دیدنیهای کوالالامپور

با الماس گردشگری مالزی بیشتر آشنا شوید؛

مردم از کوالالامپور، پایتخت و بزرگترین شهر در مالزی به دلایل بسیاری بازدید می‌کنند. این شهر به مسافران فرصتی را برای یادگیری در مورد یک فرهنگ متفاوت، با غذاهای قومی و معماری که بهترین‌های شرق و غرب را ترکیب می‌کند، را می‌دهد. و همچنین برای خرید.

به گزارش آلامتو به نقل از جاده سبز؛ سی ان ان کوالالامپور را به عنوان یکی از چهار بهترین شهرها برای خرید در جهان فهرست کرده است. هر زمانی فرصت مناسبی برای بازدید از کوالالامپور است چرا که دما در این آب و هوای جنگل‌های استوایی زیاد در طول سال متفاوت نیست.

در این مطلب از جاده‌های سبز مروری بر زیباترین اماکن توریستی گردشگری کوالالامپور داریم:

  1. ایستگاه راه آهن کوالالامپور

دیدنیهای کوالالامپور,ایستگاه راه آهن کوالالامپور

ایستگاه راه آهن کوالالامپور یک ساختمان استعماری با طراحی موقرانه با ترکیبی از نفوذ معماری غربی و شرقی، از جمله مورها و هند است. بازدید کنندگان سبک آن را منحصر به فرد و خیره کننده توصیف کرده اند.

ایستگاه در سال ۱۹۱۰ با هزینه ۲۳۰۰۰ دلار ساخته شد و به مسافران عازم سنگاپور و دیگر مقصدهای آسیای جنوب شرقی تا سال ۲۰۰۱ زمانی که توسط یک ایستگاه مدرن تر جایگزین شد، خدمت کرده است. در حالی که مسافت‌های راه دور عمدتا به ایستگاه Sentral انتقال یافته‌اند، قطار شهری هنوز هم از این ایستگاه برای برخی از شرکت های راه دور استفاده می کند.

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی کوالالامپور
  1. معبد تین هو

دیدنیهای کوالالامپور,معبد تین هو

بازدید کنندگان معبد تین هو قسمتی کوچکی از چین را در کوالالامپور پیدا خواهند کرد، چرا که این یکی از بزرگترین معابد چینی در جنوب شرقی آسیا است. این معبد در سال ۱۹۸۹ توسط جامعه چینی در مالزی افتتاح شد، این یک نمونه بسیار زیبا از معماری چینی با چهار سطح از پاگودا با کاشی نارنجی است. نشان معبد تین هو الهه دریا است.

با یک منظره تماشایی از کوالالامپور به عنوان پس زمینه، معبد یک نقطه محبوب برای گرفتن عکس عروسی است. معبد حتی دارای یک دفتر ثبت ازدواج با حدود ۵۰۰۰ ازدواج در سال است.

  1. برجایا تایمز اسکوئر

دیدنیهای کوالالامپور,Berjaya-Times-Square

برجایا تایمز اسکوئر یک مجتمع بزرگ شامل یک مرکز خرید و دو هتل پنج ستاره است.این سازه با ۷.۵ میلیون فوت مربع (۷۰۰۰۰۰ متر مربع) مساحت در حال حاضر پنجمین ساختمان بزرگ در جهان است.

مرکز خرید شامل بیش از ۱۰۰۰ مغازه خرده فروشی، ۶۵ بازار غذا و جاذبه های سرگرمی مختلف از جمله بزرگترین پارک سرپوشیده آسیا، Cosmo World و اولین سینمای IMAX 2D & 3D مالزی است که در طبقه ۱۰ واقع شده است.

  1. موزه هنرهای اسلامی مالزی

دیدنیهای کوالالامپور,موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی بزرگترین موزه جنوب شرقی آسیا است که به هنر اسلامی اختصاص داده شده است. موزه در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده است که خانه بیش از ۷۰۰۰ مصنوعات اعم از طلا و جواهر تا ماکت مسجد مکه است. ویژگی های مجموعه نه تنها شامل مصنوعات شرق میانه و مالزی، بلکه شامل مصنوعات چین و هند نیز می‌باشد.

این موزه دارای ۱۲ گالری است که بسیاری از اقلام نمایش داده شده در آن به جای منطقه جغرافیایی بر اساس نوع است. یک رستوران در محل آشپزی خاورمیانه‌ای را سرو می‌کند. این موزه در نزدیکی دریاچه باغ واقع شده و از مسجد چندان دور نیست.

  1. برج مناره کوالالامپور

دیدنیهای کوالالامپور,برج مناره کوالالامپور

با تقریبا ۳۳۵ متر (۱۱۰۰ فوت) ارتفاع برج مناره کوالالامپور برای دو هدف خدمت می‌کند. اول به عنوان یک برج ارتباطاتی و دوم به عنوان یک جاذبه توریستی با یک رستوران گردان و مشاهده منطقه با یک منظره پانوراما خیره کننده از کوالالامپور. این بالاترین منطقه برای مشاهده عمومی در شهر است.

طرفداران با این موضوع که ریختن بتن برای پایه های برج ۳۱ ساعت متوالی طول کشیده است تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. مسافران با شرایط برتر ورزشی در صورت تمایل می توانند در مسابقه سالانه برای بالا رفتن از پله‌ها تا سطح آخر شرکت کنند. تنبل‌ها می توانند از آسانسور استفاده کنند.

  1. پارک پرنده کوالالامپور

دیدنیهای کوالالامپور,پارک پرنده کوالالامپور

پارک پرنده کوالالامپور در باغ دریاچه واقع شده که یک سایت اکو توریستی است که خانه‌ی بیش از ۳۰۰۰ پرنده از ۲۰۰ گونه مختلف است. پرندگان به چهار منطقه تقسیم شده‌اند. سه تا از مناطق منطقه پرواز آزاد نامیده می شوند، زیرا پرنده‌ها آزاد هستند در هر کجا که در محیط اطراف که شبیه زیستگاه طبیعی و بومی آنها است بخواهند پرواز کنند.

اپراتورهای پارک می گویند پارک پرنده بزرگترین پارک پرواز آزاد در جهان است. بازدید کنندگان می توانند در میان پرندگان در این مناطق پیاده روی کنند و یک تجربه متفاوت بسازند. پرندگان در قفس در منطقه چهارم هستند.

  1. بوکیت بینتانگ

دیدنیهای کوالالامپور,بوکیت بینتانگ

بوکیت بینتانگ یکی از جاذبه های توریستی محبوب در کوالالامپور است، شاید به این دلیل باشد که مسافران خرید کردن را دوست دارند. بوکیت بینتانگ مرکز خرید و سرگرمی است. در اینجا مسافران مغازه های کوچک و مراکز خرید که در آن محصولات در تمام محدوده قیمت به فروش می رسند را پیدا خواهند کرد.

منطقه دارای تعداد زیادی از جاهایی برای غذا خوردن، از رستوران‌ها تا فروشندگان مواد غذایی خیابانی است، از جمله یک خیابان که تنها مواد غذایی چینی سرو می کند. بوکیت بینتانگ محل پر جنب و جوشی در تمام ساعت است، به خصوص در شب که آن پاتوقی برای بازدید کنندگانی است که به دنبال زندگی شبانه هستند.

  1. میدان مردکا

دیدنیهای کوالالامپور,میدان مردکا

میدان مردکا قلب کوالالامپور است. گاهی به نام میدان استقلال نامیده می‌شود، به این دلیل که پرچم مالزی برای اولین بار در اینجا در سال ۱۹۵۷ زمانی که کشور از بریتانیا مستقل شد به اهتزاز درآمده است. میدان که عمدتا زمین چمن است، توسط بازیکنان کریکت در روز استعمار استفاده شده است و توسط برخی از ساختمان های معروف در شهر مانند موزه ملی تاریخ و باشگاه سلطنتی سلانگور احاطه شده است.

وقایع عمومی مختلف از جمله کنسرت در فضای باز در میدان اتفاق می‌افتد، که همچنین آن نقطه شروع و پایان برای مسابقات ماراتن در اطراف شهر است.

  1. غارهای کیو

دیدنیهای کوالالامپور,غارهای کیو

غارهای کیو یک نقطه بسیار مقدس برای هندوها در مالزی هستند. صدها هزار نفر از هندوها هر سال برای جشن تایپوسام در اینجا جمع می‌شوند. این یک شکل از توبه و طلب بخشایش برای آنها است. اگر آنها از ۲۷۲ پله برای رسیدن به غارها بالا بروند برای توبه و طلب بخشایش کافی است.

در بالای پله ها، بازدید کنندگان سه غار سنگ آهکی بزرگ و کوچک پر از هنر هندو و مجسمه را پیدا خواهند کرد. بازدید گنندگان ممکن است بخواهند برای میمون ها که به محض ورود به آنها خوش آمد می گویند به همراه خود بادام زمینی و یا موز بیاورند.

  1. برج‌های دوقلوی پتروناس

دیدنیهای کوالالامپور,برج‌های دوقلوی پتروناس

مسافرانی که از ترس از بلندی رنج می برند ممکن است قبل از دیدار از برج‌های دوقلو پتروناس بخواهند درباره آن دو بار فکر می کنند، اما نترس‌ها ممکن است از چالش نگاه به کوالالامپور از صدها فوت بالاتر از زمین لذت ببرند.

در ارتفاع ۱۷۰ متر (۵۵۷ فوت)، یک پل دو برج را با هم پیوند می‌دهد. برج‌ها حتی بلندتر نیز هستند و تا ارتفاع ۴۹۱ متر (۱۶۲۰ فوت) در آسمان مالزی اوج گرفته‌اند.

زمانی این برج‌ها در جهان بلندترین بودند. برج‌ها که ساخت آنها هفت سال طول کشید، نقطه تحولی در کوالالامپور هستند و در شب به صورت تماشایی درخشان هستند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید