یکی از ساده ترین و ارزانترین راه ها برای درمان ریزش مو، استفاده از تخم مرغ برای تقویت فولیکولهای مو است. شما می توانید تخم مرغ را برای هر نوع مویی استفاده کنید و نتیجه بگیرید و اصلا” مهم نیست که ریزش موهایتان چقدر شدید است چون به هر حال می توانید از تخم مرغ کمک بگیرید.

دستورالعمل :

برای موهای کوتاه از ۲ تخم مرغ و برای موهای بلند از ۴ عدد تخم مرغ استفاده کنید . یک کاسه بزرگ بردارید ، سعی کنید تخم مرغ را طوری بشکنید که از وسط به دونیم شود . سفیده تخم مرغ را داخل کاسه بریزید و زرده را داخل پوسته تخم مرغ نگهدارید.

حالا زرده را در یک کاسه دیگر بریزید . با همه تخم مرغها این کار را انجام دهید و سفیده ها را از زرده ها جدا کنید . کاسه محتوی سفیده را کنار بگذارید و در کاسه ای که زرده ها را ریخته اید ، به ازای هر تخم مرغ ، ۳ قاشق چایخوری روغن بادام یا کنجد و مقداری آبلیمو بریزید . مواد داخل کاسه را به خوبی مخلوط کنید.

با همان شامپو و نرم کننده همیشگی موهایتان را بشویید و در حالیکه موهایتان هنوز خیس است مخلوط آماده شده را روی پوست سرتان بریزید و به آرامی ماساژ دهید . سعی کنید تمام قسمتهای سر و موهایتان به این مخلوط آغشته شود .

سپس یک کلاه پلاستیکی روی سرتان بگذارید بطوریکه همه موهایتان را بپوشاند. اجازه بدهید این مخلوط بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی سرتان بماند . بعد موهایتان را با آب سرد و یا آب ولرم بشویید .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید