مجله آلامتو

مهندسان یک نوع پلیس رباتیک راهنمایی و رانندگی ساخته‌اند که به خودروهای بدون راننده در آینده کمک می‌کند از تقاطع‌ها حرکت سریع و ایمن‌تری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان می‌گویند چنین تقاطع‌‌های هوشمندی می‌توانند خطای انسانی را به کمترین میزان رسانده و نسبت به تقاطع‌های کنونی ایمن‌تر باشند.

چهارراه‌های هوشمند نیز می‌توانند برای هر خودرو حدود 35 ثانیه وقت لازم برای ماندن در  پشت چراغ قرمز را صرفه‌جویی کند.

هاشم رخا استاد مهندسی در دانشگاه ویرجینیا تک و اسماعیل زهدی دانشجوی دکتری وی در محاسبات خود ارزیابی کردند که در آینده نزدیک همه از خودروهای روباتیک استفاده خواهند کرد.

این پژوهشگران مصری می‌گویند انسان دیگر رانندگی نخواهد کرد بلکه این خودرو است که رانندگی می‌کند؛ ما در مورد آینده دوری حرف نمی‌زنیم.

خودروهای روباتیک به واقعیت بسیار نزدیک هستند و این پژوهشگران از ارائه سیگنال ترافیکی هوشمند برای این آینده خبر می‌دهند.

آنها به ساخت خودرو بدون راننده گوگل و خودروی دانشگاه استنفورد در این زمینه اشاره دارند.

در حالی که محققان برنامه‌هایی برای چگونگی عملکرد خودروهای بدون راننده در تقاطع‌ها نوشته‌اند، رخا و زهدی می‌گویند شیوه کنترل کننده آنها، نسبت به سیستم‌های دیگر، متغیرهای بیشتری را در نظر می‌گیرند.

به عنوان مثال این سامانه جدید ظرفیت‌های موتور خودروهای متفاوت را محاسبه می‌کند.

در تقاطع‌های آینده ‌نگرانه‌ای  که رخا و زهدی به تصویر می‌کشند، خودروهایی که به تقاطع نزدیک می‌شوند می‌توانند داده‌هایی در مورد موقعیت و سرعت خود به یک کنترل کننده مرکزی ارسال کنند.

این کنترل کننده می‌تواند اطلاعاتی در مورد آب وهوا، محدودیت‌های سرعت در تقاطع و تعداد خطوط موجود در هر تقاطع را  جمع آوری کند.

وقتی که خودرو به اندازه کافی به تقاطع نزدیک شد، این کنترل کننده می‌تواند خودرو را به مسیرهایی هدایت کند که بر اساس محاسباتش سریع‌ترین مسیر و در عین حال ایمن‌ترین است.

نتیجه تقاطعی است که خودروها نیازی به توقف در آنها ندارند و این برخلاف تقاطع‌های کنونی است که راننده انسانی باید دقایقی را پشت چراغ قرمز معطل شود.

این کنترل کننده تقاطع، که به خودروها امکان می‌دهد روند حرکت خود را حفظ کنند، تاخیر برای هر خودرو را نسبت به کنترل کننده‌های سنتی تقاطع‌ها کاهش می‌دهد. حفظ روند حرکت خودروها همچنین موجب کاهش مصرف سوخت و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید