شاید شما هم این خبر را در 23 سپتامبر خوانده اید که در حال حاضر الگوریتم پنگوئن گوگل بخشی از الگوریتم اصلی گوگل است . اما دقیقا این به چه معنا است ؟ اساسا الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ و آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن 4 چه تفاوتی با آپدیت های قبلی این الگوریتم دارد .

 به گزارش روابط عمومی شرکت طراحی سایت نونگار پردازش دکتر رضایی : الگوریتم پنگوئن گوگل به منظور جلوگیری از هرزه نگاری و گرفتن لینک های بی کیفیت از سایت های بی اعتبار و کم اعتبار برای افزایش سئو سایت طراحی شده است . در حقیقت این الگوریتم مجازات هایی برای سایتهایی دارد که با گرفتن بک لینک و روش های مشابه سعی در بهبود رتبه کلمات کلیدی خود در نتایج گوگل دارند این مجازات ها بسته به تخلفات سایت امکان دارد رتبه سایت در یک کلمه کلیدی یا همه کلمات کلیدی تحت تاثیر قرار دهد و حتی سایت را بطور کل از نتایج جستجو حذف کند . اتفاقی که هم اکنون برای خیلی از سایتهای ایرانی نیز افتاده است و کسب کار آنلاین بسیاری از وب سایتهای بزرگ که از تکنیک های کلاه سیاه سئو استفاده کرده اند را تهدید می کند.

الگوریتم پنگوئن 4 چه تغییراتی کررده است؟

در طول سالها الگوریتم پنگوئن گوگل آپدیت های زیادی در جهت ترویج تولید محتوای با کیفیت و جلوگیری از ساخت لینکهای بی کیفیت داشته است . اما الگوریتم پنگوئن 4 دو تغییر عمده داشته و با توجه به تاثیر بسیار زیاد آن در نتایج جستجوی گوگل توجه بسیاری از شرکت های طراحی سایت و متخصصان سئو را به خود جلب کرده است.

1 – تاثیرات الگوریتم پنگوئن بصورت لحظه ای در نتایج جستجو اعمال می شود

2 – تمرکز اصلی بر روی صفحات یک وب سایت و نه صرفا خود سایت

پیش‌ازاین، جریمه‌های پنگوئن روی کل سایت تأثیر می‌گذاشت اما گوگل در پاسخ به اینکه آیا این آپدیت جدید فقط یک صفحه را بی‌اعتبار می‌کند یا خیر، گفته که تأثیر روی صفحات خاص به معنی عدم تأثیرگذاری روی خود سایت نیست . اگر شما تمرکز خود را بروی افزایش چند کلمه کلیدی خاص گذاشته باشید و تخلفاتی هم برای بهبود سئو این کلمات انجام داده باشید به احتمال قوی تنها وب سایت شما در کلمات کلیدی اصلی جریمه خواهد شد .

و در نهایت دکتر رضایی توصیه کرد در طراحی سایت و سئو سایت, مدیران وب سایتهای ایرانی باید نهایت دقت را داشته باشند که سرمایه و زمان خود را بخاطر استفاده از تکنیک های کلاه سیاه و مشاوره های نادرست از دست ندهند و همیشه توجه داشته باشند که سئوی سایت کاری زمان بر و تخصصی است و صرفا با انجام چند تکنیک خاص نمی توان رتبه مناسبی در نتایج گوگل کسب کرد .  تمرکز بر محتوای یک سایت و ارایه خدمات مناسب برای کاربران و فعالیت مستمر طبق اصول سئو کلاه سفید تنها رمز موفقیت دائمی در رقابتهای موتور های جستجو هست . .