مجله آلامتو

ford

فورد پرفروش‌ترین در جهان شد و پورشه و آ او دی، فروش بالایی داشتند.

با فروش 1 میلیون عدد خودرو، « فورد »  در سال گذشته پرفروش‌ترین خودرو در جهان اعلام شد. فروش این خودرو در سال گذشته در چین با افزایش 51 درصدی و در آمریکا با رشد 40 درصدی روبرو بوده است.
به گزارش آلامتو به نقل از خبرآنلاین؛ شرکت آمریکایی فورد در بیانیه‌ای اعلام کرد که مدل سواری “فورد فوکس”(Ford Focus) سال گذشته پرفروش ترین خودرو در سطح جهان بوده است.
در سال 2012 شرکت فورد نزدیک به 1.02 میلیو عدد خودروی سواری 2 در و 4 در با سوخت بنزین روانه بازار کرده بود و گفته می‌شود افزایش فروش آنها در آمریکا 40% و و در چین 51% بوده است. جیم فارلی، یکی از مدیران بخش بازاریابی فورد در بیانیه‎‌ای که از سوی این شرکت منتشر شد، با اعلام تبریک نسبت به این موفقیت بزرگ می‌گوید: فروش تولیدات ما از استقبال بالایی در میان مصرف‌کنندگان در کل جهان برخوردار بوده است. فارلی می‌افزاید: با استراتژی “وان فورد”(One Ford) که در واقع تولید در سطح جهان را هدف قرار داده است، ما در شرایطی هستیم که می‌توانیم در سطح مناسبی تولید کنیم و با ایجاد رابطۀ مناسب میان کیفیت و قیمت، محصولات خوبی به مشتریان در کل جهان عرضه کنیم.
این در حالی است که دو روز پیش نیز گروه فولکس واگن (آلمانی) از افزایش فروش خودروهای خود خبر داد. پورشه و آ اودی در سه ماهۀ اول سال جاری بالاترین میزان فروش را داشتند.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرآنلاین؛ پورشه و آ اودی- خودروهای گروه فولکس واگن(آلمانی)- در سه ماهۀ اول سال جاری به دلیل افزایش تقاضا در چین و ایالات متحدۀ آمریکا شاهد افزایش فروش محصولات خود بودند. این در حالی است که بازار خرید و فروش اتومبیل‌های نو در اروپا در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برد.
گفتنی است در ماه مارس با 3% افزایش، تعداد 147.700 عدد آ اودی فروخته شده است. گروه آ اودی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که در سه ماهۀ اول سال، افزایش 6.8 درصدی(369.500 عدد) در میزان فروش بسیار قابل توجه بوده است.
گروه آ اودی قرار است با اتکاء به مدل جدید A3 اسپورت بک- که در حال وارد شدن به بازار است- و همچنین خودروی سواری-خانوادگی A4، SUV و به خصوص Q5 که از افزایش 15.6 درصدی در فروش برخوردار بوده است، باز هم شاهد افزایش فروش در محصولات خود باشد.
افزایش فروش این دو خودرو در ایالات متحده آمریکا(با 12.253 عدد) رقم 14.4% و در چین (با 34.864 عدد) 10.7% بوده است. پورشه و آ اودی همچنان بر افزایش فروش خود در چین و ایالات متحده آمریکا حساب کرده‌اند. چین دومین بازار پورشه در سطح جهان است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید