ارسال محتوای بدون رضایت کاربر را اسپم میگویند که میتواند از طریق روش های مختلف درج شود.

ایمیل اسپم چیست؟

هرزنامه رایانامه یا اسپم ایمیل (به انگلیسی: E-mail spam)، سو استفاده کردن از سیستم انتقال پیام است (شامل اکثر وسایل انتشار رسانه‌ای، سیستم‌های تحویل دیجیتال) که به پیام‌های گروهی و ناخواسته اطلاق می‌گردد. بیشترین فرم شناخته شده هرزنامه، هرزنامه‌های پست الکترونیک است گرچه این کلمه در رسانه‌های دیگری همچون: هرزنامه instant messaging، هرزنامه گروه‌های خبری، هرزنامه موتورهای جستجو وب، هرزنامه در بلاگ‌ها، هرزنامه در ویکی، هرزنامه در تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین، هرزنامه در پیام‌های گوشی‌های همراه، هرزنامه در انجمن‌های اینترنتی، فکس‌های ناخواسته، هرزنامه در شبکه‌های اجتماعی و هرزنامه در شبکه‌های اشتراک فایل هم دیده می‌شود. فرستادن هرزنامه همچنان به دلیل صرفه اقتصادی پایدار می‌ماند زیرا تبلیغ کنندگان هیچ هزینه‌ای صرف مدیریت لیست‌های ایمیل هایشان نمی‌کنند و این، کار را برای مسئول دانستن فرستندگان ایمیل سخت می‌کند.

۸۰٪ رایانامه‌های جهان هرزنامه هستند

پست اسپم چیست؟

انجمن های گفتگو محلی برای تبادل نظر هستند که گاهی مورد درج اسپم قرار میگیرند. برخی از شرایط اسپم بودن یک تاپیک در انجمت های گفتگو به صورت زیر است:

  • شامل چند کلمه باشند که کمکی به روال منطقی بحث نکند.
  • خارج از موضوع تاپیک باشن وباعث انحراف تاپیک از مسیر اصلی بشن.
  • استفاده از شکلک به تنهایی بدون متن.تشکر از پست ها در حال
  • ی که امکان استفاده ار دکمه سپاس هست
  • استفاده از انجمن به عنوان چت روم

کامنت (نظر) اسپم:

گاهی وبمستران برای ایجاد لینک هایی به وبسایت خود با روش های مختلف اقدام به ثبت نظر در وبسایت ها میکنند که این موضوع نیز در قالب اسپم مطرح میشود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید