مجله آلامتو

شناکردن در استخر و عفونت قارچی

آیا استخرهای شنا می‌توانند باعث عفونت‌های قارچی شوند؟
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

swimming pools

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ اگر به دفعات زیاد به استخر شنا می‌روید، ممکن است مکررا دچار عفونت قارچی شوید. قطعا از خودتان می‌پرسید چرا؟ عده‌ای معتقدند که شما عفونت قارچی را از سایر زنانی می‌گیرید که در استخر شنا می‌کنند. اما این درست نیست. عفونت قارچی واژن، یک بیماری مسری نیست، و شما قطعا از چند سلول کاندیدا آلبیکانس تصادفی که در استخر شناورند و منتظرند که وارد واژنتان شوند، به آن حمله کنند، و شما را به تمام آن علائم ناخوشایند دچار سازند، عفونت قارچی نمی‌گیرید!

اما استخرهای شنا در واقع می‌توانند باعث عفونت‌های قارچی واژن شوند، احتمالا به دلیل مواد شیمیایی موجود در استخر که می‌توانند PH واژن شما را تغییر داده و تکثیر شدن کاندیدا (که بخشی از فلورای واژن شماست) را آسان‌تر کنند.

اجازه دهید توضیح دهم که چگونه عمل می‌کند: کلر، یک ماده شیمیایی متداول است که برای پاکسازی آب استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد، کلر در از بین بردن تمام انواع باکتری‌ها و میکرو ارگانیسم‌ها بسیار موثر است، و آب را برای شما سالم می‌کند تا از آن لذت ببرید. با اینحال، تمام باکتری‌ها بد نیستند. برخی باکتری‌های بی آزار در بدن شما وجود دارند که به دفع حملات توسط میکرو ارگانیسم‌های بی آزار مانند کاندیدا کمک می‌کنند. هنگامیکه تعادل میکرو ارگانیسم‌های دوست و دشمن بهم بخورد، شما احتمالا دچار یک عفونت قارچی یا واژینوس باکتریال، و همچنین انواع دیگر التهاب در داخل ناحیه واژن می‌شوید.

چگونه بعد از شنا، از عفونت قارچی جلوگیری کنید؟

  • بعد از شنا، برای ایجاد مجدد یک فلورای باکتریایی سالم در واژن‌تان، یک شیاف پروبیوتیک در طول شب قرار دهید.
  • برای افزایش ایمنی و جلوگیری از کاندیدا، هر روز از مکمل پروبیوتیک استفاده کنید.
  • بلافاصله بعد از شنا، مایوی خیس‌تان را در بیاورید. رطوبت، یک بستر مناسب برای رشد کاندیدا است.
  • واژن‌تان را با ملایمت، و با یک حوله‌ی تمیز خشک کنید. برای جلوگیری از سوزش، از مالش دادن آن اجتناب نمایید.
  • از سپری کردن زمان زیاد در جکوزی و استخرهای شنای گرم اجتناب کنید. گرما، رطوبت و کلر، شما را بیشتر مستعد ابتلا به عفونت قارچی واژن می‌کند.
  • سعی کنید در اطراف محل زندگی‌تان، استخرهایی را پیدا کنید که با ازن یا UV پاکسازی می‌شوند. این استخرها نیز از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند، اما بسیار کمتر از استخرهای شنای معمولی.

آیا می‌توانم با یک عفونت قارچی به استخر بروم؟

شما می‌توانید در طول یک عفونت قارچی به شنا بروید، اما من این کار را توصیه نمی‌کنم. همانطور که قبلا گفتم، آب کلر زده، میکرو فلورای واژن شما را بر هم می‌زند و می‌تواند باعث از بین رفتن باکتری‌های خوب (پروبیوتیک‌ها) شود. هنگامیکه شما یک عفونت قارچی دارید، در واقع به هر مقدار ممکن از آن باکتری نیاز خواهید داشت، چون آنها اسید لاکتیک تولید می‌کنند، که PH واژن را تغییر داده و رشد کاندیدا را دشوار می‌سازد.

توصیه می‌شود که بمنظور سرعت بخشیدن به روند بهبودی و جلوگیری از عفونت‌های بعدی، به همراه شیاف‌های ضد قارچ، از شیاف پروبیوتیک نیز استفاده کنید. بنابراین اگر می‌خواهید به سرعت بهبود یابید، حداقل تا یک هفته پس از ناپدید شدن علائمتان، از رفتن به استخر اجتناب کنید، و بجای آن، برای شنا به یک دریا یا دریاچه بروید.

نتیجه

اگرچه شنا کردن در استخر می‌تواند باعث عفونت قارچی واژن شود، اما شنا، یک فعالیت آرامش بخش است که باعث افزایش سلامتی شما می‌گردد. اگر به نکات ذکر شده در بالا عمل کنید، قادر خواهید بود از مبتلا شدن به عفونت‌های قارچی در آینده اجتناب کنید.

لطفا تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. شاید کارهای دیگری وجود دارند که شما می‌توانید برای جلوگیری از عفونت قارچی پس از شنا انجام دهید، اما من در لیستم ذکر نکرده ام. به ما بگویید که چه کارهایی برای شما موثرند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید