زمان ورزش Time-exercise

طبق مطالعات انجام شده افرادی که صبح‌ها ورزش می‌کنند پشتکار بیشتری در این کار خواهند داشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از یاهو، متخصصان معتقدند ورزش کردن در صبح باعث می‌شود که شما پشتکار بیشتری در این کار داشته باشید. تاکنون بررسی‌های زیادی در این زمینه انجام نشده بود تا درستی این مساله را تایید کند.

محققان اطلاعات مربوط به یک میلیون نفر را که از برنامه Jawbone استفاده می‌کرد‌ند، بررسی کردند. بررسی‌ها نشان داد افرادی که صبح‌ها ورزش می‌کنند نظم و پشتکار بیشتری در این کار دارند.

طبق اطلاعات به دست آمده حدود یازده درصد افرادی که سه بار در هفته‌ یا بیشتر ورزش می‌کنند، این کار را ساعت شش صبح انجام می‌دهند. این میزان بیشتر از درصد افرادی است که در ساعت‌های دیگر روز ورزش می‌کنند.

پنج صبح دومین ساعتی بود که بیشتر افراد منظم در ورزش تمایل به فعالیت کردن داشتند. افرادی که در ورزش کردن منظم نبودند بیشتر تمایل داشتند حدود ساعت شش بعد از ظهر ورزش کنند. هر چقدر که ورزش منظم تر انجام شود ورزشکاران شادتر خواهند بود.

محققان اطلاعاتی را از بررسی‌های خود کسب کردند که جالب توجه هستند.

1. خوشحال‌ترین افراد شش تا هفت روز در هفته‌ ورزش می‌کنند

برنامه UP به افراد این امکان را می‌دهد تا روحیه و فعالیت فیزیکی خود را اندازه‌گیری کنند. هر چقدر فعالیت فرد بیشتر باشد خوشحال‌تر است. اختلاف زیادی بین میزان شادی در افراد که کمتر از پنج بار در هفته‌ ورزش می‌کنند با افرادی که شش تا هفت بار در هفته‌ ورزش می‌کنند وجود دارد. ضمنا افراد در روزهایی که ورزش می‌کنند روحیه بهتری دارند.

2. اگر می‌خواهید صبح زود ورزش کنید این کار را در خانه انجام دهید

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که در خانه مقابل تلویزیون با کمک برنامه‌های ورزشی تلویزیون تمرین می‌کنند بیشتر دوست دارند که سحرخیز باشند.

3. اگر شب‌ها زود نمی‌خوابید در باشگاه‌ها یا گروه‌های ورزشی شرکت کنید

افرادی که ورزش‌های گروهی انجام می‌دهند مانند بسکتبال یا بیسبال بیشتر این کار را حدود شش بعد از ظهر انجام می‌دهند. بنا‌بر‌این اگر نمی توانید صبح‌ها بیدار شوید و تمایل دارید عصرها ورزش کنید بهتر است در ورزش‌های گروهی شرکت کنید. ساعت شش بعد از ظهر زمان مناسبی برای انجام یوگا و پیلاتس نیز هست.

این مطالعات برای بررسی بهترین زمان ورزش کردن انجام شده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید