طراحی لوگو سخت است! لوگو هایی که به چشمان شما ساده می آیند همگی مفهوم و معنی خاصی را در خود دارند. این معانی معمولا با نوع فعالیت شرکت و اهداف کاری آن ها ارتباط مستقیم دارد.

ممکن است در نگاه اول به لوگو ها نتوانید به معنی پنهان آن ها پی ببرید. در این مطلب به معنی و راز های پنهان 10 لوگو معروف نگاه می اندازیم. شما از فهمیدن معانی این لوگو ها شگفت زده خواهید شد!

10- معنی لوگو بیتس (Beats)

در نگاه اول ممکن است فکر کنید که این لوگو تنها یک حرف b درون یک شکل دایره ای است. درست است حرفی که داخل دایره می بینید حرف b یعنی حرف اول کلمه Beats است. اما اگر کمی دقت کنید، دایره نشان دهنده سر یک انسان است و آن b هدفونی است که بروی این سر قرار دارد. شرکت بیتس تولید کننده هدفون است.

9– معنی لوگو آمازون (Amazon)

حتما لوگو آمازون را تابحال دیده اید. لوگوی بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی دنیا. اگر در این لوگو دقت کنید،  یک فلش از حرف a شروع شده است و به حرف z رفته است. حرف a اولین حرف حروف الفبای انگلیسی است و حرف z آخرین حرف. این فلش به این معنی است که فروشگاه آمازون از a تا z هر محصولی که نام ببرید را دارد. همچنین در قسمت پایین حرف z یک فرو رفتگی را مشاهده می کنید که توسط این فلش ایجاد شده است. این فلش و فرو رفتگی نشانه لبخند نیز می باشند. به معنی لبخند رضایت مشتری از خرید در فروشگاه آمازون.

8- معنی لوگو مای فونتس (My Fonts)

این سایت یکی از بزرگترین سایت های خرید و دانلود فونت است. لوگو مای فونتس در نگاه اول ممکن است تنها نوشته My Fonts باشد. اما اگر به My توجه کنید می بینید که درواقع یک دست را نشان می دهد. به این معنی که کاربر در این سایت می تواند به هر نوع فونتی که می خواهد دست پیدا کند.

7- معنی لوگو لاین برد (Lion Bird)

یک پرنده می بینید یا یک شیر؟ Lion به معنی شیر و Bird به معنی پرنده می باشد و در این لوگو شما هم شیر را می توانید ببینید و هم پرنده را! حالت پرنده این لوگو پر های خود را باز کرده است و حالت شیر آن صورت یک شیر است.

6- معنی لوگو فد اکس (FedEx)

شرکت FedEx یکی از شرکت های معروف خدماتی پستی است. این لوگو تنها کلمه FedEx نیست. اگر به فضای سفید وسط حروف E و x دقت کنید یک فلش را مشاهده می کنید. به معنی سرعت بالا و تحویل سریع بسته های پست توسط این شرکت.

5- معنی لوگو یونیلیور (Unilever)

یونیلیور محصولات فراوانی می سازد. به همین خاطر لوگویی از حرف U با آیکون هایی از برخی از محصولات اصلی شرکت خود را ساختند. روشی جالب برای نشان دادن تنوع محصولات یک شرکت.

4- معنی لوگو سان میکروسیستم (Sun Microsystems)

لوگو لوزی شکل سان میکروسیستم تنها یک شکل درهم نیست. از هر طرف اگر دو شکل روی هم قرار گرفته را یک شکل در نظر بگیرید حرف S تشکیل می شود و دو حرف بعدی u و n را نشان می دهند. هر چقدر هم که لوگو را بچرخوانید، از تمامی جهات قادر به خواندن کلمه Sun هستید.

3- معنی لوگو تابلرون (Toblerone)

تابلرون از معروف ترین شرکت های شکلات سازی است. لوگو این شرکت یک کوه را نشان می دهد. اما اگر کمی به قسمت خالی وسط لوگو دقت کنید، می توانید درون کوه یک خرس را ببینید که روی دو پای خود ایستاده است.

2- معنی لوگو آئودی (Audi)

لوگو شرکت خودرو سازی آئودی نمایانگر 4 شرکتی است که با هم ترکیب شدند تا شرکت Audi را ایجاد کنند!

1 – معنی لوگو Hope for African Children Initiative

قسمت سفید رنگ نقشه قاره آفریقا را نشان می دهد. اما اگر به رنگ های اطراف نگاه کنید، می توانید دو نفر را ببینید. یک فرد بالغ و یک کودک.

اکثر لوگو هایی که همه روزه آن ها را پیش روی خود میبینیم معانی خاص خود را دارند. در این لیست ما تنها 10 لوگو را به شما معرفی کردیم. اما لوگو های فراوانی هستند که با معانی پنهان هر روز در مقابل چشمان شما هستند.

لوگو باید معنی داشته باشد! اگر به دنبال طراحی یک لوگو اختصاصی و با معانی مرتبط با کسب و کار خود هستید، پیشنهاد می کنیم به وب سایت www.mehrax.com سری بزنید. این وب سایت، سایت شخصی مهران موسوی، مدرس و طراح گرافیک است. در صفحه طراحی لوگو این سایت می توانید نمونه کار های بسیار حرفه ای را مشاهده کنید و برای کسب و کار خود یک لوگو سفارش دهید.

یا اینکه با مشاهده آموزش فتوشاپ این مدرس در سایت یوکسیم، خود طراحی لوگو را یاد بگیرید و برای سایت یا شرکت خود ایده پردازی و لوگویی را طراحی کنید.

از لوگو خود می توانید برای برند سازی در طراحی طرح های خود استفاده کنید. چه برای طراحی کارت ویزیت، چه برای طراحی بنر های تبلیغاتی! محدودیتی وجود ندارد، هر طرحی که برای فعالیت خود می زنید، لوگو خود را قرار دهید تا بیشتر شناخته شوید.

مهران موسوی