مجله آلامتو

باهوش تر شدن

شما ممکن است تحت تاثیر این باشید که هوش یک مقدار ثابتی دارد و فقط تا وقتی که جوان هستید افزایش می یابد و پس از آن پیشرفت نمی کند. اما تحقیقات خلاف این موضوع را ثابت می کند. ما باید یاد بگیریم چگونه رویکردی داشته باشیم و چه کارهایی باید برای تغذیه مغز انجام دهیم که قدرت ذهنی ما به میزان قابل توجهی بهبود یابد.

به گزارش آلامتو به نقل از میهن فال؛ این می تواند به معنای بازگشت به مدرسه و یا پر کردن قفسه های کتاب خود با کتاب های حجیم در موضوعات عمیق باشد، اما باهوش تر شدن لزوما به معنای تعهد زیادی از وقت و انرژی نیست.

کدام یک از این 10 ایده زیر را می توانید در برنامه روزانه خود بگنجانید؟

1. در مورد زمان آنلاین بودن خود هوشمندانه تر باشید.

شما مجبور نیستید در هر بار آنلاین شدن وقت خود را به چک کردن شبکه های اجتماعی و انجام کارهای بیهوده و وقت گیر اختصاص دهید. اینترنت پر از منابع آموزشی بزرگ است، از جمله دوره های آموزشی آنلاین، ویدئوهای جذاب و کاربردی TED، و ابزارهای افزایش دامنه‌ی واژگان. به جای تلف کردن وقت خود با موضوعات بی فایده، به تغذیه مفید مغز خود بپردازید.

2.آنچه که یاد میگیرید را بنویسید.

لازم نیست که نوشته‌ی شما زیبا و طولانی باشد، اما چند دقیقه برای نوشتن در مورد آنچه که شما در آن روز آموخته اید، یک راه مطمئن برای افزایش قدرت مغز است. 400 کلمه در روز بر روی چیزهایی که آموخته اید را بنویسید.

3. یک لیست تهیه کنید.

بخش بزرگی از باهوشی در اعتماد به نفس و شادی است، هر دو مورد را با تهیه یک لیست افزایش دهید، اما نه کارهایی که باید در طول روز انجام دهید، بلکه با کارهایی که شما در حال حاضر انجام داده اید.

4. پازل و جدول حل کنید.

بازی ها و جدول ها فقط سرگرم کننده نیستند، آنها می توانند به دلیل درگیر کردن مغز یک راه عالی برای تمرین دادن و فعال کردن مغز شما باشند.

5.دوستان باهوش انتخاب کنید.

این کار می تواند مخالف با اعتماد به نفس شما باشد، اما رفت و آمد داشتن با کسانی که باهوش تر از شما هستند، یکی از سریع ترین راه ها برای یادگیری است. اطراف خود را با افراد باهوش احاطه کنید، همیشه در حال یادگیری از آن ها باشید. هم فروتن باشید و هم خواهان یادگیری بیشتر باشید.

6. زیاد مطالعه بکنید.

هر چند که ممکن است پاسخ عجیبی باشد، اما مطالعه بیشترین پاسخ رایج است، بنابراین ، خواندن قطعا ضروری به نظر می رسد. در مورد اینکه کدام نوع خواندن بهترین افزایش دهنده قدرت مغز است، نظرات مختلفی وجود دارد. که از روزنامه تا انواع داستانی و غیرداستانی متفاوت است، اما همه توافق دارند که کمیت مهم تر است. پس زیاد مطالعه کنید.

7. به دیگران توضیح دهید.

آلبرت انیشتین گفته است: “اگر شما نمی توانید به سادگی چیزی را برای دیگران توضیح دهید، به اندازه کافی آن را درک نکرده اید.” از این اطمینان حاصل کنید آنچه را که فکر می کنید آموخته اید را واقعا یاد گرفته باشید. و همیشه سعی کنید اطلاعات خود را با یاد دادن آن به دیگران حفظ کنید.قادر بودن به حفظ اطلاعات و آموزش آن به دیگران بسیار با ارزش است.

8. کارهای تصادفی جدید انجام دهید.

بنیانگذار آینده اپل، استیو جابز جوان پس از ترک تحصیل، زمان بیکاری زیادی داشت که از آن برای یادگیری خوشنویسی استفاده کرد. در آن زمان خوشنویسی برای او بی ربط به نظر می رسید، اما مهارت های طراحی که او یاد گرفته بود، بعدها به مکینتاش راه یافت. شما هرگز نمی دانید در آینده چه چیزی مفید است. شما فقط نیاز به تلاش چیزهای جدید و صبر کنید تا ببینید که چگونه آنها با بقیه تجارب خود را بعد از آن ارتباط برقرار کنند. شما فقط باید چیز های جدید را امتحان کنید، حتی اگر به نظر نمی رسد که بلافاصله مفید و سازنده باشد.

9. یک زبان جدید یاد بگیرید.

لازم نیست که به سرعت مسلط به زبان شوید و یا به یک کشور خارجی سفر کنید تا در زبان انتخابی خود استاد شوید. شما می توانید به راحتی و به طور پیوسته، از پشت میز کار خود زبان یاد بگیرید و بدون به زحمت افتادن در یادگیری زبان پیشرفت کنید. بسیاری از سایت های رایگان زیادی و بسیار خوبی وجود دارد که می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد.

10. برای خودتان وقت بگذارید

به خودتان فضا دهید تا مغز شما آن چه را که یاد گرفته است، پردازش کند. روزانه در سکوت بنشینید و به خود استراحت دهید و هیچ کاری نکنید. برخی از زمان خود را فقط صرف فکر کردن کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید