چگونه موهای خود را در منزل رنگ کنیم؟

4 مرحله ساده برای رنگ کردن موها در منزل

رنگ مو

همه افراد دوست دارند در زندگی خود کارهای متفاوتی انجام دهند و تغییر رنگ موها می‌تواند این تغییر را به خوبی ایجاد کند. بازار پر از برندهای مختلف رنگ موست و هر کدام از این رنگ‌ها دارای قیمت‌های مختلفی هستند. با اینحال؛ انتخاب یک رنگ طبیعی و بدون مواد شیمیایی می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد. رنگ کردن مو در منزل به نظر جالب می‌رسد اما چالش برانگیز نیز هست. بنابراین در این مقاله قصد داریم 4 مرحله ساده برای رنگ کردن مو در منزل را بیان کنیم.

موادی که به آن‌ها نیاز دارید:

  • رنگ
  • کاسه و برس
  • حوله
  • دستکش
  • ساعت
  • اکسیدان

چگونه موهای خود را در منزل رنگ کنیم؟

مرحله اول ترکیب رنگ:

 • رنگ و اکسیدان را در یک کاسه بریزید و خوب هم بزنید. آن را با برس مخصوص هم بزنید تا ترکیب شود.
 • کاسه را در جای مناسب نگه دارید تا مطمئن شوید روی لباس‌هایتان نمی‌ریزد.
 • دستکش‌های خود را بپوشید تا از تماس رنگ با دست جلوگیری شود. مطمئن شوید که از یک روغن طبیعی روی موهای خود استفاده می‌کنید.

مرحله دوم: اعمال رنگ بر روی مو

از خط موی خود شروع کنید. مقدار کوچکی از مو را بردارید و رنگ را بر روی آن اعمال کنید. سپس این کار را با بقیه موهای خود انجام دهید.اجازه دهید 20 دقیقه روی مو باقی بماند.بعد از گذشت مدت زمان مورد نظر ، موهای خود را با آب بشویید تا رنگ از روی موها پاک شود. مطمئن شوید که رنگ به طور کلی پاک شده است زیرا باقی ماندن رنگ بر روی مو می‌تواند باعث ایجاد شوره سر یا حتی حساسیت گردد.

مرحله سوم: استفاده از نرم کننده

استفاده از نرم کننده بعد از رنگ کردن موها الزامی است. اصلا مهم نیست از چه رنگ مویی استفاده کرده اید. بعد از رنگ کردن باید از یک نرم کننده مناسب استفاده کنید.نرم کننده را روی موهای خود بگذارید و بعد از 2 دقیقه آن را بشویید.

مرحله چهارم: نکات

 • زمانی که رنگی را انتخاب می‌کنید سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده نمایید که با رنگ طبیعی مو زیاد تفاوت نداشته باشد.
 • تمامی دستورالعمل‌های موجود بر روی رنگ را بخوانید.
 • اگر به دنبال رنگی هستید که با رنگ طبیعی موی شما متفاوت است به سراغ یک آرایشگر متخصص بروید.
 • برای اینکه مطمئن شوید به رنگ مورد نظر حساسیت ندارید آن را روی بخشی از مو امتحان کنید.

انتخاب بهترین رنگ مو

چگونه بهترین رنگ مو را انتخاب کنیم؟

تعدادی سوال گیج کننده هستند که در هنگام خرید رنگ مو باعث سردرگمی ما می شوند و هیچ راه ساده ای هم نیست که روی کاغذ راهکار برای انتخاب رنگ موی مناسب بیاوریم، چرا که عوامل بسیاری هستند که در تصمیم گیری ما نقش دارند. با اینحال در اینجا چند مساله مهم و کاربردی را نام می بریم تا به شما در این انتخاب کمک کنیم.

بر اساس گفته های راد آنکِر، مدیر یک سالن آرایش، سوال هایی که در ادامه می آیند آنهایی هستند که برای پیدا کردن بهترین رنگ مو می بایست جواب آنها را پیدا کنید. اولین سوال این است که آیا قبلا موی خود را رنگ کرده اید و اگر جواب مثبت است آیا نتیجه را دوست داشته اید؟ به این طریق می توانید رنگی نزدیک به آنچه قبلا دوست داشتید را برای خود انتخاب کنید.

دومین سوال این است که آیا رنگی می خواهید که نیاز به نگهداری زیادی نداشته باشد؟ اگر که اینگونه است، پس رنگی که با رنگ طبیعی موی شما تفاوت زیادی داشته باشد این آزادی را به شما نخواهد داد و مجبورید زود به زود به آرایشگاه بروید.

مساله بعدی این است که دنبال جدیدترین مد روز هستید یا اینکه فقط دوست دارید شیک به نظر برسید؟ تفاوت بزرگی میان این دو انتخاب وجود دارد و نتیجه های آنها هم کاملا متفاوت است.

آیا محدودیت هایی خواهید داشت؟ دایره آدم هایی را که با آنها ارتباط دارید و نظر آنها را خواهید شنید را هنگام انتخاب خود در نظر بگیرید. در آخر با آرایشگر خود صحبت کنید تا بهتر با نگهداری موی رنگ شده و نیاز های آن آشنا شوید.


نظر خود را بیان کنید