو بهره مند شده اند. در این تکنولوژی راننده می تواند با برنامه ریزی GPS خودرو، مقصد را مشخص کرده و از سیستم راننده اتوماتیک استفاده نماید. در این زمان راننده نیز مانند دیگر سرنشینان خودرو مشغول فعالیت های دیگر می شود.
  • امکان رهگیری خودروی مسروقه: اگر خودرویی مجهز به سیستم ردیاب ماشین یا ردیاب خودرو باشد، به راحتی می توان در زمان سرقت های احتمالی آن خودرو را در هر کجای کره زمین رهگیری نمود. این تکنولوژی تا حدودی به کمک پلیس شتافته است و کار ماموران پلیس را راحت تر کرده است.
  • امکان رهگیری وسایل نقلیه عمومی: وسایل نقلیه عمومی باید مواردی را از جمله ساعت ورود یا خروج به یک منطقه رعایت نمایند. همچنین اکثر اماکن دارای برنامه زمانبندی برای ورود و خروج وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، کامیون و غیره می باشند. پس از طریق یک ابزار ردیاب خودرو که بر روی این گونه وسایل نقلیه نصب شده است، به راحتی می توان اینگونه ورود و خروج ها را کنترل نمود و نیاز به صرف هزینه های زیادی نمی باشد.
  • امکان رهگیری سرعت مجاز و دیگر تخلفات رانندگی: تخلفات راهنمایی و رانندگی در اکثر مواقع منجر به مصدومیت یا تلفات جانی و مالی می شوند. به همین دلیل پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به کنترل و نظارت رانندگی مامورانی را مشغول به کار کرده است. اگر به جای هزینه های هنگفت ماموران راهنمایی و رانندگی از دستگاه های ردیاب خودرو در معابر و همچنین در خودرو ها استفاده شود، به راحتی می توان در هزینه ها و وقت صرفه جویی به عمل آورد. دوربین های بزرگراه نیز از همین دسته ردیاب ها می باشند.

نحوه انتخاب ردیاب ها

برای انتخاب یک ردیاب مناسب و نحوه نصب آن ردیاب در خودرو یا وسیله نقلیه، باید با نظر کارشناسان مجرب این کار را انجام داد. البته بسته به نوع وسیله نقلیه و همانطور امکاناتی که از ردیاب انتظار می رود، می توان ردیاب های مختلفی را انتخاب نمود. ردیاب ها باید بر اساس نیاز مشتری و در محل های مناسبی از وسایل نقلیه یا بر روی ابزارهای جانبی دیگری مانند سیستم کنترل برق خودرو، سیستم موبایل افراد و دیگر جاهای حساس نصب شوند و همیشه به صورت فعال با ماهواره GPS در ارتباط باشند.

ردیاب

شرکت ساویس جی پی اس ارائه دهنده خدمات ردیابی خودرو و وسایل نقلیه و خدمات ردیابی افراد و اشخاص .جهت تماس با کارشناسان و یا آشنایی بیشتر با محصولات ما با شماره 09128885430 در تماس باشید.