مجله آلامتو

راهکارهای مفید مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت های ویژه از پوست در فصل پاییز
(امتیازی ثبت نشده است)

پاییز فصلی است که هوا سرد شده و باتوجه به آنکه اثرات تابستان هنوز دیده میشود، کمی خشک خواهد بود. پوست انسان در چنین شرایطی دستخوش تغییرات شده و ممکن است بی آب یا خشک شود. برای آنکه بتوانید پوست را از حالت خشک خود خارج کنید باید راهکارهای مفید را بلد باشید.

راهکارهای مفید مراقبت از پوست در فصل پاییز

**در اولین گام نباید اجازه دهید بدن شما رطوبت خود را از دست بدهد زیرا در چنین شرایطی بدن نیز توانایی مرطوب کردن پوست را نداشته و مشکلات مختلف آغاز می شود. از این رو نوشیدن 5 لیوان آب در روز همیشه توسط متخصصین توصیه می شود.

**استفاده از صابون درست هنگام استحمام یکی دیگر از نکاتی است که باید همیشه در ذهن شما باشد. همیشه صابون های روغنی که می دانید با پوست شما سازگار است را استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که شستن بدن باید خیلی نرم و آرام باشد.

**در هنگام استحمام باید نکته دیگری را نیز بدانید. استفاده از آب گرم یا سرد به طور مطلق برای پوست سم خواهد بود. متخصصین توصیه میکنند همیشه در زمان استحمام از آب ولرم استفاده کنید.

**استفاده از روغن های چرب کننده بدن یکی دیگر از راه های درمان خشکی پوست است. در شرایطی که پوست شما نیاز به روغن دارد باید آن را چرب کنید. استفاده از این روغن ها درد عضلات را نیز درمان میکند.

**رژیم غذایی را همیشه جدی بگیرید. از گذشته گفته شده است که انسان ها تاثیر فراوانی از خوراکی ها میگیرند همچنین تامین بودن ویتامین ها نکته بسیار مهمی است که باید بدانید. در این فصل بهتر است از ویتامین E بیش از پیش استفاده کنید. این ویتامین سلول های پوستی را تقویت میکند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید