هدهد در فال قهوه

هدهد در فال قهوه

رویت پرنده در فال قهوه از اشکال رایجی است که نقش آن در ته فنجان قهوه بسیار گزارش شده و مورد توجه بسیاری از مفسران است. پرنده سمبل صلح، آزادی و یا رسیدن اخبار غیر منتظره خواهد بود. یکی از پرنده هایی که ممکن است در فنجان قهوه نقش ببندد، هدهد است. هدهد، شانه بسر یا پوپک پرنده‌ای است که در فرهنگ و ادبیات ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد. تاج زیبایی که روی سر هدهد وجود دارد مفهوم پادشاه یا رهبری به این پرنده زیبا داده است. در این مطلب از سایت آلامتو به تفسیر نقش هدهد در فال قهوه پرداخته ایم؛ امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و موثر واقع گردد.

 

فال حافظ آنلاین


معنی هدهد در فال قهوه

برای رویت هدهد در فال قهوه تفاسیر متفاوتی مطرح شده و مورد بحث بسیاری از مفسرین است. روایت شده که هدهد ماده در حین لانه‌ سازی از بدن خود ترشحاتی بدبو خارج کرده و موجب انتشار بوی بسیار بدی در لانه خواهد شد. بنابراین برخی از مفسران هدهد را نماد خیانت عنوان نموده‌اند. ولیکن در برخی فرهنگ ها معتقدند هدهد پرنده ای است که قدرت تشخیص وجود آب های زیرزمینی را داشته؛ به قدری که می توان با استناد به این تشخیص چاهی حفر نموده و به آب رسید. لذا هدهد را پرنده ای دانا و مقدس دانسته و بر این اساس رویت هدهد در فال قهوه را فال نیک دانسته و بیانگر مقام، بزرگی، پیروزی و رفاه عنوان نموده اند.


تعبیر هدهد در فنجان قهوه

همانگونه که در بالا ذکر شد؛ مشاهده پرنده در فال قهوه نماد صلح، آزادی و یا پیشنهادهایی هیجان انگیز است که هدهد نیز این ماجرا مستثنی نبوده و مفسران تفسیر نقش هدهد در فال قهوه را بسته به مکان نقش بستن شکل هدهد اینگونه تفسیر نموده اند: مشاهده هدهد در نزدیک به دسته فنجان قهوه نمایانگر اخبار  و اگر شکل هدهد در قسمت پشت دسته فنجان نقش ببندد حاکی از پیشنهاد یا دعوتی غافلگیرانه خواهد بود.


هدهد در تعبیر خواب

تعبیر دیدن هدهد در خواب نیز مانند تفسیر هدهد در فال قهوه خوب و نیکو بوده و معبرین بسیاری از جمله محمدبن سیرین، مشاهده این پرنده زیبا در خواب را مردی بالا مقام و با خیر و منفعت دانسته اند. امام صادق نیز هدهد را نماد خیر، بزرگی، خوشی و موفقیت عنوان نموده اند.

همچنین بخوانید: پرنده در فال قهوه

هدهد در فال قهوه


سخن پایانی

ممکن است از نظر پیشگویی و آگاهی از رویدادهای آینده نتوان به فال قهوه و اشکال نقش بسته در آن کاملا اعتماد داشت ولیکن می توان به فال قهوه به چشم یک تفریح و سرگرمی در مجالس و دورهمی های دوستانه لذت برد. برخی از مفسرین تصاویر ته فنجان قهوه را نتیجه حالات روحی کنونی صاحب فال دانسته اند. به طور کلی برنامه ریزی و مدیریت آینده با استناد بر نقوش ته فنجان قهوه که حاصل یک سری از حالات خاص است؛ موضوع گفتگوی بسیاری از افراد است.


نظر خود را بیان کنید