توصیه هایی برای طراحی سایت و توسعه دهندگان آن

درس هایی درباره طراحی سایت که باید همیشه به خاطر داشته باشید:

طراحی سایت

گاهی از اوقات در زندگی باید به پشت سرمان نگاه کنیم و ببینیم برای رسیدن به موقعیتی که در آن قرار داریم چه سختی هایی را تحمل کرده ایم و چه کارهایی انجام داده ایم. در دنیای طراحی سایت هم چنین قانونی صادق است. شما به عنوان یک طراح حرفه ای روزهای سخت و دشواری را طی کرده اید تا به این جایگاه دست پیدا کنید. متخصصان دیگر هم چنین وضعیتی داشته اند و همیشه حرف هایی برای گفتن دارند. گوش کردن به حرف های متخصصان و درس گرفتن از تجربیات آن ها به شما کمک می کند بهتر از قبل در مسیر شغلی تان حرکت کنید.

در این مقاله سعی می کنیم به همین موضوع بپردازیم و صحبت های متخصصان و توسعه دهندگان طراحی سایت را پوشش دهیم.

از زبان واضح و شفافی استفاده کنید:

به نظر گای اوتلی مدیر خلاق سایت Tall، استفاده از زبان درست و شفاف برای برقراری ارتباط با مخاطبان، کلیدی است. او در این باره می گوید: من فکر می کنم رویکرد صحبت مستقیم با مخاطبان همیشه نتایج بهتری دارد. با پیشرفت فناوری ها و صنایع مختلف، افراد به دنبال خلق واژه های پیچیده می روند تا به جهانیان نشان دهند چه کاری در حوزه فعالیت شان انجام می دهند. به همین خاطر است که این روزها شرکت های زیادی را می بینیم که دست به اختراع زبان خاص خودشان زده اند. چرا ؟ هیچ وقت نقل قول آقای وینستون چرچیل را فراموش نمی کنم که می گفت: اگر زمان زیادی برای نوشتن داشتم حتما از جملات و عبارات کمتری استفاده می کردم.

محیط مناسبی برای خودتان بیابید:

جرمی سلمانز توسعه دهنده سایت Fine در این باره چنین می گوید: ما بیشترین زمانمان را صرف کار کردن می کنیم. پس باید جایی را برای کارهایمان بیابیم که حالمان در آن خوب است. پیام من به شرکت ها این است که محیطی برای کارمندان و البته خودشان بسازند که باعث رشد و پیشرفت همه می شود و به خلق ایده های نو می انجامد. افرادی که به دنبال شغل هستند هم باید بر روی این موضوع تمرکز داشته باشند. بیشتر افراد فکر می کنند نوشتن رزومه و بیان تخصص ها برای یافتن شغل کافیست اما همیشه یک ارتباط دو طرفه باید بین کارمند و کارفرما وجود داشته باشد. هرچقدر فرهنگ سازمانی و محیط آن جذاب تر باشد ، کار کردن در آن نیز جذاب تر خواهد بود. چیزی که اهمیت دارد خود افراد هستند نه فهرست بلند بالای مهارت هایشان

فقط بر روی یک حوزه تمرکز نکنید:

سایت Solmark Creative شرکت دیجیتال و برندینگی است که در حوزه سلامت و تناسب اندام کار می کند. این شرکت سال قبل همه وقتش را صرف بررسی روش های موجود برای حفظ مشتری کرد. Schwartz یکی از کارکنان این شرکت می گوید: با اینکه شرکت ما همیشه برای انجام یک پروژه واحد استخدام می شد اما خودمان بر این باور بودیم که می توانیم به جز قرارداد اولیه کارهای دیگری هم برای طرف مقابل مان انجام دهیم. اما مشکل اینجا بود که مشتریان ما از همه تخصص هایی که داشتیم آگاه نبودند چون خودمان به درستی نتوانسته بودیم این تخصص ها را در معرض دید مخاطبان قرار دهیم. به همین خاطر کارمان را از همین نقطه شروع کردیم و خدمات خاصی که مشتریان می توانستند از آن بهره ببرند را به طور واضح تعریف نمودیم. اینکار به ما و مشتریان مان اجازه داد رابطه خوب و سازنده ای با هم داشته باشیم. در حین انجام اینکار، تلاش کردیم از رویکرد وظیفه محور به رویکرد نتیجه محور تغییر جهت بدهیم. به کمک همین تغییر ساده موفق شدیم رابطه قوی تر و مستحکم تری با مخاطبان مان داشته باشیم.

به یک stack پایبند باشید:

آدام اینز توسعه دهنده PHP در سایت 50000feet می گوید که باید به یک stack پایبند باشید. او در این باره چنین نظری دارد: وجود کتابخانه ها، فناوری ها و روش های مختلف انجام کارها باعث می شود زمان افراد به هدر برود. شما در حال حاضر می توانید موارد جدید متعددی را بیاموزید و هر کدام از آن ها را در پروژه هایی که دارید به کار ببندید. همین موضوع می تواند تاثیر زیادی بر روی بودجه پروژه تان و فرایندهایتان داشته باشد. به همین خاطر بهترین کار این است که به یک stack پایبند باشید. اگر می خواهید تیم تان را به سمت استفاده از آخرین فناوری ها سوق دهید از قبل به درستی برنامه ریزی نمایید.

از فناوری های جدید در پروژه هایتان استفاده کنید:

مارکو پولتو مهندس و توسعه دهنده نرم افزار در این باره می گوید: در طول 12 ماه گذشته سعی کردم فناوری های جدید را در هر پروژه ای که آغاز می کنم به کار ببندم. هر کدام از این فناوری ها هدف خاصی را دنبال می کنند. همین رویکرد ساده به من کمک کرد در دنیایی که به سرعت تغییر می کند نتایج مدنظرم را بگیرم و زمانی که برای به روز بودنم خارج از ساعات کاری صرف می کردم را کاهش دهم. امسال سال خلاقانه ای برای من بود.

یاد بگیرید کمتر کار کنید:

آماندا سیفورد از سایت Mirum می گوید: چیزی که من از 12 ماه گذشته یاد گرفتم این بود که قدرت نه گفتن را در زندگیم به کار ببرم. به عبارت دیگر اگر می خواهید به موارد بیشتری دست پیدا کنید باید کمتر کار کنید یا کارهای کمتری انجام دهید. اگر بخواهیم از واژه های عملی برای توصیف این شرایط استفاده کنیم باید بگوییم که جلسات کاری کمتری داشته باشید، ایمیل های کمتری بنویسید، کمتر خودتان را درگیر فعالیت های مختلف کنید. اگرچه این موضوع ممکن است برایتان عجیب باشد و فکر کنید با کمتر کار کردن دستاوردهای کمتری هم نصیب تان می شود اما واقعیت چنین نیست. در دنیای واقعی وقتی تلاش می کنید هر کاری که بهتان پیشنهاد می شود را انجام دهید مجبور می شوید کارهای مختلف را ناتمام بگذارید یا با بدترین کیفیت تحویل مشتری دهید. نه گفتن به شما کمک می کند نتایج بهتری داشته باشید.

مشتریان تان را آموزش دهید:

کریس دی در این باره می گوید: در طول 12 ماه گذشته من تجربیات بسیار خوبی کسب کردم. در بازاریابی نرم افزارWYSIWYG بسیار اغراق شده است. حالا همه مخاطبان بر این باورند که به طور رایگان می توانند هر عملکردی که دوست دارند را در عرض چند ثانیه به دست آورند. به همین خاطر مجبور شدم آموزش های بیشتری در آغاز پروژه هایم برای مشتری ترتیب دهم و به آن ها بگویم بعد از خرید چه چیزی را دریافت خواهند کرد و چه کاری می توانند با نسخه رایگان نرم افزار انجام دهند. تلاش کردم درباره اهمیت ثبات برند، در دسترس بودن و موافقت با مشتریانم صحبت کنم که در محیط نرم افزارهایی همچون WYSIWYG خیلی کم دیده می شود.

منبع: استارت


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید