چرا فالگیرها اسم مادر را می پرسند؟

آیا پرسیدن اسم مادر دلیل خاصی دارد؟

چرا فالگیرها اسم مادر را می پرسند

اگر تجربه مراجعه به فالگیر را دارید شما این سوال برایتان مطرح شده که چرا فالگیر اسم مادر را می‌پرسد. در این پست به این موضوع می‌پردازیم.

چرا فالگیرها اسم مادر را می پرسند

فالگیرها از ترفندهای مختلفی برای واقعی جلوه دادن کارهای خود و پیشگویی‌هایشان استفاده می‌کنند. یکی از آنها پرسیدن نام مادر است. اسامی، کلمات یا حروف، اعم از نوشتاری یا گفتاری، بخشی از ارکان مورد استفاده توسط فالگیرها و طالع بین هاست.

هنگام مراجعه به برخی از نویسان نیز آنها نام مادر فرد را سوال می‌کنند. آنها ادعا دارند که می‌توانند تمام اطلاعات مربوط به شما و آنچه متعلق به شما است را به این طریق استخراج کنند. این کار با هدف نوشتن دعا بر اساس حروف ابجد اسامی فرد و مادر او است. اسم مادر و مواردی مثل سن در فرمول جمع ابجد قرار گرفته و دعا نویس یا فالگیر با تطابق آن و دست نوشته های فال ابجد و برداشت خود از احوالات مراجعه کننده و ادعای ارتباط با جنیان، پیشگویی هایی را به فرد ارائه می‌کند.

این پیشگویی ها اغلب صحت نداشته و حتی در صورتیکه فرد آنها را در زندگی تجربه کند نیز باید بدانید کاملا اتفاقی بوده و سخنان فالگیرها معتبر نخواهند بود.

همچنین بخوانید: فال ازدواج ابجد، طالع بینی واقعی زمان ازدواج با حروف ابجد 

چرا فال با دانستن نام مادر طرف نیز صحت ندارد؟

چرا فال با دانستن نام مادر طرف نیز صحت ندارد؟

اما آیا پیش بینی آینده یک شخص با آگاهی از نام مادر او ممکن است؟ هیچ مدرک و دلیلی در این رابطه وجود ندارد.

در واقع  هیچ فالگیری نمی‌تواند با دانستن نام مادر شخص سرنوشت او را پیشگویی کند:

اولین دلیل: با مراجعه به آثار علما و بزرگان دینی چه در گذشته یا زمان کنونی مراجعه کنید، در هیچ یکی از منابع و نوشته ها ارتباطی بین بین فالگیری یا طالع بینی و پیشگویی آینده فرد به کمک حروف ابجد نام مادر طرف پیدا نمی‌کنید. به زبان ساده تر مشخص نیست منشا این سخنان و موضوع پیشگویی به چه دورانی بازمی‌گردد. تحقیقات گرفته در این زمینه و بررسی آثار و مستندات ثابت کرده است که هیچ کدام از این روش ها به هیچ یک از عالمان بزرگ اسلام منسوب نیست. پس با مبنا قرار دادن شعور، اتکا و پذیرش پیشگویی هایی که مدرک و سندی بر علم آن وجود ندارد، جایز نمی‌باشد.

دومین دلیل: بررسی تجربیات افراد مراجعه کننده به فالگیرها نشان داده است که عاقبت خوبی برای افرادی که به آنها اعتماد کرده‌اند وجود ندارد. این خبر از نادرست بودن پیشگویی های آنها می‌دهد. در ضمن اغلب بر سر پیشگویی یه موضوع برای یک فرد واحد، بین چند فالگیر اختلاف نظر وجود دارد. در صورتیکه امکان پیشگویی سرنوشت انسان بر اساس این علوم تایید نشده وجود داشت، نباید هرگز اختلاف نظری در این وجود داشته باشد. پس باز هم دانستن نام مادر برای فالگیر فایده ای ندارد.

سومین دلیل: نکته دیگر اینکه هیچ آیه و روایتی برای تایید موضوعاتی از جمله فالگیری، طالع بینی و پیشگویی وجود ندارد. اما در برخی روایات این موضوع نهی شده است و آن را مساوی با کفر در نظر گرفته اند. در روایتی آمده از ابوهریره – رضی الله عنه – از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم آمده است که فرمود: «کسی که نزد فالگیر یا پیشگو برود و به گفته او ایمان آورد، به آنچه نازل شده کافر شده است». بر این اساس، هر کس نزد کاهنان و فالگیران برود و به آنچه از اخبار غیب می گویند ایمان داشته باشد، کفری گفته است که خدای ناکرده او را از دین بیرون می‌کند.

همچنین بخوانید: فال روزانه، طالع بینی تولد ۳۶۵ روز سال

چهارمین دلیل: اگر فالگیری صحت داشت و فالگیرها اسم مادر را میپرسیدند و به راحتی سرنوشت و آینده او را بر اساس این اسامی پیشگویی می‌کردند به این معنا بود که خداوند تقدیر هر کسی را در اسم او گنجانده و با کشف راز آن می‌توان از آن با خبر شد. این با هیچ یک از حکمت های الهی و آفرینش تناسب ندارد و باطل است.

پنجمین دلیل: دلیل دیگری که نمی‌توان به فالگیرها اعتماد کرد، عدم تایید آنها از طرف مراجع تقلید و فقها است. توجه داشته باشید ادعیه ارائه شده توسط ائمه از موضوع فال و فالگیری مجزاست و در صورت استفاده به این منظور نیز مورد تایید مراجع نیست. به این معنا که حتی ادعیه روایت شده در امور خاص به این امور ارتباطی ندارد.

سخن آخر

نوشتن دعا و توصیه ادعیه از معصومین که در کتب معتبر موجود است عاری از اشکال بود و برای بخشیدن اطمینان قبلی به مومن توصیه می‌شود. اما فالگیری و دعا نویسه به شیوه سودجویی و سوء استفاده از افراد علاوه بر اینکه اعتبار ندارد، مورد تایید نبوده و جایز نمی‌باشد.


نظر خود را بیان کنید