مغز احساسات memory

مردم در هر جای دنیا که زندگی می‌کنند ، اغلب و به‌طور متوسط چه حس و حالی دارند ؟

مطالعات جدید نشان می‌دهد مردم اغلب ، حال نسبتا خوبی دارند .محققان شواهد و نشانه‌های بسیاری از ملت‌ها را بررسی کردند – پولدار و فقیر ، ثابت و متغیر. تا زمانی‌که افراد حادثه‌ای شدیدا احساسی را تجربه نکرده‌اند ، حتی آنهایی که درشرایط فقر و بی پولی هستند ، حال نسبتا مثبت و آرامی دارند .

سرپرست تحقیقات می‌گوید :

” طبق فرضیه‌های ما ، انسان‌ها به‌طور تکاملی داشتن حال مثبت را انتخاب می‌کنند ، و سطوح بالاتری از شادی طبیعی ، بطور ژنتیکی از والدین به فرزندان منتقل می‌شود در حالی‌که افسردگی مزمن و کمبود واکنش احساسی مثبت ، انتخاب شده است .

انسان‌ها بیشتر اوقات شادند چون از اجداد و نیاکان‌شان سرچشمه گرفته‌اند؛ نیاکانی که شادتر بودند و رفتارهای سالم‌تری داشتند .حوادث بد و خوب کنونی ، به‌طور موقت می‌تواند افراد را از مبدا و نهادشان دور کند اما با گذشت زمان به همان حال قبلی و اصلی‌شان برمی‌گردند .شرایط و موقعیت‌های بد و خوب بلند مدت ، می‌تواند حال اصلی را بالا و پایین کند اما فقط تا اندازه‌ای محدود . “

آیا دلیل این حال نسبتا خوب برای آینده ما مفید است ؟ شاد بودن ، تمایل شما را برای برنامه‌ریزی برای آینده ، خلاق‌تر بودن ، اجتماعی‌تر بودن و مهم بودن برای دوستان و وابستگان بیشتر می‌کند .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید