در مطالعه ای جدید ، دو عامل مهم در چاقی شناسایی شد.یافته ها نشان میدهد افرادی که خوراکی ها را بیشتر در معرض دید ( مخصوصا بیرون ازآشپزخانه) قرار میدهند ، بیشتر مستعد چاقی هستند.این یعنی وقتی سعی دارید وزن کم کنید ، محیط خانه یک عامل اساسی محسوب میشود.

به گفته پرفسور چارلز اِ مِری ، روانشناس درایالت اوهایو و سرپرست این تحقیقات : ” محیط خانه واقعا جای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چون جایی است که بیشتر افراد ، بیشترین وقتشان را درآنجا می گذرانند. بعنوان یک عامل مداخله گر، ما باید خانه را مکانی برای وضع عادات و رفتارهای درست و سالم درنظر بگیریم “.

کاهش وزن

همچنین یافته های این تحقیق نشان داد پایین بودن عزت نفس در مورد وزن هم به چاقی مربوط است.معمولا در برنامه کاهش وزن بزرگسالان ، عزت نفس مورد هدف نیست.پرفسور اِمِری توضیح میدهد : ” در بیشتر برنامه های کاهش وزن برای کودکان و آنهایی که مبتلا به اختلال پرخوری هستند ، تمرکز روی عزت نفس وجود دارد اما در برنامه های کاهش وزن بزرگسالان ، عزت نفس جزو شرایط و استانداردها نیست ” .

نتایج این تحقیق ، برگرفته از100 نفر بوده که نیمی از آنها چاق بودند و در خانه شان از آنها درباره مصرف مواد خوراکی و مکان نگهداری شان پرس و جو شد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید