دعاوی ملکی

دعاوی ملکی بطور کلی رابطه بین انسان و اموال غیرمنقول را تشریح کرده و به این رابطه می پردازند. اموال غیرمنقول مانند خانه، زمین و… اموالی هستند که قابلیت نقل مکان برای آنها وجود ندارد.

باید در نظر داشت که معاملات ملکی همیشه آن طور که می خواهیم پیش نمی روند و گاهی یکی از طرفین با عمل نکردن به تعهدات خود مشکلی را بوجود می آورد که به سادگی قابل حل نیست و نیاز به رسیدگی قضایی دارد. در این شرایط دعاوی ملکی ایجاد می شوند، از جمله می توان به دعوی تصرف عدوانی ، الزام به اخذ پایان کار و …. اشاره کرد که دارای دسته بندی های متفاوتی از جمله دعاوی حقوقی املاک ، دعاوی ثبتی و دعاوی کیفری مربوط به املاک هستند. همواره به دلیل ناپایداری شرایط اقتصادی و متغییر بودن قیمت ارز چالش های بسیاری در زمینه دعاوی املاک ایجاد می شود که در این شرایط نیاز مبرم به وجود یک وکیل ملکی آگاه احساس می شود.

رفع دعاوی تصرف عدوانی:

مسئله مهمی که در مورد دعاوی رفع تصرف عدوانی مطرح است ، پیچیده بودن اینگونه دعاوی است که به صورت کیفری و حقوقی مطرح می شوند. اگر دعاوی بصورت حقوقی مطرح شده و مورد رسیدگی قرار گیرند ، دیگر نمی توان آن ها را به صورت کیفری پیگیری کرد اما اگر دعاوی بصورت کیفری مطرح شوند دوباره امکان دارد که بصورت حقوقی آن ها را مورد بررسی قرار داد . به همین جهت است که استفاده از یک وکیل ملکی خبره و با تجربه در دعاوی رفع تصرف عدوانی احساس می شود.

از دعاوی حقوقی ملکی می توان به فسخ قرارداد مطالبه سرقفلی و اخذ صورت مجلس تفکیکی ، حق کسب و پیشه و تجارت ، الزام به اخذ پایان کار و … که با بهره گیری از وکیل امور ملکی می توان به بهترین شکل این دعاوی را حل و فصل کرد.

با بهره گیری از مشاوره حقوقی وکیل خوب و متخصص امور ملکی دپارتمان املاک گروه وکلای دادگستری ره جویان عدالت که هر کدام بیش از بیست سال تجربه وکالت تخصصی در امور ملکی را دارند می توانید هرگونه دعوی ملکی خود را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانید.

دعاوی کیفری مرتبط به املاک زمانی بوجود می آیند که در مورد املاک جرمی رخ داده باشد ، از جمله دعاوی کیفری می توان به استفاده از سند مجعول ، خیانت در امانت ، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و … اشاره کرد.