راهنمای خرید رژ لب

رپورتاژ آگهی

رژ لب یا همان ماتیک از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین وسایل آرایشی جهانی است که امروز بعد از 5000 سال، هنوز نقشی مهم در آرایش زنان تمام جهان بازی می‌کند. زنان و مردان سومر باستان احتمالاً از اولین کسانی بودند که رژ لب را اختراع و از آن به عنوان وسیله آرایشی استفاده کردند. سومری‌ها سنگ‌های قیمتی را خرد کرده و از آن‌ها برای تزئین روی لب‌ها و اطراف چشم، استفاده می‌کردند. نکته جالب توجه این است که مصریان باستان، از رژ لب برای نشان دادن موقعیت اجتماعی استفاده می‌شد.

امروز و بعد از 5000 سال رژ لب نه نشان دهند طبقه خاصی است و نه صرفاً برای نمایش‌های استفاده می‌شود، بلکه یکی از محوری‌ترین و روزمره‌ترین وسایل آرایشی و بهداشتی است که در میز آرایش، کیف و خودروی هر زنی پیدا می‌شود. با پیشرفت صنایع آرایشی و بهداشتی تنوع رژلب‌ها هم روز به روز بیشتر شد. این تنوع از یک‌سو باعث گسترش انتخاب مشتریان و از سوی دیگر، باعث سخت شدن انتخاب درست برای آن‌ها شده است.

راهنمای خرید رژ لب

بسیاری در هنگام خرید رژ لب با مجموعه‌ای از سؤال‌ها مواجه هستند که انتخاب را برای آنان دشوار می‌کند. رژ لب را با پوستم ست کنم یا لباسم؟ رژ لب ایرانی بخرم یا خارجی؟ برای پاسخ به این سؤالات، می‌توانید با ما همراه شوید.

رنگ پوست؛ پایه انتخاب رژ لب

مهم‌ترین مسئله برای ست کردن رنگ رژلب، رنگ پوست شما است. رژ لب روی لب شما می‌نشیند و باید با پوست شما هماهنگ باشد. رژ لبی که با پوشت شما تناسب نداشته باشد حسابی به چشم می‌آید. تشخیص رنگ پوست به شما کمک می‌کند دیگر لوازم آرایش صورت را هم بهتر انتخاب کنید.

اگر پوست سبزه و متمایل به تیره دارید: قرمز، بژ، قهوه‌ای، طلایی، نارنجی، بنفش و مسی

اگر پوست سفید یا روشن دارید: کالباسی، صورتی، آلبالویی، شرابی، بنفش کم‌رنگ و هلویی

اگر پوست گندمی و میانه دارید: تقریباً می‌توانید از تمام رنگ‌های موجود در بازار استفاده کنید.

راهنمای خرید رژ لب

برای تست رژ لب می‌توانید رژهای مورد نظر خود را کنار هم و روی دستتان بکشید و با هم مقایسه کنید.

جنس پوست لب‌تان را مدنظر قرار دهید

خیلی‌ها فکر می‌کنند که ست بودن رنگ رژ لب با پوستشان کافی است، اما این‌طور نیست. خرید رژ لب اشتباه می‌تواند به لب‌های شما آسیب بزند. اگر پوست لب خشکی دارید رژهای لب مات و 24 ساعته نخرید، چون این رژها پست لب را خشک‌تر و پوسته‌پوسته می‌کنند. بهترین گزینه برای شما رژ لب مایع است که لب‌های شما خشک نشود. اگر پوست معمولی دارید می‌توانید از هر مدل رژی استفاده کنید.

اندازه لب شما مهم است

شاید این مسئله به نظر شما بی‌اهمیت باشد، اما رژ لب درست باید نسبت درستی با لب شما داشته باشد. اگر لب بزرگی دارید باید رنگی را انتخاب کنید که آن را بزرگ نکند. اگر لب کوچکی دارید باید رنگی را برگزینید که آن را کوچک‌تر نکند. گزینه مناسبی لب‌های کوچک، رژلب براق یا مایع است. در مقابل افرادی که لب بزرگ دارند بهتر است رژ جامد استفاده کنند تا پوستشان رنگ بهتری بگیرد.

فیک نخرید

بسیاری برای صرفه‌جویی اقتصاد و حفظ تنوع میز خود رژلب‌های فیک یا تقلبی را می‌خرند. این کار اشتباه محض است. مشکل دیگر این است که این روزها با گسترش خرید آنلاین، بسیاری با خرید از فروشگاه‌های غیر معتبر و متفرقه آنلاین محصولات تقلبی می‌خرند. شما در تیمچه مارکت می‌توانید نه تنها انواع رژ لب بلکه طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی معتبر را با قیمتی مناسب و مقرون به‌صرفه تهیه کنید.

راهنمای خرید رژ لب

در آخر توجه داشته باشید که به جز برندهای ترکی و اروپایی این روزها برندهای خوب ایرانی هم در بازار موجود هستند و شما می‌توانید با انتخاب آن‌ها نه تنها محصولی اصل و سالم را تهیه کنید، بلکه خریدی اقتصادی را هم تجربه می‌کنید.