workplce-and-heart-disease

مشاغل گروهی نه فقط از نظر جسمی بلکه از نظر روانی هم استرس برانگیزند. ساعات طولانی، سبک زندگی یکجا نشینی، الگوهای خواب نامنظم، و وعده‌های غذایی نامنظم همگی می‌توانند عوارضی برای سلامتی شما دربرداشته باشند و همه این‌ها در مجموع روی بازدهی فرد اثر می‌گذارند.

نکاتی برای سلامت زندگی حرفه‌ای

. هرجا می‌روید، یک بطری آب همراه داشته باشید. همراه داشتن آب، ایده خوبی است. گاهی آن‌قدر سرگرم کار می‌شوید که برای مدتی طولانی فراموش می‌کنید آب بنوشید. باید یک نوشیدنی میوه‌ای هم جرعه جرعه بنوشید.

. خوراکی‌های سالم بخورید. سعی کنید میان وعده‌هایی با 150 تا 200کالری بخورید. میوه‌های خشک، سالادمیوه، پاب کورن خانگی، و جوانه‌ها چیزهایی هستند که به شما احساس سیری می‌دهند. به‌جای غذاهای سرخ شده، از غذاهای تنوری استفاده کنید.

. در محل کارتان، یوگا تمرین کنید. اگر برنامه کاری‌تان، زمان کافی برای ورزش باقی نمی‌گذارد، چند حرکت یوگا را که مناسب محل کار است تمرین کنید. با این حرکات می‌‍توانید بر استرس غلبه کرده و کارآیی‌تان را افزایش دهید.

. غذاهای خانگی بخورید. هیچ چیزی جای یک سالاد مغزی یا یک غذای سالم خانگی را نمی‌گیرد. اگر اغلب از خانه دور هستید و یا آن‌قدر مشغله دارید که نمی‌توانید ناهار بخورید، می‌توانید پیش‌غذاها یا سالادهای تازه‌ای را که از خانه آورده‌اید میل کنید. سعی کنید به جای سفارش دادن غذا از رستوران فست فود که می‌دانید خوب هم نیست، پیش غذا سفارش بدهید .

. از پله‌ها استفاده کنید. این‌بار در محل کار، به‌جای آسانسور، از پله‌ها استفاده کنید که ورزش خوبی هم است.

. به خودتان زیاد سخت نگیرید. مشتری‌تان می‌تواند چند دقیقه منتظر بماند. چشمان‌تان را ببندید و هر یک‌ساعت، دو دقیقه ریلکس کنید. این‌کار، ذهن‌تان را پاک کرده و فعال نگه‌تان می‌دارد. برای احساس انرژی و نیروی دوباره، مدیتیشن کنید.

. از اپلیکیشن‌های سلامت استفاده کنید. چند تا از اپلیکیشن‌های مناسب برای سلامت را در گوشی‌تان دانلود کنید تا به آرامش و بررسی میزان استرس‌تان کمک کند.

. از کشیدن کمرتان اجتناب کنید. بله نشستن روی صندلی راحت اداری و لم دادن در وضعیت کج و ناجور، لذت بخش است اما آسیب جدی به ستون فقرات وارد می‌کند، پس وقت آن است که وضعیت نشستن‌تان را درست کنید. مطمئن شوید که کمرتان هم‌راستا با پشتی صندلی باشد. از قوز کردن و خمیدن به جلو اجتناب نمایید.

. خوب بخوابید. باور داشته باشید یا نه، حتی 30 دقیقه کمتر از نیاز بدن خوابیدن، می‌تواند عواقب بلند مدت و کوتاه مدت روی سلامت، حس و حال و عملکرد داشته باشد. خوب است که یک برنامه خواب منظم داشته باشید؛ با دست کم 8 ساعت خواب، حتی در روزهای تعطیل.

. قهوه روزانه‌تان را ترک کنید. این یک حقیقت معروف است که کافئین روی خواب تاثیر می‌گذارد. از چای و قهوه نزدیک به زمان خواب خودداری کنید. در عوض، صبح‌ها یک لیوان آب‌میوه تازه و عصرها یک فنجان چای سبز بنوشید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید