مجله آلامتو

آنچه در مورد کرم های ضدآفتاب باید بدانید

ضدآفتاب بزنیم یا نه؟
(4 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

ضد آفتاب

مراقب از پوست تاریخ انقضا ندارد و یک مسئولیت 24 ساعته است، بهترین راهکار برای مراقبت از پوست دربرابر آفتاب استفاده از کرم های ضدآفتاب است و ما در این مقاله قصد داریم نکاتی کاربردی درباره ضدآفتاب ها را برای شما عزیزان بازگو کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ در میان لوازم آرایشی، ضدآفتاب از اهمیت بالایی برخوردار است به خصوص در زمستان. اگر فکر می کنید که می توانید زیر شال گردن یا کلاه، پوستتان را از آفتاب محفوظ نگه دارید سخت در اشتباه هستید. بهانه هایی که برای مصرف نکردن ضدآفتاب می آورید این است: من که همیشه خانه هستم، اکنون برف می بارد و نیازی به ضدآفتاب نیست، روغن صورت من به اندازه کافی آنتی اکسیدان دارد که بتواند پوستم را از آفتاب محافظت کند. آیا به نظر شما این دلایل و برهان ها درست هستند؟

یکی از این بهانه ها که اخیرا باب شده و خیلی ها به خاطر آن به صورتشان ضد آفتاب نمی زنند همین کافی بودن روغن صورت است. بنابراین در رابطه با این موضوع با یکی از متخصصان پوست صحبت کردم و پاسخ او منفی بود. روغن های صورت نمی تواند جایگزینی برای ضدآفتاب باشد. درست است که آنتی اکسیدان های موجود در این روغن ها در جلوگیری از آسیب های UV موثرند اما پیشگیری از مضرات آفتاب تنها با استفاده از کرم های ضدآفتاب صحیح است.

مقاله مرتبط: روش صحیح ضد آفتاب زدن

sunscreen

چرا روغن های صورت برای محافظت از آفتاب کافی نیستند؟

آنتی اکسیدان ها مکانیسم های محافظتی برای گیاهان هستند که برای پوست هم تاثیرات شگفت انگیزی دارند. آن ها آسیب های رادیکال های آزاد را کاهش می دهند، تولید کلاژن را بهبود می بخشند و التهابات پوستی را تسکین می دهند. از طرف دیگر ضد آفتاب ها در ۲ نوع هستند. مسدود کننده های فیزیکی که مسدود کننده پوست از نور خورشید هستند و مانع جذب اشعه UV می شوند در حالیکه مسدود کننده های شیمیایی اشعه ماوراء بنفش را جذب می کنند.

درست است که روغن طبیعی از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کند اما این کافی نیست. خیلی از روغن ها هستند که مقدار SPF آن ها از ۱ تا ۸ است. SPF روغن تخم هویج و تمشک بین ۲۵ الی ۴۰ است اما باز هم به اندازه کرم ضدآفتاب پوست را از اشعه های خورشید محافظت نمی کنند. ضدآفتاب هایی که دی اکسید تیتانیوم و اکسید زینک دارند مصرف کنید.

اما اگر ترجیح می دهید که فقط از روغن های صورت استفاده کنید می توانم خبر خوبی بدهم و آن این است که اگر این روغن ها را با یک ضدآفتاب معدنی ترکیب کنید فرمول بسیار قوی در حفاظت پوست از آفتاب تشکیل می دهند. باید مراقب باشید که روغن مرکباتی چون گریپ فروت، لیمو شیرین، لیمو ترش و پرتقال را زیاد مصرف نکنید چون این ها پوست را بسیار حساس می کنند و باعث سوختگی بیشتر پوست می شوند. در استفاده از ضد آفتاب باید هر ۳ الی ۴ ساعت آن را تمدید کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید