Women

هرچند نشان دادن خشم ممکن است به آقایان کمک کند روی دیگران نفوذ پیدا کنند، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد، خانم‌ها با بروز خشم در مشاجرات، نفوذ و تاثیرشان را از دست خواهند داد. این یافته‌ها، ناهمسانی جنسیتی را در ابراز خشم و عصبانیت و تاثیرش بر نفوذ روی دیگران به اثبات رساند. به گفته جسیکا سالرنو، بانی این تحقیق از دانشگاه آریزونا، این نتایج برای هر زنی که سعی دارد در زندگی روزمره و در محل کارش درمورد تصمیمات اعمال نفوذ کند، الزاماتی را ارائه می‌دهد، در زمینه‌هایی مانند اداره و کنترل کردن افراد زیردست، نیروهای کار و کمسیون‌ها.

پژوهشگران چگونگی تاثیر بیان و نمایش خشم را بر بحث و بررسی‌های گروهی مورد مطالعه قرار دادند. سالرنو می‌گوید:” ما دریافتیم وقتی مردها عقایدشان را با خشم ابراز می‌کردند، افراد شرکت کننده در این تحقیق، امتیاز بیشتری به باورپذیری و قابل اعتماد بودن‌شان داده بودند. اما وقتی زن‌ها همان عقاید را در بحث‌های مشابه با خشم ابراز می‌کردند، عصبی‌تر و دچار اختلال عاطفی بیشتر تلقی می‌شدند”. در این مطالعه 210 دانشجو نمایشی 17 دقیقه‌ای ارائه دادند که براساس شواهدی از یک مورد واقعی بود که در آن مردی سعی در قتل همسرش داشت. برای آغاز تبادل‎‌نظر، شرکت‌کننده‌ها ابتدا درمورد گناهکار یا بیگناه بودن آن مرد رای دادند.

در مدت بحث و تبادل نظر، شرکت‌کننده‌ها مکررا به سوالاتی درباره میزان اعتماد و اطمینان‌شان به قضاوت اولیه‌ای که کرده بودند، پاسخ می‌دادند. به گفته محققان، اطمینان این افراد به قضاوت اولیه‌شان بعد از این‌که مرد موردنظر خشمش را بروز داد، به میزان چشمگیری کمتر شد و بعد از این‌که زن موردنظر خشمش را بروز داد، اطمینان این شرکت‌کننده‌ها به رای اولیه‌شان تا اندازه قابل توجهی بیشتر شد. با وجود این‌که هردوی آنها دقیقا یک عقیده و نظر و احساس را بیان کرده بودند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید