طریقه نوشتن نامه عاشقانه

اگر می‌خواهید یک نامه عاشقانه زیبا برای محبوب خود بنویسید، طریقه نوشتن نامه عاشقانه که در ادامه تهیه کرده‌ایم را از دست ندهید.

طریقه نوشتن نامه عاشقانه

نوشتن نامه عاشقانه همیشه یک ژست عاشقانه بوده است، اما طریقه نوشتن نامه عاشقانه عالی هنر است. در اینجا نکات و ایده هایی در مورد چگونگی وجود دارد.

این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا نامه خود را طوری قالب بندی کنید که همه چیز گنجانده شود:

سلام:  فقط «[نام] عزیز» را ننویسید. به جای آن بنویسید، “به عزیزم” یا “به عشق واقعی من” یا حتی از نام مستعاری که بین خودتان انتخاب کردید، استفاده کنید.

پاراگراف اول:  با گفتن دلیل نوشتن نامه شروع کنید. ممکن است چیزی شبیه این باشد: “امروز آنقدر نسبت به تو احساس عشق می کنم که فقط باید احساساتم را بیان می کردم.” یا، “این تنها روز ولنتاین ما به عنوان یک زوج نامزد خواهد بود.

قلب نامه:  اینجا جایی است که عشق و احساس خود را توصیف می کنید. مهم اینه که خودت باشی اگر فردی احساساتی هستید، نامه شما نیز باید چنین باشد. اما اگر بیشتر آدم بامزه ای هستید، از اضافه کردن کمی طنز در اینجا نترسید. اینها باید کلمات و صدای شما باشد که از صمیم قلب بیان می کنید. ممکن است چیزی شبیه این بنویسید: «در حال حاضر احساس می کنم خیلی خوش شانس هستم و برای عروسی برنامه ریزی می کنم. وقتی در آغوش تو دراز می کشم، در محاصره قدرت و گرمای تو احساس خوشبختی می کنم. شادی من در مورد عشق باورنکردنی ما به یکدیگر است، که به نظر می رسد واقعاً هر روز بزرگتر، عمیق تر و گسترده تر می شود.

نامه خود را تمام کنید:  در پاراگراف آخر، می خواهید هم به ابتدا گره بزنید و هم به آینده نگاه کنید. ممکن است بگویید: “برای من سخت است که تمام احساساتی را که در حال حاضر دارم بیان کنم؛ این کلمات تنها معیار کوچکی از عشق من به شما هستند. بنابراین سپاسگزارم که باقی عمرمان را دارم که بارها و بارها به شما بگویم. چقدر دوستت دارم.” یا، اگر با نوشتن در مورد منحصر به فرد بودن این روز ولنتاین شروع کردید، با یک پاراگراف مانند “پس در این روز منحصر به فرد ولنتاین، من بسیار خوشحالم که شما ولنتاین من هستید.

امضا، مهر و موم، تحویل نامه:  نامه خود را با کمی عاشقانه امضا کنید. “با تمام عشق من” یا “برای همیشه مال تو”. در نظر بگیرید که آن را با عطر خود معطر کنید یا آن را با یک بوسه مهر و موم کنید. نامه را در یک پاکت زیبا قرار دهید، نام عزیزتان را در قسمت جلو بنویسید و آن را در جایی بگذارید که معشوق شما مطمئن باشد که آن را ببیند.

همچنین بخوانید: حرف دل عاشقانه شاد و غمگین، کوتاه و طولانی برای همسر و عشقم

بهترین سرآغاز نامه های عاشقانه

برای داشتن بهترین سرآغاز نامه های عاشقانه، نامه را با یک سلام منحصر به فرد شروع کنید زیرا لحن کل نامه شما را تعیین می کند، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که با چیزی شروع می کنید که توجه معشوق شما را جلب کند و آنها را به خواندن ادامه دهد. فقط با “عزیز [نام]” شروع نکنید، به جای آن، با چیزی عاشقانه تر یا شخصی تر از آنها استقبال کنید.

 • به بهترین دوستم…
 • به عزیزم…
 • به رفیق روحم…
 • به عشق همیشگی من…
 • به عزیزترینم …
 • محبوب من …
 • دوست داشتنی من …
 • شیرین من …
 • زیبای من …
 • خوش تیپ من …
 • عزیز من …
 • فوق العاده من …
 • به عشق زندگیم …
 • به زن/مردی که دوستش دارم …
 • به عشقم …
 • به عشق واقعی من …
 • به نازنینم …
همچنین بخوانید: متن صبح بخیر عاشقانه خاص، جدید و انگلیسی به همسر و عشقم

متن نامه عاشقانه دلتنگی

متن نامه عاشقانه دلتنگی

عزیز دل،

جدا بودن از تو سخت تر از آن چیزی است که تصور می کردم. به هر طرف که نگاه می کنم یاد تو را می بینم و از بودن دوباره در نزدیکی تو دلم را به درد می آورد.

با تمام وجودم دوستت دارم. من هر لحظه ای را که با هم می گذرانیم ارج می نهم و در لحظاتی که از هم دور هستیم بیشتر دوستت دارم . امشب که این نامه را می نویسم، انگار اینجا با من هستی. دستت را روی شانه ام، انگشتانت را در موهایم و نفس نرم بوسه ات را روی گونه ام حس می کنم. دلم برایت تنگ شده عزیزم. زود به خونه برگرد.

تمام عشق من،

دختر همیشگی شما

**********

عزیزم،

نبودت مرا آزار می دهد و هر چه می بینم، می شنوم یا انجام می دهم مرا به یاد تو می اندازد. فاصله بی رحم است، بسیار بی رحم.

همانطور که گفتم همه چیز مرا به یاد تو می اندازد. گل فروشی، صندلی در رستوران، بستنی فروشی، جایی که لحظات شیرین زیادی را در آن گذراندیم، بالشی که در آن رشته ای از موهایت را پیدا کردم… همه چیز مرا به یاد تو می اندازد، همه چیز این حس را تقویت می کند. از دست دادن ضایعه ای که وقتی تو نیستی حس میکنم! اما چیزی وجود دارد که من را خیلی آزار می دهد، نگاه کردن به عکس شما و دیدن لبخند شما و بسیار دوست داشتنی. اگر می دانستی چقدر دلم برای آن لبخند شسرینی که همیشه روی لبانت بود تنگ شده، کاش هر چه زودتر برمی گشتی و به محض اینکه به اینجا رسیدی می فهمیدی چقدر دوستت دارم.

نامه عاشقانه به دختر مورد علاقه

من به زمان قبل از اینکه بخشی از زندگی من باشی فکر می کنم. یادم می‌آید که بی‌هدف از جایی به جای دیگر می‌رفتم، زیرا در زندگی‌ام دلیلی نداشتم. تو آمدی و از آن روز به بعد همه چیز تغییر کرد. تو آنقدر به من عشق بخشیدی که هرگز نمی توانم جبران کنم و می دانم که فقط می توانم تمام عمرم را با دوست داشتن تو بگذرانم و در آغوشت احساس امنیت و آرامش کنم. من می دانم که شما همان هدیه ای هستید که یک بار در طول زندگی به افراد خوش شانس از بهشت داده می شود و برای من یک دنیا مهم هستید.

نامه های عاشقانه تکان دهنده

عزیزم،

اگر تعجب می کنی که چقدر دوستت دارم، دیگر تعجب نکن. تو خورشیدی در آسمان من، رودخانه ای که در روح من می گذرد و همان هوایی که من تنفس می کنم. قبل از اینکه شما را ببینم، باور نداشتم که ممکن است کسی را تا این حد عمیق و کامل دوست داشته باشید، اما عشق شما به من ایمان داد که عشق واقعی واقعا وجود دارد.

دختر عاشق

نامه عاشقانه برای دوست پسر

خوشبختی من بستگی به احساس شما در روز دارد. عزیزم، تو برای من به اندازه تمام زندگیم ارزش داری. من هرگز تو را فراموش نمی کنم زیرا شما خاص هستید. از روز اولی که با تو آشنا شدم، فهمیدم که شما یکی از جالب ترین افراد تاریخ خواهید بود. من عاشق این واقعیت هستم که تو به عنوان یک نجات دهنده به دنیای من آمدی. یعنی چیزی که میگم تو نجات دهنده ای هستی که نزد من فرستاده شدی زیرا غم و اندوه مرا از بین بردی. خيلي دوستت دارم.

بذار یه چیز خاصی بهت بگم آیا می‌دانی که هر وقت به چشمانت نگاه می‌کنم احساس آرامش زیادی می‌کنم؟ نمیدونم چرا اینجوریه من را گیج می‌کند که نمی توانم بگویم چرا اینطور است. وقتی صحبت از مراقبت خوب از یک زن می‌شود، شما شماره یک هستید دلیلش این است که اجازه نمی‌دهی چیزی باعث نارحتی یا نگرانیم شود. این باعث می شود من در مقابل همه خاص به نظر برسم. عزیزم من تا آخر عمر فراموشت نمی کنم. تو برای من بهترینی.

همچنین بخوانید: متن 12 نامه و جملات عاشقانه احمد شاملو به آیدا + زندگینامه

شعر برای شروع نامه عاشقانه

شعر برای شروع نامه عاشقانه

 چه شد در من نمی دانم
فقط دیدم پریشانم
فقط یک لحظه فهمیدم
که خیلی دوستت دارم
*********
همسر عزیزم، تو تنها یار و همدم زندگی ام هستی
چه بخواهی چه نخواهی تا ابد در قلب من می مانی …
دوستت دارم
*********
فکر هایم تکه تکه شده اند
تو که نباشی
بهانه ایی برای جمع کردنشان ندارم
کاش باشی
تا فکرهایم بکر و خواستنی باشند
*********
بار اول که دیدمت
چنان بی مقدمه زیبا بودی
که چند روز بعد
یادم افتاد
باید عاشقت می‌شدم..!
*********

نامه عاشقانه کوتاه برای همسر

همسر عزیزم

شاید این را به اندازه کافی به شما نگفته ام، اما شما همه چیز من هستید. زندگی من بدون تو معنایی ندارد. باور کن وقتی می‌گویم فقط بعد از یافتن تو بود که اهمیت واقعی همزاد روح را فهمیدم . در روز خاص امروز شما، می ‌خواهم به شما بگویم که برای من دنیا مهم هستید.

*******

همسر عزیزم خیلی دوستت دارم

دیدن تو که هر شب آرام در کنار من می خوابی بزرگترین نعمت زندگی من است. حضور شما در زندگی من نهایت لذت و شادی را به من می دهد. به اشتراک گذاشتن زندگی من با شما چیزی جز یک ماجراجویی نبوده است، و من از هر لحظه آن با گرفتن دست شما لذت بردم.

همچنین بخوانید: متن انگیزشی عاشقانه کوتاه، بلند، انگلیسی و غمگین برای همسر و بیو

سخن آخر

همانطور که از این نمونه‌ها می‌بینید، طریقه نوشتن نامه عاشقانه می‌تواند به همان اندازه‌ای که می‌خواهید ساده یا دراماتیک باشد. حتی می‌توانید نکات شخصی مانند قرار دادن عکسی از شما دو نفر یا کمی عطر خود اضافه کنید. چیزی که واقعاً مهم است این است که آنچه را که در دل دارید بگویید و با کلمات خودتان بگویید تا وقتی همسر، معشوق یا دوست پسرتان آنها را می‌خواند، درست به حس شما پی ببرد. در مقابل ممکن است در ازای آن یک یادداشت عاشقانه دریافت کنید که در آن احساس خود را به شما بیان می‌کند.


نظر خود را بیان کنید