مجله آلامتو

بزرگترین،معروف ترین و زیباترین میدان های جهان

با چند میدان دیدنی آشنا شوید؛
(3 رای, امتیاز میانگین: 4٫67 از 5)

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ میدان های شهری بخش جدایی ناپذیر شهرهای قدیمی هستند. آن ها فقط محلی برای رفت و آمد شهروندان نیستند بلکه از مهمترین مکان ها در شهر هستند که همیشه فعالیت ها و تجمعات اجتماعی در آنجا انجام می شود. خیلی از این میدان ها شاهد وقایعی بوده اند که مسیر تاریخ را عوض کرده است و بعضی از این میدان ها برای قرن هاست که پابرجا هستند. با ما همراه باشید تا با بعضی از این میدان های معروف جهان آشنا شوید

میدان تیانانمن؛ پکن

میدان تیانانمن در پایتخت چین یکی از بزرگ ترین و معروف ترین میدان های شهری در جهان است. نام این میدان از دروازه ای گرفته شده که آن را از شهر ممنوعه جدا می کند. دور این میدان را ساختمان های دولتی و بناهای تاریخی بسیاری مثل مقبره زدونگ و موزه ملی چین احاطه کرده است. وقایع تاریخی بسیاری مثل تاسیس جمهوری چین در این میدان اتفاق افتاده است. در سال ۱۹۸۹، این میدان توسط گروهی از غیر نظامیان تبدیل به محلی برای اجتماع معترضان بر عیله دولت شد که پاسخ خشونت بار دولت منجر به قتل عام صدها نفر گشت.

میدان سن پیترو؛ شهر واتیکان

این میدان بیضی شکل که درست روبروی کلیسای معروف سن پیترو قرار دارد توسط شخصی به نام «جیان لورنزو برنینی» طراحی شده است. در وسط این میدان یک ستون هرمی مصری قرار دارد که که در سال ۱۵۸۶ به دستور یکی از پاپ ها به نام «سیکتوس پنجم» ساخته شد و بدون شک این میدان یکی از معروف ترین میدان های جهان می باشد.

میدان الد تاون؛ پراگ

میدان الد تاون که نماد فرهنگ پایتخت کشور چک، پراگ، است بین پل چارلز و میدان واتسلاو قرار دارد. دور این میدان را ساختمان های بسیاری مثل کلیسای سنت نیکولاس احاطه کرده است. ساعت نجومی پراگ که در تالار شهر قرار دارد قدیمی ترین ساعت نجومی است و در سال ۱۴۱۰ نصب شده است. در وسط این میدان مجسمه «یان هوس» که از مصلحان دینی بود گذاشته شده است.

میدان پیازا دل کمپو؛ سیه نا

میدان پیازا دل کمپو در شهر تاریخی سیه نا ایتالیا قرار دارد. این میدان به شکل صدف است و در زمان قرون وسطی ساخته شده است و به عنوان یکی از زیباترین میدان های جهان شناخته می شود. دور میدان را ساختمان های قدیمی زیادی مثل تالار شهر احاطه کرده است و در قسمت شمال غربی میدان یک فواره زیبا قرار دارد. این میدان دو بار در سال میزبان مسابقات اسب سواری است که در آن اسب سواران سه بار دور میدان را طی می کنند.

میدان جامع الفنا؛ مراکش

میدان جامع الفنا یکی از معروف ترین میدان های شهری در قاره آفریقا است و تاریخ بلند آن به قرن ۱۲ برمی گردد. این میدان در طول روز همیشه شلوغ است و محلی برای تجمع فروشندگان زیادی است که در این محل اجناس خود را به فروش می رسانند.

میدان زوکالو؛ مکزیکو سیتی

زوکالو نمادی از فرهنگ مکزیک است و تاریخ این میدان به زمان «آزتک»ها برمی گردد. یکی از بزرگ ترین میدان های جهان است که با ساختامان های مهم فرهنگی و معماری احاطه شده است که از ساختمان های دور این میدان می توان به کلیسای جامع متروپولیتن و کاخ ملی اشاره کرد. در وسط این میدان پرچم بزرگی از مکزیک قرار داده شده که هر روز به صورت رسمی برافراشته می شود. از این میدان بعنوان محلی برای تجمع در هنگام وقایع عمومی استفاده می شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید