دکتر قدیریان متخصص ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی تخمین زده می شود و امروزه عوامل مختلفی در محاسبه هزینه ارتودنسی تاثیر می گذارند که این عوامل به شرایط دندان و فک هر بیمار بستگی دارد که در اولین جلسه با معاینه بالینی توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود و مراحل درمان ، مدت درمان، نحوه پرداخت هزینه ارتودنسی به بیمار توضیح داده خواهد شد.

هزینه ارتودنسی و عوامل تاثیر گذار

نوع ارتودنسی و میزان مواد و ابزارهای به کار رفته در طول دوره ارتودنسی دندان در هزینه ارتودنسی محاسبه خواهند شد که نسبت به شدت ناهماهنگی های دندان و فک تاثیر گذار خواهد بود. درمان ارتودنسی را به سه شیوه پر طرف دار می توان تقسیم کرد که ارتودنسی شفاف، ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی ثابت بیشترین متقاضی ها را دارند.

هزینه ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان (ارتودنسی شفاف) در مقایسه با براکت های فلزی (ارتودنسی ثابت) با هزینه بالاتری برای بیمار محاسبه خواهد شد. برای محاسبه هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، ساخت سفارشی براکت ‌ها در لابراتور، هزینه ارتودنسی بالاتر از دو روش قبل است.

با توجه به مطالب بالا اگر می‌ خواهید دندان ‌های خود را صاف کنید و زیبایی هم برای شما در الویت می باشد، می‌ توانید هزینه ارتودنسی با براکت‌ های شفاف را انتخاب کنید. در ارتودنسی نامرئی نیز به دلیل مخفی بودن براکت ‌ها در حین درمان، زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌ شود.

ناگفته نماند که در بین هزینه های ارتودنسی بالاترین هزینه را ناهنجاری های غیر طبیعی مانند رشد بی رویه فک بالا یا پایین و یا عدم تناسب دندان ها با فک، خواهد داشت. میزان مهارت و دانش متخصص ارتودنسی نیز در هزینه ارتودنسی تاثیر خواهد گذاشت.

بهترین متخصص ارتودنسی نسبت به مهارتی که در درمان ارتودنسی گذرانده است خیال بیمار را از نتیجه درمان ارتودنسی و تضمین سلامت دندان های آسوده خواهد کرد که البته هزینه ارتودنسی نیز نسبت به میزان تجربه متخصص ارتودنسی بالاتر خواهد رفت.

تاثیر انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی بستگی به انتظارات بیمار دارد. برای مثال 2 بیمار متقاضی مرتب سازی دندان در نظر بگرید یکی از بیمارها متقاضی بهینه سازی و تغییر فرم صورت است و دیگری جراحی فک و صورت نیاز دارد، در نتیجه هزینه ارتودنسی در هر دو بیمار به صورت یکسان نخواهد بود. توصیه می کنیم حتما با بهترین متخصص ارتودنسی در زمینه درمان ارتودنسی و هزینه ارتودنسی مشورت کنید. متخصص ارتودنسی سن و جنسیت بیمار همچنین الویت های بیمار (زیبایی، درمان و حتی هر دو مورد)، مشاهده عکس های رادیوگرافی و وضعیت فعلی دندان ها را در نظر گرفته و سپس هزینه ارتودنسی را تخمین می زند.

پیشنهاد می کنیم با مراجعه به خانم دکتر قدیریان بهترین متخصص ارتودنسی با تجربه و کار آزموده، هزینه ارتودنسی و عوامل موثر در درمان ارتودنسی مشاوره نمایید.