قدرتمندترین خودروهای سوپر اسپرت لوکس

۹ خودروی قدرت‌مند دنیا که نفس را در سینه شما حبس می‌کند!

عصر، عصر قدرت است! مشتریان بازار خودرو همانند دیگر صنایع، مایل هستند به‌جای انتخاب محصولاتی با توان پایین، ماشین‌هایی را خریداری نمایند که قدرت اسب‌بخار موتور آن‌ها بین دوست و دشمن زبان‌زد باشد. در ادامه قصد داریم تا به معرفی ۹ خودروی سوپر اسپورت لوکس و قدرت‌مند بپردازیم، با ما همراه باشید.

۱. بوگاتی ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت

Bugatti-Veyron-EB-16-4-Super-Sport

با یک موتور ۱۲۰۰ اسب‌بخار، بوگاتی ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت هر رقیب دیگری را در مسابقات پشت سر خواهد گذاشت. همچنین با یک طراحی ساده و جذاب، بوگاتی ویرون سوپر اسپورت همانند یک یوزپلنگ آماده است تا رقبا را در کورس مسابقات، شکار نماید. با این‌حال، برای داشتن یک ماشین فوق‌العاده قدرت‌مند نظیر این مدل، باید حسابی دست به جیب شوید!

بوگاتی از ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت، تنها ۴۳۵ مدل تولید کرده است. حداکثر سرعت این مدل به ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ماشین جذابی است؛ مگر نه؟

۲. فراری LAFERARRI

21106589450518570290

اشتباه نکنید؛ این خودرو به‌هیچ عنوان عربی نیست! با این‌حال، ماشین فراری LAFERARRI را به‌اسم F150 نیز می‌شناسند. در این ماشین، فراری از یک طراحی ساده استفاده کرده است که باعث می‌شود طرفدران، فراری LAFERARRI را به‌خاطر ظاهر آن ستایش نمایند.

اگرچه فراری LAFERARRI قدرتمند است اما با محیط زیست سازگاری دارد؛ موتور آن هیبریدی بوده و با بنزین و برق کار می‌کند. البته، این مساله بر قدرت LAFERARRI تاثیری ندارد و جالب است که بدانید، این هیولا می‌تواند با موتور ۹۵۰ اسب‎بخار خود، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در عرض ۱۵ ثانیه طی نماید؛ البته اگر راهنمایی و رانندگی بابت چنین سرعتی، شما را جریمه نکند!

حداکثر سرعت این مدل به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در تست‌های انجام گرفته، تمام مسیر آزمایش را سریع‌تر از هر ماشین فراری دیگری پیموده است.

۳. مک‌لارن P1

324234

هنگامی‌که صحبت از خودروهای برقی می‌‎شود، بسیاری عقیده دارند که سازندگان در این مدل‌ها از اهمیت سرعت غافل شده‌ و بیشتر بر طراحی یک محصول زیبا، ساکت و معقول تمرکز کرده‌اند؛ برای همین مک لارن P1 را در این لیست گنجانده‌ایم تا شما شگفت‌رده شوید!

این مدل می‌تواند با موتور ۹۰۳ اسب‌بخاری خود، نیازتان را به سرعت‌ بالا ارضا نماید. با مک‌لارن P1 می‌توانید، سرعتی در حدود ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کنید که با حذف‌ محدودکننده آن، مک لارن P1 می‌تواند صفر تا ۱۰۰ را در حدود ۲.۷ ثانیه و ۳۰۰ کیلومتر بر ثانیه را در حدود ۱۶.۵ ثانیه طی نماید. این باعث می‌شود تا مک لارن P1 نسبت به مک لارن F1 سریع‌تر باشد.

۴. پورشه ۹۱۸ اسپایدر

1 (1)

با قدرت موتور ۷۹۵ اسب بخار بر ساعت، این سریع‌ترین اسپایدری است که می‌توانید بیابید. پورشه ۹۱۸ اسپایدر همانند مک لارن P1، هیبریدی است و قابلیتی دارد که دو مدل دیگر از آن محروم هستند: سامانه چهار چرخ متحـرِک یا به‌اصطلاح ۴WD.

می‌تواند ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در حدود ۲.۲ ثانیه و ۱۶۱ کیلومتر بر ثانیه را تنها در مدت ۴.۹ ثانیه بپیماید. یکی از قوی‌ترین مدل‌های موجود در بازار را می‌توانید تنها با پرداخت ۸۴۵ هزار دلار (به‌تومان، چندتا صفر داره؟!) صاحب شوید.

۵. فراری F12 BERLINETTA

Ferrari-F12-Berlinetta

فراری F12 BERLINETTA می‌تواند قدرت ۷۳۰ اسب بخار را از موتور V12 خود دریافت نماید. لازم‌ به‌ذکر است که این مدل توسط مجله Top Gear به‌عنوان ماشین سوپر اسپورت ۲۰۱۲ انتخاب شد.

با F12 BERLINETTA می‌توان حداکثر سرعت ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت را تجربه کرد. این ماشین، از ۰ تا ۹۶ کیلومتر را تنها در مدت ۳.۱ ثانیه می‌پیماید. قدرت این خودرو را می‌توان جاذبه مرکزی کم و شاسی سبک‌شده آن نسبت داد. مدل‌های دیگری از F12 BERLINETTA نیز به‌تولید رسیده است که از جمله آن‌ها می‌توان به SP America و F12 TRS اشاره کرد.

۶. دوج CHARGER SRT HELLCAT

2015-dodge-charger-srt-hemi-hellcat (2)

ارایه قدرت شگفت‌انگیز ۷۰۷ اسب‌بخار از این خودرو را می‌توان به موتور بزرگ ۱۲.۶ لیتری آن نسبت داد. نهایت سرعتی که با چارجر هل‌کت به آن دست خواهید یافت، ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت خواهد بود!

با داشتن چنین نیرویی، چارجر هل‌کت می‌تواند به ۹۶ کیلومتر بر ساعت تنها در عرض ۳.۷ ثانیه دست پیدا نماید. این باعث می‌شود تا هلکت، به یکی از شکست‌ ناپذیرترین خودروها در هنگام مسابقات تبدیل شود.

با این‌حال، قیمت SRT چارجر هل‌کت نسبت به بقیه مدل‌های معرفی‌شده، کم‌تر بوده و با پرداخت ۵۹۹۹۵ دلار برای این خودرو، می‌توان بر جاده‌ها فرمان‌روایی کرد!

۷. لامبورگینی آوانتادور LP700

LP700

ماشین‌های لامبورگینی، مدت‌هاست که به‌خاطر ظرافت و قدرتی که دارند، شناخته می‌شوند و آوانتادور از قاعده مستثنی نیست. حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت، بدنه‌ای براق، طراحی ساده و ظاهری شبیه به دیگر مدل‌های لامبورگینی باعث شده است تا اوانتادور LP700، هفتمین جایگاه از لیست ۹ تایی ما را به‌خود اختصاص دهد.

همچنین با قدرت موتور ۶۹۰ اسب بخار و توانایی پیمودن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها در عرض ۲.۹ ثانیه، اوانتادور LP700 می‌تواند نظر مساعد عاشفان لامبورگینی را معطوف خود نماید. با وجود قدرت‌کم‌تر نسبت به‌ دیگر ماشین‌های سوپراسپورت، این مدل هم‌چنان برای خرید گزینه مناسبی محسوب می‌شود!

۸. فراری FF

Ferrari-FF-

فراری FF با قدرت ۶۵۱ اسب‌بخار و ویژگی جالبی که به‌ندرت می‌توان آن را در دیگر رقبا یافت، ارایه شده است؛ سامانه چهار چرخ متحـرِک یا به‌اصطلاح ۴WD.

حداکثر سرعت آن به ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و فراری FF می‌تواند ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در مدت ۳.۷ ثانیه طی نماید. قیمت این مدل، ۳۳۰ هزار دلار بوده که باعث می‌شود نسبت به اغلب ماشین‌های سوپر اسپورت دیگر، ارزان‌تر باشد. جالب است بدانید که تنها ۸۰۰ مدل فراری FF در سال اول به‌تولید رسیده است!

۹. مک‌لارن ۶۵۰S

veneno

مک‌لارن ۶۵۰S (اسپایدر) یک مدل دو در جذاب با موتور ۳.۸ لیتری به‌قدرت ۶۴۱ اسب‌بخار است. این مدل می‌تواند ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در عرض ۳ ثانیه و ۲۰۰ کیلومتر را در مدت ۸.۴ ثانیه بپیماید.

شاسی فیبرکربنی، مک‌لارن ۶۵۰S را به‌ یک مدل قدرتمند تبدیل کرده و فریم سبک‌وزن استفاده شده در آن، باعث خواهد شد تا ۶۵۰S با صرف زمان کم‌تر، شتاب بیشتری بگیرد.

این مدل براساس MP4-12C طراحی شده است؛ با این‌حال، حدودا ۲۵ درصد اجزای آن متفاوت بوده که باعث می‌‎شود تا مک‌لارن ۶۵۰S، گشتاور ۶۰۰ft.lb را تجربه نماید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید