کار زیاد باعث سکته مغزی می شود

یک مطالعه جدید ادعا می کند که میلیونها کارگری که در بسیاری از موارد اضافه کاری می کنند ممکن است شانس شان برای سکته مغزی افزایش یابد.

دکتر میکا کیوی ماکی استاد اپیدمیولوژی کالج دانشگاهی لندن، ادعا کرد کار زیاد در ساعات طولانی خطر ابتلا به سکته مغزی ، بیماری عروق و قلبی را مقدار قابل توجهی بالا می برد و کارگران باید راهی برای جلوگیری از این خطر انجام دهند.

دکتر پل رایت ، دکتر مغز و اعصاب در دانشگاه نورث شور در نیویورک نیز اعلام کرد کسانی که کار های سخت و زیادی انجام می دهند باید بسیار حواسشان به خودشان باشد و حتما زمانی برای فعالیت بدنی داشته باشند ، رژیم غذایی مناسبی را در پیش بگیرند و مصرف الکل را کم و یا حذف کنند و خواب خوب در زمان و مقدار مناسبی داشته باشند.

اگر که شما نمی دانید که خطرات سکته قلبی برای شما چگونه است به پزشک خود مراجعه کنید و از او در این زمینه مشورت بگیرید و به دستوراتش عمل کنید.

در طی این مطالعه که حدود 8.5 سال توسط تیم دکتر کیوی ماکی انجام شد حدود 600 هزار نفر از مردان و زنان در کشور استرالیا ، ایالت متحده و اروپا تحت نظر گرفته شدند و سلامت آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه افرادی که در هفته بیش از 55 ساعت کار کرده بودند 13 درصد بیشتر دچار بیماری های قلبی و عروقی شدند نسبت به کسانی که در هفته 35 ساعت تا 40 ساعت به کار مشغول بودند.

تجزیه و تحلیل دومی نیز بر روی 529 هزار مرد و زن به طور متوسط هفت سال انجام شد و نشان داد کسانی که در هفته 55 ساعت یا بیشتر کار می کنند نسبت به دیگر افراد یک سوم بیشتر به سکته دچار می شوند .

این آزمایش نشان داد که 40 ساعت کار در هفته مناسب است و کسانی که بین 41 تا 48 ساعت در هفته کار می کنند ده درصد و کسانی که بیش از 54 ساعت در هفته کار می کردند 27 درصد خطر ابتلا به سکته قلبی افزایش می دهد و هرچه افراد بیشتر کار کنند این خطر نیز افزایش می یابد.

چرا ساعت های طولانی در کارخانه ، مغازه و یا دفتر، سلامت شما را به خطر می اندازد ؟ محققان به این نتیجه رسیدند که عدم فعالیت بدنی ، مصرف آشامیدنی بالاتر و سطح استرس بالاتر ممکن است این پیامد را داشته باشد.

بسیاری از افراد ممکن است نتواننت ساعات کاری خود را کاهش دهند به همین دلیل ما باید طرز فکر افراد را در مورد فعالیت بدنی تغییر دهیم و آموزش های لازم را به آن ها بدهیم تا در سالمندی سلامت کافی داشته باشند و بتوانند زندگی سالمی بدون هیچ بیماری قلبی را ادامه دهند.

همچنین ، مطالعه نشان داد که مردم با ساعات کار طولانی تمایل به رفتن به دکتر برای ارزیابی خود ندارند این نیز باعث افزایش خطر این بیماری است.

دکتر کیوی ماکی گفت که سیگار کشیدن نیز 50 درصد خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می دهد که علت آن به احتمال زیاد افزایش استرس در بدن خواهد بود.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید