نحوه بازی مافیا چگونه است؟ چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم؟

مافیا یک بازی سرگرم کننده و پر انرژی در مهمانی هاست. در ادامه می‌گوییم نحوه بازی مافیا چگونه است؟ و چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم؟


بازی مافیا چگونه است؟

بازی مافیا یکی از بازی‌های محبوب در چند سال اخیر است. این بازی پرطرفدار که توسط دیمیتری دیویدوف از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1986 ابداع شد، تنوع زیادی دارد و می توان آن را با یک گروه هفت نفره یا بیشتر بازی کرد. اگر تعداد بازیکنان زیاد است، پیشنهاد می کنیم کاراکترهای اضافی را در نظر بگیرید.

نحوه بازی مافیا به این صورت است که این بازی دارای دو مرحله است. شب، زمانی است که مافیا مخفیانه یک شهروند بیگناه را به قتل می رساند، و روز زمانی است که شهروندان به حذف یک مظنون مافیا رأی می‌دهند. بازی زمانی به پایان می رسد که تمام اعضای مافیا شناسایی شوند یا تعداد اعضای مافیا از تعداد شهروندان بیشتر باشد.

این بازی گروهی به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود در این پست به شما می‌گوییم ساده ترین نحوه بازی مافیا چگونه است و چطور در بازی مافیا صحبت کنیم.


نحوه بازی مافیا چگونه است؟

۷ نفر یا بیشتر را برای بازی جمع کنید و همه در یک اتاق بنشینید. بازیکنان می توانند دور یک میز، روی مبل یا روی زمین بنشینند، اما لازم است که همه آنها در تمام طول بازی در اتاق حاضر باشند. تعداد 12 تا 16 نفر ایده‌‌آل ترین تعداد برای بازی مافیایی است.

در مورد نحوه بازی مافیا باید گفت که بازی شامل راوی و بازیکنان می باشد. بازیکنان از شهروندان، مافیا، کارگاه، پزشک تشکیل شده است. اگر تعداد نفرات زیاد باشد نقش‌های دیگری مثل جان سخت، کلانتر، روانشناس، حرفه‌ای، شهردار و … نیز اضافه می‌شوند. تعیین نقش افراد به عهده راوی است که می‌تواند با کارت یا بدون کارت باشد. وظایف راوی عبارتند از:

 • توزیع نقش ها ( یا کارت)
 • گفتن زمان “خواب” و “بیدار” به بازیکنان
 • زمان بندی بحث های بازیکنان
 • اطلاع رسانی به بازیکنان در صورت حذف شدن
 • اعلام برنده بازی

هر دور از بازی با دستور راوی به همه بازیکنان شروع می‌شود.

همچنین بخوانید: آموزش حل سودوکو

نحوه بازی مافیا

شب اول بازی مافیا

 •  راوی در شب به همه بازیکنان دستور می دهد که چشمان خود را ببندند.
 •  سپس با صدای بلند اعلام می کند مافیا، بیدار شوید. به این ترتیب اعضای مافیا همکاران خود را می بینند.
 •  سپس راوی دستور می دهد، مافیا بخوابید. در دور اول از بازی، این تنها چیزی است که اتفاق می افتد.

روز اول در بازی مافیا

 • حالا صبح شده است و همه بازیکنان چشمان خود را باز می کنند و بازی مافیا شروع می شود.
 • در این مرحله شما فقط باید شروع به متهم کردن بازیکنان دیگر کنید. در اینجا یک یا چند نفر به عنوان مظنونین مافیا انتخاب می‌شوند.
 •  سپس با اشاره راوی رای گیری برای کشتن مظنونین مافیا آغاز می‌شود. اگر مظنون بیش از یک نفر باشد، رای گیری نهایی در شب و با بستن چشم های همه انجام می شود. فردی که بیشترین رای را به عنوان مظنون داشته باشد از بازی خارج می شود.

شب دوم در بازی مافیا

 • راوی دستور خوابیدن داده و چشمان همه بازیکنان بسته است.
 •  حالا راوی افراد مافیا را بیدار می‌کند و بازیکنان مافیا با هم تصمیم می گیرند که یک بازیکن حذف شود و او را انتخاب می‌کنند.
 •  سپس برای اولین بار دکتر بازی را بیدار می کند و می پرسد که چه کسی را می‌خواهد نجات دهد. دکتر می‌تواند خودش یا یکی دیگر از بازکنان را انتخاب کند و دوباره چشم هایش را ببندد. اگر فرد انتخابی دکتر همان بازیکنی باشد که مافیا تصمیم به حذف گرفتند، او نجات پیدا می‌کند.
 • حالا، راوی کارآگاه را بیدار می کند و می پرسد که او می خواهد هویت چه کسی بدانند. راوی و کارآگاه با هم بی سر و صدا یک بازیکن را انتخاب می کنند و راوی بی صدا علامت می دهد که آیا بازیکن انتخاب شده بخشی از مافیا است یا خیر.

روز دوم در بازی مافیا

راوی وقایع شب گذشته را در قالب داستانی برای همه بازکنان بازگو می کند که می تواند اینگونه باشد: «مافیا دیشب به مایکل مشکوک شدند و او را حذف کردند. دکتر نتوانست به موقع او را نجات دهد.» اکنون مایکل از بازی حذف خواهد شد. راوی همه بازیکنان را بیدار می‌کند و یک نفر کشته می‌شود، مگر اینکه دکتر متوجه شده باشد که مافیا متوجه چه کسی بوده و این بازیکن را نجات داده باشد.

برنده شدن در بازی مافیا

بازی مافیا به همین ترتیب در مراحل روز و شب ادامه می یابد تا اینکه شهروندان همه اعضای مافیا را بکشند یا تعداد مافیا از شهروندان بیشتر شود.

همچنین بخوانید: بازی آنلاین کم حجم

چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم؟


چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم؟

 • آداب صحبت کردن در این بازی اهمیت زیادی دارد زیرا می‌تواند هویت بازیکن را افشا کند. اگر نقش شما در بازی مافیا است، یک مافیای ترسو نباشید که سعی دارد هویت خود را پشت سکوت پنهان کند. بهتر است تارگت بزنید (متهم کنید)، بیشتر حرف بزنید و سناریو بچینید.
 • توجه کنید که هیچوقت نباید غیر از نوبت خودتان که توسط راوی مشخص می‌شود صحبت کنید. بهم خوردن نظم بازی می‌تواند از لذت بازی کم کند. اگر در میان صحبت کسی تمایل به تایید یا رد کردن نظر او داشته باشید می‌توانید آن را با دست و به شکل لایک و دیس لایک نشان دهید.
 • زمان بندی اینطور است که روز دوم راوی به بازیکنان اجازه می دهد به مدت 5 دقیقه در مورد اتفاقات شب گذشته با هم صحبت کنند.
 • در بازی مافیا زمان چالش برای هر بازیکن در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند در این فرصت از خود در مقابل تهمت مافیایی بودن دفاع کند. در واقع 30 ثانیه برای وارد کردن اتهام و 30 ثانیه به متهم برای دفاع فرصت صحبت داده می‌شود.

سخن آخر

بازی مافیا یک بازی نقش آفرینی دسته جمعی است که بسته به نقشی که فرد در بازی گرفته است وظیفه شناسایی مافیا یا از بین بردن شهروندان را دارد. استفاده از هوش و قدرت کلام برای تسلط نظر دیگران اهمیت زیادی در این بازی داشته و دلیل جذابیت آن است. این بازی سرگرم کننده نیاز به ابزار و وسیله خاصی ندارد و به راحتی در هر فضایی قابل انجام است. امیدواریم آموزش نحوه بازی مافیا به ساده ترین روش، در این پست مورد پسند شما واقع شده باشد.


نظر خود را بیان کنید